Skocz do zawartości

GTX 780 vs R9 290 - Poważny dylemat


Recommended Posts

Bardzo fajna oferta na tego GTX- 780 od MSI - można brać śmiało.

Co do myszki - tak się składa, że mam Roccat Savu i chętnie potestowałbym tą niby 2 razy lepszą mysz od MSI.

Ogólnie to mysz laserowa, które specjalnie nie mają startu do optyków.

Poza tym ludzie je sprzedawali za 70zł nowe

http://forum.benchmark.pl/topic/107663-mysz-msi-gaming-series-w8-mouse/

 

O roccat savu możesz poczytać tuta.

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/roccat-savu/

 

Mimo to oferta na tego GTXa 780 bardzo fajna.

 

Laserowa nie ma startu do optyków..?

Ja też miałem zamiar ją sprzedać ale jest to gryzoń w ogóle nie popularny - nie można go nigdzie dostać stąd też nikt się nią nie zainteresuje.Savu hm...zostało przeze mnie zakupione okazyjnie gdyż potrzebowałem słuchawek i podkładki a myszka była w zestawie dla mnie za 27zł po odliczeniu kosztów i już ze mną została.Wszystko ok ale jej kształt jest prawie że beznadziejny.

Wracajac do karty to najbardziej opłacalna opcja.

Link to post
Share on other sites

Tutaj ciekawy test:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_msi_geforce_gtx_780_lightning_i_msi_gtx_780_gaming?page=0,19

 

Wskazuje on, że gigabyte ma bardzo porównywalne chłodzenie do MSI.

Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że pod względem temp. jest identycznie.

 

Gigabyte zdecydowanie lepiej wygląda ale wg. testu powyżej, gorzej się kręci (25Mhz różnicy na rdzeniu).

Warto byłoby to porównać w innych testach, by sprawdzić jak sprawa wygląda z innymi egzemplarzami tych modeli.

Czy ktoś zna takowe?

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n780-tf-3gd5-oc-gaming-384bit-wer-oc-overclock-wentylator-twin-frozr-msi-gaming-series-w8-mouse-621477/

 

Po odliczeniu ceny myszki (załóżmy, że na allegro pójdzie za 80 zł), MSI GTX780 Twinfrozr mamy za 1750 zł. Nieźle


Wracajac do karty to najbardziej opłacalna opcja.

 

Masz na myśli MSI, right?

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

Ech, ktoś kupuje grafikę za 1800 do 2000 zł a wy się kłócicie o 20/40 W różnicy(żaden argument). Piszecie jaka to nvida jest oszczędna, a za chwilę zrób moda na 1,3 V dasz radę 1300 gpu :D , pobór 780 po dobrym Oc też jest duży. Ktoś kto kupuje te karty na pewno patrzy na 30W różnicy. Generalnie obstawiałbym za  miarę nową architekturą nawet tą odświeżaną(a kto tego nie robi  N/A) Patrząc na historie ostatnich lat, brał bym amd, bo co można się spodziewać od gtx 780, już wszystko zostało z tych kart wyciśnięte. Na dzień dzisiejszy karta AMD idzie łeb w łeb z gtx 780. A jest duża szansa że amd z serii r9 290 jeszcze pokaże pazur, tak było z 7xxx series(premiera 680 jak to kopało amd 7....). A nie które fizyczne parametry kart amd r9 290 dominują nad gtx780. Mój kolega ma nowego evga 780 + super sprzęt, zasilacz do tego. I jest rozczarowany v mody na 1,3 nie dają mu  stabilności nawet przy 1250. Wybór trudny i każdy dobry, ale ja bym wybrał coś nowszego :/  

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko co do tego Mantle. Karty graficzne ze wsparciem tego API rozwiną dopiero skrzydła przy procesorach AMD tak?

 

Nie, mantle pokazuje że nie trzeba mocnego procesora do grafiki aby mieć podobną wydajność jak z dobrym prockiem a tą samą grafiką od amd w directx. Testy pokazują konkretny przyrost tego api na słabszym procku czy to amd czy intela. Na razie czekamy na dopracowanie Mantle.

Edytowane przez karoli
Link to post
Share on other sites

Ale ja tak to rozumiem,że w takim przypadku sprzedaż procesorów się zmniejszy. Tzn nie będą tak potrzebne jak wcześniej..i co zrobi INTEL w tym przypadku:)? Chyba,że czegoś nie rozumiem. Jak będzie wystarczała sama mocna grafika pod MANTLE...

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

Mantle na razie działa tylko pod radeonami, ale nie jest wykluczone, że Nvidia też się tym zainteresuje.

 

Pobór prądu faktycznie nie jest wybitnie istotny ale Radeony wymagają większej inwestycji w zasilacz + koszt prądu

Rywalizacja jest bardzo wyrównana, dlatego pod uwagę bierze się nawet najdrobniejsze aspekty

 

Rozważałem zakup R9 ale jedna z funkcji gefroce'ów (adaptacyjna synchronizacja pionowa) przechyliła szalę na korzyść zielonych. Płynność gry jest dla mnie rzeczą kluczową.

Poza wysokimi osiągami, niezwykle istotna jest stabilna ilość klatek na sekundę.

 

Warto też zauważyć, że w grach projektowanych pod AMD przewaga radeonów jest zazwyczaj niewielka.

