Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z monitorem i przejściówką.

problem monitorem przejściówką hdmi vga

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 advancePL

advancePL
  • Amator

• 60 postów
  • Miejscowość:Pabianice

Napisano 24 luty 2014 - 16:58

Witam, mam problem z podłączeniem monitora do komputera. Posiadam zintegrowaną grafikę intel hd 4600 i płytę główną msi z87 mpower, która ma wyjścia 2xhdmi i 1 display port. Porty hdmi działają na 100%, ponieważ po podłączeniu do tv z użyciem tylko hdmi nie ma żadnych problemów. Jednak gdy chcę podłączyć (przy użyciu przejściówki/przejściówek) jeden z dwóch monitorów, które mają tylko wejście vga obraz nie jest przekazywany. Próbowałem w dwóch konfiguracjach (przy obu monitorach):

1.hdmi z komputera -> przejściówka hdmi(męska)-vga(męskie) -> vga w monitorze (żeńskie)

2.hdmi z komputera -> przejściówka hdmi(męska)-dvi(męska) -> przejściówka dvi(żeńska)-vga(męska -> vga w monitorze(żeńskie)

Mam nadzieję, że opisałem problem w miarę jasno. Dziwi mnie, że szczególnie pierwszy z wyżej wymienionych sposobów nie działa. Liczę na to, że ktoś z Was może znać sposób na rozwiązanie tego problemu.

• 0

#2 christophorus1

christophorus1
  • Gaduła

• 414 postów

Napisano 24 luty 2014 - 17:47

Do przesłania sygnału cyfrowego (hdmi) do monitora analogowego(vga) potrzebny jest konwerter sygnału (nieopłacalne )

Chyba że taki wynalazek cię urządza, ale gwarancji ci nie dam http://allegro.pl/ak...14157941.html 

Użytkownik christophorus1 edytował ten post 24 luty 2014 - 17:48

• 0

i7- 2600, Gigabyte GA-H61M-D2-B3, 2x4Gb Ram 1333, msi gtx 1060 6 gb

#3 advancePL

advancePL
  • Autor tematu
  • Amator

• 60 postów
  • Miejscowość:Pabianice

Napisano 24 luty 2014 - 19:10

Właśnie już nie wiem co robić, bo nie chcę kolejnych pieniędzy wyrzucać w błoto. Ten "aktywny adapter" może zadziałać? Bo na aukcjach to wszystko zawsze wygląda kolorowo, a w rzeczywistości różnie to bywa, moja przejściówka też "miała" działać...

• 0

#4 christophorus1

christophorus1
  • Gaduła

• 414 postów

Napisano 24 luty 2014 - 19:57

Tu masz z morele http://www.morele.ne...-y-5301-484484/

Od siebie dodam ze różnie takie cuda działają, najlepiej byłoby wpierw zagadać z jakimś sprzedawcą w sklepie stacjonarnym, iż jak nie zadziała to oddasz. Jedno jest pewne - zwykła przejściówka nic ci nie da, konwerter musi zamienić sygnał cyfrowy na analogowy.

• 0

i7- 2600, Gigabyte GA-H61M-D2-B3, 2x4Gb Ram 1333, msi gtx 1060 6 gb

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: problem, monitorem, przejściówką, hdmi, vga

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych