Skocz do zawartości

Podkręcanie procesorów! Jaki masz wynik?


Recommended Posts

Dodałem swój wynik jednak dziwi mnie że takie niskie taktowania są na tej stronie zająłem 2 miejsce. Czy to strona do procków kręconych tylko powietrzem??

 

Ranking Pozycja

Najwyższe taktowanie 2

Najwyższy przyrost procentowy 17

Najwyższy przyrost procentowy: Intel 16

Najwyższe taktowanie: Intel 2

 

Odemnie gratis 23633 punkty ;)

 

 

ps. Wyciągnąłbym więcej z tego proca lecz ograniczają mnie moje pamięci 800Mhz... te 1066 większe pole do popisu by dało i może do 4,8 bym dociągnał ;p coprawda 4,8 miałem już ale jak vista się ładowała to bluescreeny wywalała xD

Link to post
Share on other sites

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=575433

 

3600MHz i ani grama więcej.

miernikiem nie sprawdzałem ale

napięcie ustawione w biosie 1.49375v a pokazuje i w biosie i na cpu-z 1.440v a w stresie spada do 1.408v chwilami nawet do 1.392v.

i tu mam pytanie:

więcej nie daje rady bo:

1. taki urok tego egzemplarza

2. płyta gł. obsługuje FSB 1333 a i tak poszłą na 1600 :D

3. wina vdropa - wiem, że najlepiej jak nie będzie różnic napięć ale to co mam to dużo? [też płyta]?

 

normalnie chodzi na 9x333=3000MHz, z włączoną funkcją do zmiany mnożnika w spoczynku i inne pierdołki do oszczędzania, bez ruszania napięć, tzn. ustawienie "normal" w biosie, co daje w idle przy mnożniku x6 1.120v w stresie przy 100% - 1.216v przy 50% - 1.232v

a pamięci 5-5-5-15 @1000MHz przy 2.02v - black dragon cl5 800MHz od geila.

chłodzenie Mugen 2 [kocham go ;) ], pasta ta diamond coś tam i temp. nie przekraczają na rdzeniach 60stC pod orthosem czy intelburntestv2 nawet.

 

wiem, że w sumie nie mam konieczności wyżej kręcić, do bardziej wymagających gier i tak grafika ogranicza ale czysta ciekawość i chęć "a może pójdzie więcej" i dlatego pytam:)

 

matijas

Link to post
Share on other sites

Ad 1. na tej płycie 3,8Ghz powinieneś uciągnąć ;)

zmień opóźnienia pamięci na 6-6-6-18 i napięcie zwiększ na 2,2V

Ad 2. nie bój żaby u mnie 2060 poszło

Ad 3. najpierw zwiększasz fsb później stopniowo napięcie (wiem czasochłonne...) płyta jest wporządku w sam raz na podkręcanie quada (fazy) napięcia podane w biosie są prawidłowe9 wiadomo pod obciążeniem spada i czasem wywla BS)

Link to post
Share on other sites

A powiedzcie mi jak to jest z tym napieciem? jakiej granicy nie powinno sie przekraczac w core 2 duo ? w idle mam 1.416 V a w stresie 1.344 V napiecie jest wzgledne czy ustawic na sztywno? bo mam obecnie na auto ;)

 

//EDIT//

 

Chcialem podkrecic go do 3.4MHz przy napieciu auto ktore pokazywalo w CPU-z 1.416 ale niestety przy probie testowania orthosem wywalilo mi blad po paru sekundach :? od czego to moze byc? za male napiecie na procesorze czy moze juz wyzej nie da sie go wykrecic? jakies propozycje? :D

Link to post
Share on other sites

Sebool_uk jak chcesz jeszcze kręcić tak jak pisałem baw sie timingami pamięci lecz nie przesadzaj typu CL7 niewiem jakie masz obecnie

jak możesz zmniejsz napięcie do 1,4v jak chodzi stabilnie

u mnie max napięcie było w Biosie 1,63v i wszystko chodziło ładnie lecz to mocno wpływa na proca, taką górną bezpieczną granicą to 1,45v lecz im mniejsze tym dłużej procek pożyje ;p

 

