Skocz do zawartości

Sony Xperia Z1 (Opinie, uwagi, spostrzeżenia i to,co warto wiedzieć)


Recommended Posts

Witam.
Szukałem na tym forum coś więcej o Z1 i muszę przyznać, że nie znalazłem żadnego tematu,który by swobodnie dotyczył tej Xperi.

Od razu na wstęp uprzedzam, że to nie jest temat do wyłącznego hejtowania tego modelu za co niesłusznie jest on krytykowany bo jest warty nie tylko uwagi ale i tego by go zakupić.
W tym temacie każdy posiadacz tego modelu może dzielić się wrażeniami, spostrzeżeniami, uwagami na jego temat przytaczając wady i zalety jeśli jakieś wyłapie ktoś.
To ma być luźny temat, który będzie dotyczył tylko Xperi Z1 aby naświetlić jej cechy, które warto wziąć pod uwagę i dowiadywać się czegoś więcej na jej temat. 


Szczegół, który nigdzie dotąd nie został ujęty dotyczy zmiany Androida 4.2.2 na 4.3.
Tak naprawdę nigdzie się nie doszukałem tego, że o tym ktoś wspomniał.
Mając system  starszy niż 4.3 JEST KLAWIATURA PIONOWA TELEFONU. Czyli 1 klawisz, 3/4 literki na niego dopasowane. Alfabet rozłożony na 9 klawiszy+ klawisze pomocne (wirtualne).
Jak dla mnie po aktualizacji tego modelu z 4.2.2 na 4.3 było szokiem z którym nie mogę się pogodzić do dzisiaj.
Następna sprawa może testy indywidualne tego modelu każdego posiadacza?
(Wiem, że było już to w recenzji tego modelu ale mi chodzi tutaj o testy kilku Z1 nie tylko jednej, której wyniki zostały podane)
Jeśli posiadacz tego modelu czyta ten temat to prosiłbym o podanie wyników np. z Antutu czy 3DMark.
Przyda się to dla każdego dla porównania. Najlepiej zrobić 3 testy i wybrać wynik najwyższy bo każdy nie jest taki sam, nie wiem co jest tego powodem.
Kolejna sprawa, dochodzi Wam nagrzewanie do około 50 stopni jeśli chodzi o temperaturę np podczas grania jakieś 2-3h?
 

Link to post
Share on other sites

Mi telefon spadł dwa razy i ma malutkie odpryski na krawędziach, nikt tego nie zauważy ale mnie denerwuje, folia naklejona przez producenta strasznie się palcuje, nakleiłem jakąś 3MK i jest lepiej ale nie idealnieno i w nocy jak chwycę telefon to zdarza mi się pomylić przód z tyłem zanim włączę ekran. A poza tym telefon bardzo fajny i świetnie wykonany. Byłem ostatnio w dużej galeri i gdzie się nie spojrzałem tam wszędzie samsung. Dziwny fenomen :-D

Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję to Sony w Xperii Z1 zastosował 4 różne wyświetlacze - 1 bardzo dobry o wysokim kontraście i całkiem głębokiej czerni, 2 średnie i 1 raczej słaby. Wszystkie wyświetlacze są tego samego typu, różni się producent/model.

Jaki rodzaj wyświetlacza jest w danej Z1 można rozróżnić na podstawie bieli - może być albo nieco żółtawa albo czysta.

Link to post
Share on other sites

Średnio co drugi dzień jak gram tocodziennnie ale chyba bym dał radę zejsć do trzech dni z ładowaniem:-o

 

Tabalan:

 

Mas jakiś artykuł na poparcie tej tezy? czy tylko przeczytałeśgdzieś na forum i dalej już poszło samo. Miałem w rękach kilka takich ixperi w różnych galeriach i biel zawsze była taka sama.


Z tego co się orientuję to Sony w Xperii Z1 zastosował 4 różne wyświetlacze - 1 bardzo dobry o wysokim kontraście i całkiem głębokiej czerni, 2 średnie i 1 raczej słaby. Wszystkie wyświetlacze są tego samego typu, różni się producent/model.

Jaki rodzaj wyświetlacza jest w danej Z1 można rozróżnić na podstawie bieli - może być albo nieco żółtawa albo czysta.

Wiec jaki mam wyświetlacz?

http://images62.fotosik.pl/697/6fba63eaca3e9123.jpg


http://images65.fotosik.pl/697/80e204238afbe4fegen.jpghttp://images65.fotosik.pl/697/62f432be67a2391agen.jpg


Jeśli chodzi o temperatury to przy graniu przez ok 1 h bateria ma 42 stopnie a telefon jest bardzo ciepły koło obiektywu.

