Skocz do zawartości

Problem z monitorem i przejściówką.


Recommended Posts

Witam, mam problem z podłączeniem monitora do komputera. Posiadam zintegrowaną grafikę intel hd 4600 i płytę główną msi z87 mpower, która ma wyjścia 2xhdmi i 1 display port. Porty hdmi działają na 100%, ponieważ po podłączeniu do tv z użyciem tylko hdmi nie ma żadnych problemów. Jednak gdy chcę podłączyć (przy użyciu przejściówki/przejściówek) jeden z dwóch monitorów, które mają tylko wejście vga obraz nie jest przekazywany. Próbowałem w dwóch konfiguracjach (przy obu monitorach):

1.hdmi z komputera -> przejściówka hdmi(męska)-vga(męskie) -> vga w monitorze (żeńskie)

2.hdmi z komputera -> przejściówka hdmi(męska)-dvi(męska) -> przejściówka dvi(żeńska)-vga(męska -> vga w monitorze(żeńskie)

 

Mam nadzieję, że opisałem problem w miarę jasno. Dziwi mnie, że szczególnie pierwszy z wyżej wymienionych sposobów nie działa. Liczę na to, że ktoś z Was może znać sposób na rozwiązanie tego problemu.

Link to post
Share on other sites

Do przesłania sygnału cyfrowego (hdmi) do monitora analogowego(vga) potrzebny jest konwerter sygnału (nieopłacalne )

 

Chyba że taki wynalazek cię urządza, ale gwarancji ci nie dam http://allegro.pl/aktywny-adapter-konwerter-kabel-hdmi-vga-d-sub-i3814157941.html 

Edytowane przez christophorus1
Link to post
Share on other sites

Właśnie już nie wiem co robić, bo nie chcę kolejnych pieniędzy wyrzucać w błoto. Ten "aktywny adapter" może zadziałać? Bo na aukcjach to wszystko zawsze wygląda kolorowo, a w rzeczywistości różnie to bywa, moja przejściówka też "miała" działać...

Link to post
Share on other sites

Tu masz z morele http://www.morele.net/adapter-av-unitek-konwerter-hdmi-vga-y-5301-484484/

 

Od siebie dodam ze różnie takie cuda działają, najlepiej byłoby wpierw zagadać z jakimś sprzedawcą w sklepie stacjonarnym, iż jak nie zadziała to oddasz. Jedno jest pewne - zwykła przejściówka nic ci nie da, konwerter musi zamienić sygnał cyfrowy na analogowy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...