W grach projektowanych pod Nvidię, geforcy są bezkonkurencyjne.

 

Który produkt powinien lepiej się kręcić - Gigabyte GTX 780 WF3 czy MSI Twin Frozr?

Na razie wychodzi na to, że chłodzenie MSI jest cichsze, a gigabyte wydajniejsze.

Niestety nie znalazłem odpowiedniej ilości rzetelnych testów, by mieć co do tego pewność - a tym bardziej c d przeciętnych możliwości podkręcania tych kart..

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites
Który produkt powinien lepiej się kręcić - Gigabyte GTX 780 WF3 czy MSI Twin Frozr?

Na razie wychodzi na to, że chłodzenie MSI jest cichsze, a gigabyte wydajniejsze.

Niestety nie znalazłem odpowiedniej ilości rzetelnych testów, by mieć co do tego pewność - a tym bardziej c d przeciętnych możliwości podkręcania tych kart..

O Radeonach pojęcia zielonego nie masz - teorie co i kiedy jest wydajniejsze także co najmniej śmieszne.

Zadając tak infantylne pytanie jak to w cytacie nie wróżę Ci właściwego wyboru karty.

To zależy od sztuki !!!! Zapamiętaj to raz na zawsze.

O wydajności i głośności chłodzeń na GPU nawet nie chcę pisać - pomyśl jak oni testują te karty, w jakich warunkach i jakie są obroty wentylatorów podczas testu.

Zastanów się czy sample do testów to są dokładnie takie same karty jakie możesz kupić w sklepie.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Czyli wychodzi na to, że teoretycznie rzecz biorąc Gigabyte ma średnio większy potencjał OC - minimalnie wydajniejszy układ chłodzący, który mniej ogranicza ewentualny potencjał w podkręcaniu.

 

MSI ce-chu-je (cenzura :D) się za to lepszą kulturą pracy. Tak przynajmniej wynika z dwóch testów / recenzji, z którymi się zaznajamiałem.

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_msi_geforce_gtx_780_lightning_i_msi_gtx_780_gaming?page=0,19#

 

Ustawienia fabryczne - gigabyte na większych zegarach (52Mhz różnicy na rdzeniu) jest o 2 C cieplejszy w spoczynku i o 1 C chłodniejszy w stresie.

 

Po podkręceniu obu kart MSI miało wyższy zegar o 21Mhz a różnice temperaturowe w stresie kształtują się identycznie jak w ustawieniach fabrycznych. W spoczynku Gigabyte o 3 C chłodniejszy.

 

Można więc chyba śmiało sugerować że Gigabyte jest minimalnie wydajniejszy, ale ogólnie rzecz biorąc oba układy są bardzo porównywalne.

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/05/GTX_780/charts/ucho_load.png

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/05/GTX_780/charts/ucho_idle.png

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

że tak się wtrącę do tematu od trochę innej strony... po internetach pisze rzesza ludzi na temat r9tek. sa problemy z bsod, zawiechami w grach i tego typu rzeczami. sam doświadczyłem tego problemu i karta własnie jedzie do serwisu gigabyte. pomysl tez o tym. osobiście bardzo się zawiodłem na jakości amd i nie polecę tej serii kart nikomu. co innego moje poprzednie 5870 działające w cf od samego początku ich premiery z tamtymi nigdy nie było problemów, kreciły się piękne i do dziś działają pięknie bez żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

r9 290 bsod. wysyp tematów. w każdym razie. może gigabyte może samo gpu, dość że problem częsty w tej serii kart które kupił mój dostawca sprzętu. w każdym razie jezeli pominąć problemy z bsod błędem 0x000001 i atikmdiag,sys czy nie uruchamianiem się karty, to naprawdę wydajna i cicha

Link to post
Share on other sites

Jedyne czego co znalazłem (w sporych ilościach)

 

https://www.google.co.uk/search?q=radeon+black+screen&oq=radeon+black&aqs=chrome.2.69i57j0l5.3664j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8

 

Nie wiem czy to się tyczy wersji niereferencyjnych, nie zagłębiałem się w temat. Widziałem kiedyś wzmiankę zagranicznych forach.

A teraz to mnie załamałeś tym Twoim zabłyśnięciem.

I to pisze dodo24x

No to ja coś takiego znalazłem

https://www.google.co.uk/search?q=radeon+black+screen&oq=radeon+black&aqs=chrome.2.69i57j0l5.3664j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8#q=gtx+780+black+screen

 

wysyp tematów. w każdym razie.

I co tragedia ? Dziwne, że jeszcze masz na czym pracować.

Ludzie bez jaj. Zastanówcie się zanim coś tak durnego napiszecie.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

tragedia bo mój główny komputer nie jest sprawny a wyobraź sobie że projektowanie tras przewodowych i programowanie sterowników plc na laptopie nie jest zbyt wygodne

 

Z resztą nie wiem po co tyłek spinam. Najfajniej jest wydać 1700 zeta i nic z tego nie mieć :) każdy powinien spróbować, w końcu poprawia to humor i sprawia że cżłowiekowi lżej w portfelu a nei ma nic gorszego od pełnego portfela :) w końcu po co robić rzeczy które działają :D

Edytowane przez giv86
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...