Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu monitora 23 calowego.

Zależy mi na to żeby pod dłuższej pracy z tekstem i przeglądaniem internetu nie męczyły się oczy czyli musi mieć Flicker-free chyba że jest jakiś zamiennik tej technologii

Z tego co się orientuje to tą technologię posiadają monitory benq i dell.

 

Moje wymagania:

23 cale

Technologia led i IPS

Technologia Flicker-free albo jakaś alternatywa

matryca matowa

możliwość montażu na ścianie - standard VESA

cena do 800zł /1000zl

 

Przeznaczenie: głównie do pracy z tekstem i przeglądania internetu ale też również do grania, oglądania filmów

 

Moje propozycje

iiyama ProLite XB2380HS 769 zł

Asus PB238Q 889 zł

Dell P2314H 789zł

Propozycje które przekraczają budżet ale też je rozważam do około 1100zł nie więcej

Monitor Asus 23" LED PA238Q 1029 zł
Benq 24" LED BL2411PT 1087zł

 

Posiadam sprzęt Lenovo IdeaPad Z580

 

Polecilibyście jakiś monitor jaki opisałem w moich wymaganiach?

Który monitor z podanych nie męczyłby wzroku i byłby najlepszy ze wszystkich ?

Dodam że przejrzałem przypięty temat http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chc%C4%99-monitor-za-chc%C4%99-monitor-do/

 

 

Edytowane przez vexio
Link to post
Share on other sites

Jakoś nie jestem przekonany do technologii va, amva i podobne. A co do czerni w ips-ach to nie jest tak źle a va ma nie równomierne czasy reakcji gdzie może być widoczne smużenie.

 

1 A oprócz Dell P2414H który nie męczyłby wzroku i jest w technologii IPS na led-ach to jest jeszcze jakiś model innej firmy ?

 

2 Czy technologia Flicker-free jest zauważalna przy dłużej pracy ? Chodzi mi to czy oczy tak się nie meczą jak przy monitorach bez tej technologii ?

 

Co myślicie jeszcze oprócz tego Dell P2414H o:

Asus VN248H

iiyama ProLite X2485WS-B1

Benq LED BL2411PT

Edytowane przez vexio
Link to post
Share on other sites

 

 

1 A oprócz Dell P2414H który nie męczyłby wzroku i jest w technologii IPS na led-ach to jest jeszcze jakiś model innej firmy ?

 

sporo, część znajdziesz na liście w przypiętym temacie

 

 

 

2 Czy technologia Flicker-free jest zauważalna przy dłużej pracy ? Chodzi mi to czy oczy tak się nie meczą jak przy monitorach bez tej technologii ?

 

w zasadzie to większość osób jej nie zauważa, co nie znaczy, że nie ma wpływu, migotanie jest szkodliwe dla zdrowia i złe dla samopoczucia, udowodniono to na dziesiątą stronę, a im więcej czasu na nie patrzymy tym bardziej daje w kość czy sobie z tego sprawę zdajemy czy nie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...