EDIT:

widzę że w singu masz patriota jeżeli te niebieskie to mam te same ;p tyle że 2Gb

zwiększ na 6-6-6-18 i 1,9V to spokojnie pociągnie na 3,4Ghz

na pocieszenie dodam że na pclabie doszli do tylu ;p

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/rs/E6x50/3800.PNG

Link to post
Share on other sites

Ad 1. na tej płycie 3,8Ghz powinieneś uciągnąć ;)

zmień opóźnienia pamięci na 6-6-6-18 i napięcie zwiększ na 2,2V

Ad 2. nie bój żaby u mnie 2060 poszło

Ad 3. najpierw zwiększasz fsb później stopniowo napięcie (wiem czasochłonne...) płyta jest wporządku w sam raz na podkręcanie quada (fazy) napięcia podane w biosie są prawidłowe9 wiadomo pod obciążeniem spada i czasem wywla BS)

i nic...

chodzi na 9x400 przy 1,49375v

9x410 nie chce, napięcie stopniowo w górę do 1,575v

FSB na +0,2v

(G)MCH OverVoltage Control +0,1v

pamięci jak mówiłeś, nawet niżej i 2,4v

czytałem, że trafiają się dziury FSB [czy cuś] i po 10MHz dojechałem do 9x440:)

ale coś nie bangla jakbym chciał i już.

kończę bo to nie temat na ten wątek.

dzięki

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam maly problem i nie wiem czy wina lezy po stronie mojego sprzetu czy tez po mojej. Wczoraj probowalem podkrecic procka na napieciu 1.41 V do 3.4 Ghz i niestety byly resety kompa natomiast gdy zszedlem do 3.3 Ghz chodzil stabilnie lecz nie chcialem skracac mu zywotnosci wiec zmiejszylem napiecie do 1.35 V wiec postanowilem zmiejszyc zegary do 3.2 Ghz chodzil stabilnie system sie nie wieszal temperatury byly dobre tylko po paru godzinnym graniu w Burnout Paradise wywalilo mi bluescreena :? i wlasciwie to nie wiem czemu tak to sie stalo. Pare dni temu tez gralem w ta sama gre i na tym samym taktowaniu i jakos bledow nie bylo a wczoraj mi wywalilo co moze byc przyczyna tego? moze za slabe napiecie na procku? chodz mam ustawione na auto. Obecnie zmiejszylem taktowanie do 3.10 Ghz i jak narazie jest dobrze, ale nie wiadomo kiedy moze wyskoczyc ponownie bluescreen :| moze jakies porad z waszej strony? Przypominam ze jestem poczatkujacym overcloc'kowcem i moze robie cos nie tak ;) Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

prosta sprawa albo procek sie delikatnie przegrzał albo skoczyło użycie procka i brakło mu napięcia 1,35 a 1,4 to duża różniwa w napięciu wiec spr temeperatury jak masz 100% procka powłącząj wszystko ci sie da jakieś programy tesotwe i filmy i winampa wszystko co sie da zeby procek był cały czas 100% obciąż jeszcze grafike i bedziesz widizał temperatury 55 jak jest max to spoko i mnie 53 na wodnym przy pełnym obciążeniu jak jest ciepło

Link to post
Share on other sites

W sumie to go meczylem orthosem przez godzinke i nie wywalilo bledu na taktowaniu 3.2 Ghz i napieciu 1.37 ktore pod obciazeniem spadlo do 1.35 temperatury nie przekraczaly 56 stopni na procku plyta glowna 36-40 stopni a grafika 59-62 :D tylko zastanawiam sie czemu w grze wywailo bluescreena a w orthosie test przeszedl pomyslnie hmm... moze wy mnie oswiecicie jakos? wczoraj tak bylo na dworze goraco ze troche temperatury skoczyly w kompie :? bede musial zainwestowac w lepsze chlodzenie na procka i dodatkowy wenytalotor z przodu obudowy dac na te upalne dni ;)

Link to post
Share on other sites

Na gigabyte Ga-MA78G-DS3H Orthos przechodził testy na 3,12GHz ale winda wywalała mi bluescreeny. Musiałem zejść na 2820MHz, żeby było stabilnie :!: Teraz na nowej płycie komp wstał na 3,3GHz (orthos wywalał błędy, ale jakbym dovoltował procka, to pewnie byłoby OK) a na napięciu 1,385V 3 dni bez BS na 3160MHz ;) Więcej mi nie trzeba.