Link to post
Share on other sites

Te informacje nie są potwierdzone przez Sony, ale komuś udało się znaleźć dokładne modele tych wyświetlaczy. Wiele osób się żaliło, że ich Z1 ma żółtawą biel, inni pisali, że jest bardzo czysta. Do tego dochodzą ogromne różnice w np. kontraście w różnych recenzjach (w niektórych Z1 dorównuje LG G2, w innych jest na przeciętnym poziomie).

Link to post
Share on other sites

Cóż, Sony się wzięło za porządne aktualizacje, a do tego kolejne wersje flagowców poprawiają wady poprzedników. Dodatkowo starsze flagowce powinny potanieć gdy nowe się ukażą, więc zyskuje na tym konsument pod warunkiem że nie ma parcia, aby koniecznie mieć najnowszy model.

 

Odnośnie twojego wyświetlacz - najłatwiej stwierdzić czy masz dobry czy zły poprzez przyłożenie zwykłej kartki i sprawdzenie czy twój wyświetlacz ma podobną barwę czy jest zabarwiony.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem i biel nie jest zabarwiona na zółto czylimożna powiedzieć wygrałem los na loteri:-p

 

Fakt Z2 już ma jeszcze większy akumlator 2 głośniki i większy wyświetlacz przy prawie identycznych rozmiarach. Ciekawe kiedy wyjdzie Z2 compact:-D

Edytowane przez Sławek 242
Link to post
Share on other sites

Tak, można powiedzieć, że wygrałeś :D

 

Liczę, że Z2 compact pokażą już niedługo, lecz liczę na to, że nie zwiększą przekątnej wyświetlacza. Według mnie zmiana procesora z S800 na S801 też mija się z celem, ponieważ telefon będzie się tylko grzał bardziej i szybciej bateria leciała, ale pewnie polecą w cyferki (taktowanie wyższe w S801). Natomiast głośniki stereo i pojemniejsza bateria to na pewno warte uwagi zmiany.

Link to post
Share on other sites

Spoko wybaczmy :)

Odpracujesz w polu :D

 

A tak serio to wszystkie Z-ki mają fatalne wyświetlacze - nawet te poprawione nijak się mają do G2 czy One

Ogolnie Sony robi kiepskie matryce - nowy Vaio maijej znajomejma o wiele gorszy ekran od mojego lapka z 2008... 

Link to post
Share on other sites

słabe (rzekł bym FATALNE) kąty widzenia to zaleta ??!!?? :roll:  :roll:  :roll:

Miałem Z-kę miesiąc i jedyne co mi w niej pasowało ty wygląd, wykonanie i ten kształt (fajnie się je trzyma) no i wydajność

reszta do poprawy przy Z2 i biorę :)

Link to post
Share on other sites

Robiąc testy kilka dni temu otrzymałem temperaturkę prawie 48 stopni, ostro kręcił się procek na testach ale jedyne co mnie zaskoczyło, to niski wynik w ANTUTU, bo jedyne 29198 pkt, dlaczego ?
Nie mam pojęcia i nie muszę wiedzieć bo dziś zrobiłem nowe testy i szok... :D
Z 29 tysi nakręcił się na 34, prawie jak Note 3...
A przy waszym użytkowaniu jak wygląda czas pracy wyświetlacza ?
Ile wam średnio trzyma godzin ?
Można dawać zrzuty, chętnie każdy obejrzy. :)
Mi udało się wycisnąć stały czas pracy na wyświetlaczu 7h i 20 minut. :D
Fotki dołączam poniżej w spoilerze:


Screenshot_2014-03-05-14-58-38.JPG





Screenshot_2014-03-05-15-35-27.JPG
 

 

 

 

 

Screenshot_2014-03-06-09-34-02.JPG

 




 

Screenshot_2014-03-06-18-40-36.JPG

 




 

Screenshot_2014-03-06-18-41-56.JPG

 

 

Edytowane przez asnex
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wyłącz i włącz smartfona. Powinno pomóc jeśli aparat przymuli. :D
Poza tym jeśli to by nie pomogło to wejdź w Ustawienia/Aplikacje/Aparat   -> Tam zrób następujące czynności:
a) Wymuś zatrzymanie
b) Wyczyśćpamięć podręczną
c) Wyczyść dane

 

Jeżeli problem dalej występuje, PISZ TUTAJ. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...