Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc,

Stoje obecnie przed nie lada dylematem,

Ostatnio pozbyłem sie ultrabooka  -toshiby satellite u940 i przymierzam sie do zakupu czegos bardziej mobilnego.

 

Mimo wszystko mając nawet nieco grosza cięzko jest dokonać wyboru:

Tabletu będe używał tylko na Wifi ( nie potrzebne mi sa wersje 3g),

głównie do przeglądania internetu, poczty, youtube, od czasu do czasu jakiś film i tutaj tez przydałaby się obsługa flasha, gdyż najczęsciej ogladam filmy "online"

 

Moje propozycje, gdyż aktualnie pobiegałem troche po sklepach i "pomacałem" rózne urządzenia, to:

-Ipad Air - świetny ekran, jakośc dzwięku jak to w jabłku i świetne wykonanie, poza tym płynnośc ios jest wg mnie genialna - na przeciw jest to, ze trzeba mieć komputer z itunes + brak wsparcia dla flasha, co praktycznie eliminuje go z oglądania filmów "online"

-drugim egzemplarzem jest Note 10.1 2014 edition z tym, że na rynku są 2 wersje p605 ze Snapdragonem 800, i p6000 z Exynosem - ta druga jest sporo tańsza i miesci sie w budżecie ale nie moge znaleźc w sieci jej recenzji (wszystkie, które czytałem dotyczą wersji ze Snapdragonem)

-trzeci model, troche abstrakcyjny to Asus transformer pad t100

Windows 8, przeglądarka czysto pc-towa więc nie ma problemów z trescia flashowa ale za to kiepski ekran i  jakość wykonania.

 

Wiem, że w środowisku IOS jak i Androida   są dostępne przeglądarki umożliwiające przeglądanie treści flashowych ale obecnie nie mam jak ich przetestować.

 

Dodam, że nie zalezy mi na wielkiej pamięci wewnętrznej ani wydajności w grach, gdyż nie jestem fanem tabletowej rozgrywki.

 

Priorytetem jest płynność przeglądania internetu i szybkość działania systemu.

 

Dziekuje tym, którym udało sie dotrwać do końca moich wypocin :) i prosze o małą pomoc :)

 

Link to post
Share on other sites

Lenowo ThingPad 8 - mocniejsza wersja Atom'a Z3770, 64GB Pamięci Wewnętrznej, i teraz najlepsze - ekran WUXGA - czyli 1920x1200 :) :) matryca IPS - widziałem go i obraz jest jak żyletka :) nawet w porównaniu do iPad'a nie ma się czego wstydzić.

 

Po za tym klasyka : pełny MS Office 2013 Home & Student, wyjście micro HDMI, slot na kartę pamięci micro SD, jest cienki ma nie całe 9 mm - dokładnie to 8.8 mm. Czas pracy to około 10 godzin.

 

Cena też jest całkiem sensowna - 1970 zł* w wersji z Windows 8.1 Home, wersja z Windows 8.1 Pro to 2300 zł jest też wersja z 128GB Pamięci Wewnętrznej i Windows 8.1 Pro za 2600 zł - ALE - wersje z Win 8.1 Pro NIE mają MS Office H&S. Zresztą nie bawimy się w wirtualizację czy logowanie do domeny, więc Win 8.1 Pro nie będzie nam potrzebny.

 

Z 10 calowych mamy niestety bardzo ograniczony wybór w Polsce - Asus T100, ale jest to tani sprzęt, bardzo opłacalny, ale jak Sam Zauwazyłeś - ma średni ekran. 

Opcia jest Dell Venue 11 Pro - ma super ekran, potęzne mozliwosci konfiguracji - ALE cena za podstawowy model to 2700 zł - czyli za dużo o 700 zł. 

 

Sumując - jesli chcesz kupić 8 cali - to nie ma problemu - Lenovo doskonale zastapi Ci ultrabooka, jesli chesz 10 cali to niestety albo się pogodzisz z kompromisami na Asus T100, albo dołozysz 700 zł do Venue 11 Pro - jak się zadowolisz iPAD'em czy Androidem to Masz duży wybór. 

 

Ale umówmy się - ani Android ani iPAD nie zastapi nam ultrabooka :) - z drugiej strony Będziesz robił to do czego Andek czy iPAD wystarczy.

 

Spróbój się "przymierzyc" do 8 calowców - może Ci wystarczą - wtedy Lenovo ThingPad 8 będzie idealnym sprzętem.

 

* - Lenovo ThingPad 8 - kupowany w Polsce, w porządnym, dużym sklepie, z Europejskiej dystrybucji. Detale na PRV.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...