Skocz do zawartości

Laptop do użytku domowego i szkoły do 1500 zł


Recommended Posts

Witam!

 

Poszukuje laptopa dla siostry, która amatorsko zajmuje się fotografią.

 

1) Kwota przeznaczona na zakup

1500 zł (mogę rozważyć też nieco droższe propozycje np.: za 1700 zł, ale zależy mi na zmieszczeniu się w kwocie 1500zł)

2) Rozmiar matrycy

14-16"

3) Główne zastosowanie

Przeglądanie internetu, oglądanie filmów, przechowywanie większej liczby plików (głównie zdjęć)

4) Miejsce użytkowania

Dom, szkoła

5) Wymagania specjalne

Dobra jakościowo klawiatura; mile widziana bateria, która wytrzyma przynajmniej 3h pracy (podczas przeglądania internetu, korzystania z aplikacji biurowych)

6) Osobiste preferencje

Mile widziane kolor obudowy inny niż biały lub jasno-srebrny np.: czarny, czerwony, fioletowy. (ale zaznaczam, że nie jest to konieczny warunek)

 

Wolałbym uniknąć zakupu Samsunga.

7) System operacyjny

Windows 7 lub 8. (preferowana wersja Home)

Informacje dodatkowe:

Do tej pory użytkowaliśmy laptop Samsunga (dostaliśmy go w promocji), którego minusem  po dłuższym czasie były wypadające klawisze i słaba bateria.

 

Jak wspomniałem siostra zajmuje się fotografią i tak po 5 latach jej pasji szacuje wagę jej zbiorów na ok. 150 - 200 GB.

 

Przyszły laptop "nie będzie" użytkowany do wymagających gier, czy do większych projektów związanych z grafiką (te zadania wystarczająco spełnia nasz komputer stacjonarny), ewentualnie użytkowany będzie Photoshop do drobnych korekt.

 

I ostatni opcjonalny warunek (dotyczy klawiatury): Poprzedni laptop, a właściwie jego klawiatura zbierała sporo kurzu pod klawiszami, więc rozważałem laptop z takim typem klawiatury:

http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2012/07/P1200413.jpg

 

Jeśli będzie to możliwe proszę o przedstawienie kilku propozycji.

 

Link to post
Share on other sites

JA polecę coś podobnego ale innego :)

 

Lenovo b5400 z pentiumem dual core 4 generacji

W odróżnieniu od poprzedników ma matową matrycę co zaliczam na plus.

Jako gadget ma czytnik linii papilarnych.


W dodatku laptop ma złącze m2 które umożliwia montaż dysków ssd przystosowanych pod nie. ( nie ukrywam, że póki co są makabrycznie drogie :P )

Link to post
Share on other sites

Dlaczego boisz się Samsungów? Moim i nie tylko moim zdaniem to jedne z solidniejszych i najmniej awaryjnych notebooków. Miałem z wieloma styczność, a Samsunga używałem jako prywatny i złego słowa powiedzieć o nim nie mogę. Po prostu go zniszczyliście, bo klawisze same z siebie nie wypadają. Jak upadł kilka razy, to nic dziwnego, więc do marki bym się nie zrażał, bo to niezależne od tego, choć w takiej niskiej kwocie ciężko o fajnego Samsunga. Jest chyba coś z serii ATIV za 1499zł.

Link to post
Share on other sites

Możesz rozważyć też zakup hybrydy (tablet+dock) wygodniejsze, a zarazem dłuższa praca na baterii np. Asus Transformer Book T100. Choć się spaliłem, bo nie popatrzyłem na wymiary wyświetlacza ten ma 10.1

Edytowane przez CrisPL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...