Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Zastanawiam się nad modernizacją poniższego komputera. Chciałbym zmieścić się w granicy 1000 zł (plus pieniądze uzyskane ze sprzedaży starszych podzespołów).

 

Obecnie posiadany przeze mnie komputer został złożony w sposób absolutnie przypadkowy. Zgodnie z tezą "byle by działało". Obecnie oczekuje czegoś więcej, optymalizacji, dopasowania odpowiednich podzespołów, etc.

 

Proszę o radę.

 

[*:1ivd24d7]AMD Athlon X2 4800+ 2,51 GHz

[*:1ivd24d7]MSI MSI K9NU Neo-V

[*:1ivd24d7]ASUS TOP512 4850 512 MB

[*:1ivd24d7]Corsair XMS2 2x1024 MB DDR2 667 MHz

[*:1ivd24d7]Seagate ST380811AS 80 GB

[*:1ivd24d7]Chieftec CFT-560A-12S 560W

Link to post
Share on other sites

Czy wymiana płyty głównej i procesora plus dodanie pamięci RAM usatysfakcjonowało by Cię? Sądzę, że karta graficzna jest dość dobra (proszę o wypowiedzenie się doświadczonych użytkowników) i nie ma potrzeby na jej wymianę. Zasilacz także masz dobry :P Ew. dysk mógłbyś wymienić na jakiś większy :P Za procesor dostałbyś około 180zł, za płytkę koło 100zł, czyli około 1300zł - można sporo zmienić :P Tylko powiedz, czy to by Ci wystarczyło, czy coś więcej :P Bo nie wiem czy szukać - jestem jeszcze niedoświadczony, więc to sporo zabawy jak dla mnie :)

Link to post
Share on other sites

A ja mam jeszcze takie pytanie do innych użytkowników (może przydatne również dla autora tematu) czy windows OEM przypisuje się tylko do płyty głównej czy też do procesora i co jeżeli ktoś zechce zmienić procesor lub płytę? I pytanie do autora czy posiada oryginalny system :P w wersji OEM lub BOX.

Link to post
Share on other sites

Temat OEM był już wielokrotnie poruszany. Odpowiedz na te pytanie znajdziesz FAQ serwisu. Z doświadczenia wiem, że MS nie stwarza żadnych problemów w przypadku zmiany podzespołów (nawet płyty głównej, czy procesora).

 

Osobiście posiadam Microsoft Vista Ultimate SP1, wersja BOX.

 

Dziękuję za pierwsze opinie. Czekam na jakieś pewne dane. Chciałbym z rozwagą zmodernizować komputer.

 

Po przeczytaniu kilkunastu postów zbliżam się coraz bardziej ku propozycji:

 

[*:1jevqan5]Intel Core2 Duo E8400 - 729 zł

[*:1jevqan5]Asus P5Q Pro P45 - 569 zł

Razem: 1298 złTylko, jak komponuje się to z innymi podzespołami?

 

Zapomniałem dodać, że komputer głównie służy do gier (RPG, i strategie).

Link to post
Share on other sites

A nie chciałbyś platformy AMD? Taki Phenom II i jakaś fajna płytka były o podobnej wydajności, a tańsze, czyli starczyły by na razy, a ramu nigdy nie za wiele :P Bo patrz. Na przykład taki procesor http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ ... ,id,67631/ (545zł) - razem 1195zł i zostaje jeszcze troszkę na RAM (stary trzeba sprzedać - około 100zł) czyli 1300 - 1195 + 100 = 205zł

http://allegro.pl/item585416023_ocz_2gb ... x_1gb.html - 235zł - chyba, że możesz lekko przekroczyć to 4GB :P

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

W przeczytanych przeze mnie artykułach/testach różnica w wydajności pomiędzy wspomnianymi procesorami jest znaczna. 10 klatek/s to sporo. AMD odpada.

Osobiście bardzo wątpię, jakoby w najbliższym okresie powstawały gry pod kątem procesorów 3-4 rdzeniowych.

Link to post
Share on other sites

C2D E8400 plus nowa płyta główna - to lepsze, sam zamierzam zmodernizowac tak swoj zestaw w wakacje (mam 4600+). Chociaz mozesz tez E5200 + OC, bedzie taniej.

Twoj CPU bedzie mocno ograniczal CF tych 4850 (ogranicza juz pojedyncza karte), wiec nie ma to sensu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...