Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przedwczoraj wziąłem internet z Cyfrowego Polsatu,rozmawiając z konsultantką wybrałem taryfę, limit pakietu danych itp. itd. Miła Pani obniżyła jeszcze o 10 zł miesięczny abonament z okazji czegoś tam, nie pamiętam już, w każdym bądź razie dorzuciła router i antenę. Następnego dnia przyjechał kurier i przywiózł wszystko, podłączyłem modem, zainstalowałem wszystko i chciałem sprawdzić prędkość internetu, pani konsultanta obiecywała do 110 Mb/s przez LTE, raczej w to nie wierzyłem, liczyłem na coś ok 50-80 Mb, jak się okazało było inaczej, ale wracając po podłączeniu wpisałem w wyszukiwarce speedtest.net, strona się nie wczytała, przekierowało na stronę polsatu i wyświetliło komunikat, że "W tej chwili trwa aktywacja karty, prosimy o cierpliwość", więc czekam, po 24h karta była już aktywna więc przystąpiłem do testów. Wykonałem testy prędkości na speedteście, próbując pobrać gry z origina i steama, Sami zobaczcie wyniki. Dodam, że 5 minutowy filmik w HD na YT buforował się zaskakująco dobrze. Wykonałem 2 testy jeden na LTE, ale z zasięgiem 2 na 5 kresek i HSPA+, zasięg 4 na 5. Podczas testów żadne urządzenie nie było podłączone do routera, a w tle odpalony był tylko steam.

 

Speedtest.net LTE

 

Speedtest.pl LTE

 

Speedtest.net HSPA+

 

Speedtest.pl HSPA+

 

Pobieranie Steam LTE

 

Pobieranie Steam HSPA+

 

Pobieranie Origin LTE

 

Pobieranie Origin HSPA+

 

A więc widać jaki naprawdę jest internet z Cyfrowego Polsatu, do 110 Mb/s brakuje mu BARDZO dużo, zniósłbym nawet gdyby prędkość oscylowała w granicach 50 Mb/s na LTE i 20-22 na HPSA+, ale ok. 7 Mb na LTE to chyba jakieś kpiny, fakt, że zasięg nie był mega mocny, ale i tak ta prędkość powinna być wyższa, o ile dobrze się orientuję HSPA+ to przepustowość 21 lub 42 Mb/s, a tak naprawdę jest to 1.5 Mb/s na prawie pełnym zasięgu. Tak wiec ja swoją umowę rozwiązuje, polsatowi już podziękuję a Wam radzę się dwa razy zastanowić zanim weźmiecie ten internet. Dziękuje za uwagę i pozdrawiam :)

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Po prostu dałeś się wrobić w reklamę.

 

 

 

Słowo klucz: do. Mogło by być i 56kbps i dalej jest zgodnie z umową.

Dobrze o tym wiem. ale bez przesady 15 razy wolniejszy niż ona podawała :/ Ale w sumie co mi szkodziło spróbować, mam 10 dni na rozwiązanie umowy bez podawania przyczyny.

Edytowane przez JohnWoo
Link to post
Share on other sites

teraz jest akcja taka ze wszyscy operatorzy gwarantują prędkość DO np 10mb, słowo klucz "do"

więc jeżeli ktoś oczekuje mega szybkiego transferu to może sie zdziwić a po upływie 10 dni od zamówienia może sie cmoknąć, oczywiście jeżeli zawarł umowę po za siedziba operatora, lepiej uważać na te ich promocje, sam też się przejechałem na tzw promocji

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też brałem to na próbę. U mnie wszystko zależało od pory dnia. Wynik jednak miałem dużo lepsze bo njaczęściej ponad 30, njamniej 16 downloadu, i niemal identyczne liczby w uploadzie. Ping 50 ms.

 

Oddałem po tygodniu. Wolę Netie 8 mega bez limitu.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak u mnie z CP, ale Plus oferuje mi UMTS , czasem UMTS+ zależy co wskoczy, LTE tylko w mieście i sporo km mi brakuje bym miał zasięg, sieć 3G jest w 900mhz.
Mam top netinfo + cfosspeed, i na top_netinfo mam poziom siły jakość itp. na modemie ZTE MF669 mam max 1.3mb/s ściąganie czyli te 10Mb, więc w ciągu godziny ściągnie mi z 3GB- oczywiście nie zawsze, bo czasem potrafi działać w przedziale 500-800kb, ale nie narzekam, mieszkam w takim miejscu że 3G to cud, a o TP itp. mogę zapomnieć.Ping to 40-80ms zależy od gier, takie diablo3 nawet ok 90ms czy WoW, ale w BF3/4 na  polskich serwerach ok 60ms, niemieckie np nawet z 80ms, ale nie narzekam, miałem tyle czasu 2G :P

Mieszkam w opolskim, mam blisko do Czech, bliżej do Pragi niż do W-wy.

Dzięki za info o CP, pewnie na UMTS mógłbym mieć gorzej, bo według mapy jestem w zasięgu, ale według map z lokalizacją nadajnika nie ma u mnie w promieniu nigdzie nadajnika Polsatu,. chyba że działa na Plusie, bo ten z Plusa mam 5km w linii prostej i nie korzystam z zewn anteny.

Jeszcze jedno, byłem się pytać co do neta, ale musiałbym zmienić taryfę(mam jeszcze starą bez HD, bo nie mam nowego TV z HD, więc nie podpisuję nowej umowy i lecę bez umowy familijny + sport), itd do tego miałbym mniej limitu w tej cenie co mam w Plusie, ostatnio nawet dzwonili próbowali wciskać nową umowę super dekoder HD, że będe meić więcej kanałów, a przecież nie mam LCD więc po ciul mi to... n/c

 

@stalkerpl

Tak, kuzyn ma do 10mb z Netii na wsi a osiąga mniej niż ja na moim mobilnym, bo ja ściągam po 1mb/s a on max 800kb przez kilka godzin a resztę czasu/dnia to 500-600kb .

 

Pozdro

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

Kwestia w jakiej miejscowości mieszkasz. U mnie chodzi to strasznie. Sam miałem z ciekawości to na próbę. Nigdy więcej tego shitu. Już Neostrada do 10mb lepiej chodzi. 

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Jednym słowem tragedia, oszuści nic więcej. Internet LTE bez limitu za 89 zł, owszem umowa jest do 100mbit więc może być i 5, ale uwaga! W okresie testowym download non stop 50-80mbit, wysyłanie 20-30mbit. Zaraz po okresie testowym max 10 mbit i wysyłanie 2mbit, a wieczorami download potrafi spac do 0,5mbit. Dzowniłem do nich, najpierw dostałem informację że tak nie może być i jest to do poprawy, mija jakiś czas bez zmian. Dzwonię ponownie i dostaję informację że tak już będzie bo sieci mają przeciążone. Jedna wielka ściema

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Witam,ja testowałem internet wszystkich operatorów i wszyscy oszukują,zatrzymałem się na necie z kabla Orange,umowa do 10 gb,ale w rzeczywistości to jest 1,50-1,60 gb,czasami wskoczy na ponad 2-2,5 gb ale tylko na parę dni i klapa.Interweniowałem u operatora to mi powiedzieli że mieszkam za daleko od serwera t.j.4,5 km,płacę za to 70 zł z groszami w tym za utrzymanie linii telefonicznej,ale lepsze to niż te playe,polsaty czy plusy.Operatorzy robią ściemę żeby nałapać abonentów,nie dajcie się nabrać.


I jeszcze odnośnie poprzedniego postu,myślę że unia weźmie się odpowiednio za tych oszustów,napisałem do UOKiK i czekam na odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...