Link to post
Share on other sites

Na gigabyte Ga-MA78G-DS3H Orthos przechodził testy na 3,12GHz ale winda wywalała mi bluescreeny. Musiałem zejść na 2820MHz, żeby było stabilnie :!: Teraz na nowej płycie komp wstał na 3,3GHz (orthos wywalał błędy, ale jakbym dovoltował procka, to pewnie byłoby OK) a na napięciu 1,385V 3 dni bez BS na 3160MHz :D Więcej mi nie trzeba.

Ja ze swojego wycislem 3.3Ghz na napieciu 1.41 V tylko dziwi mnie to czemu napiecie spada po obciazeniu go orthosem? normalnie jest 1.41 V a pod obciazeniem 1.34 V zamieszam screena http://benchit.pl/oc_scores/43.jpg 22 minuty meczenia orthosem 0 bledow test przeszedl pomyslnie ;) sprobuje pozniej wycisnac z niego ostatnie wypociny ;)

 

//EDIT//

 

ps: do testow do ilu moge zwiekszyc napiecie? tak zebym go chociaz ze 2 minutki pomeczyl w orthosie a potem zmienie na aktualne napiecie :D

Link to post
Share on other sites

Napięcie spada bo cpu-z troche zakłamuje te napięcie! Ciągle jest takie same no chyba że masz eist włączone! w biosie mam 1,2v a cpu-z pokazuje 1,136 v a po obiązeniem spada tak jest we wszystkich kompach bo to programy wswzystko zakłamują!

 

Teraz mam q9550 przy 2,83ghz napięcie 1,2v a przy 3,9ghz 1,556v i komp bierze o całe 100watu więcej!

Link to post
Share on other sites

Napięcie spada bo cpu-z troche zakłamuje te napięcie! Ciągle jest takie same no chyba że masz eist włączone! w biosie mam 1,2v a cpu-z pokazuje 1,136 v a po obiązeniem spada tak jest we wszystkich kompach bo to programy wswzystko zakłamują!

 

Teraz mam q9550 przy 2,83ghz napięcie 1,2v a przy 3,9ghz 1,556v i komp bierze o całe 100watu więcej!

Wg. Mnie Ty nie masz racji. Napięcie spada ponieważ gdy zostaje obciążona sekcja zasilania na płycie zwiększają się starty.. przynajmniej coś takiego :cry:

Ale to nie wina programów! Z resztą sądząc po twoich niektórych postach myślę że piszę to bez sensu.

Link to post
Share on other sites

Ja już dawno (tj dwa dni temu) przestałem wierzyć czujnikom na płycie :cry: Na obu płytach napięcia w stresie rosły (ustawiam 1,4 a cpu-z i inne programy tego typu pokazują 1,44-1,46V). Kolejny przykład - linia 12V. Wg everesta na Gigabycie utrzymywała się w granicach 12,1-12,2V a na Asrocku pokazuje 12,77 :P Wg BIOS'u 12,07 :cry:

Link to post
Share on other sites

Napięcie spada bo cpu-z troche zakłamuje te napięcie! Ciągle jest takie same no chyba że masz eist włączone! w biosie mam 1,2v a cpu-z pokazuje 1,136 v a po obiązeniem spada tak jest we wszystkich kompach bo to programy wswzystko zakłamują!

 

Teraz mam q9550 przy 2,83ghz napięcie 1,2v a przy 3,9ghz 1,556v i komp bierze o całe 100watu więcej!

Wg. Mnie Ty nie masz racji. Napięcie spada ponieważ gdy zostaje obciążona sekcja zasilania na płycie zwiększają się starty.. przynajmniej coś takiego :cry:

Ale to nie wina programów! Z resztą sądząc po twoich niektórych postach myślę że piszę to bez sensu.

Mojemu koledzie w cpu-z idzie do góry napięcie na pojedyńczym althonie a mi na pentium 4 spadało a przy takim samym zasilaczu! Może programy może zasiłka niewiem na 100%!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...