Skocz do zawartości

Karta graficzna pod CS:GO.


Recommended Posts

Witam.
Do swojego marnego sprzętu chciałbym dokupić kartę graficzną. Chcę osiągnąć stałe, minimum 100fps w CS Global Offenisve. Aktualnie posiadam:

procek: Core 2 Duo E6400 podkręcony na 2,6ghz

ram: 3GB Goodram

GPU: GT 520

zasilacz chiński 400w.

płyta główna: asus k5kpl-am (DDR2, socket 775)

Na tym zestawie jestem w stanie wyciągnąć stałe 80fps, lecz jest to zbyt mało.

Mam na celu wymianę karty graficznej, lecz nie wiem jaką dobrać pod w/w specyfikacje.

Zwracam się do was o pomoc. Karta graficzna nie koniecznie musi być nowa. Może lepiej wyjdę na zmianie samego procesora?

Mój budżet to ~200zł. Nie jest to dużo, ale jestem pewien, że coś lepszego za to dostanę.

 

 

ps Co myślicie o GTS 450? Czy to będzie dobre rozwiązanie i sprosta moim wymaganiom?

Edytowane przez Debson
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że mój monitor mi nie wyświetli 100fps. Chodzi o to, że majać 70 fps gra nie jest płynna, recoil(rozrzut) całkowicie inaczej działa przy takiej ilości kratek na sekundę, a niżeli byłoby ich o te 70 więcej. Chciałbym uzyskać taki wynik jak najmniejszym kosztem(niestety). Szukałbym więc karty o mniejszym poborze mocy niż np. GTX 280. Jakieś propozycje ? Czy radeon będzie lepszym wyjściem niż karta nvidii?

Link to post
Share on other sites

Podaj markę i model. 

Deer dr-8400btx.

 

Ustaw sztywno 60fps i zobacz czy płynnie chodzi.

Np. w League of legends na 200fps tnie jakby było 15fps(testowane na FHD w samsungu 200hz).

Wszystko powyżej 60fps to niepotrzebne katowanie sprzętu.

W League of Legends, owszem, tam nie potrzeba więcej niż 60 fps. Niestety w każdym CS te fps robią dużą różnicę. W 1.6 przy 100 gra była płynna. W Global Offenisve, myślę, że stałe 100 klatek na sekundę również by było OK, lecz nie na moim aktualnym sprzęcię. Wciąż niecierpliwię liczę na pomoc.

Link to post
Share on other sites

Do wymiany na dzień dobry. 

Tak samo sądzę. Właśnie zamówiłem Antec'a bp500u - 500w, więc sprawa zasilacza załatwiona. Mój zakup karty nieco się opóźni, lecz ciągle chcę go dokonać. Proszę o propozycje kart graficznych uwzględniając mój nowy zasilacz ;)

Link to post
Share on other sites

Tak do gołych 2 rdzeni lepszy będzie radeon. Jak chcesz jak najniższym kosztem to poszukaj hd 5770/6770 (to jest  to samo).  Trochę wyższy pobór prądu, ale idzie dostać je za 200zł. Wydajność taka sama;

 

http://tpucdn.com/reviews/ASUS/HD_7750/images/perfrel.gif

 

 

Tutaj kolega z forum ma prawdopodobnie do sprzedania asusa hd 6770. Spytaj sie to może Ci sprzeda

Link to post
Share on other sites

CS GO siedzi na silniku sourca wiec fps w glownej mierze zaleza od procka.

( jako potwierdzenie dodam ze na swoim i7 i integrze wyciagalem na duscie 2 @ deathmatch > 20os srednio 120 fps oczywiscie detele low )

 

Nie mniej w Twoim przypadku wymiana karty ma szanse podniesc sporo fps.

Osobiscie celowalbym w uzywki:

GTS450, GTX460 badz HD 5750, 5770, 6770,.

 

No i jak pisali poprzednicy zasilacz do wymiany - chyba ze lubisz ryzyko i zapach palonej elektroniki ;-)

Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Jeśli tylko będę posiadał gotówkę to biorę któregoś z w/w radeonów.

Nie chcę zaśmiecać forum, jeśli nie będzie to konieczne. Podkręciłem mojego E6400 z 2,13 do 2,6ghz ~320fsb, leczy gdy dam mu więcej niż 330 to nie włącza się monitor, komputer startuje. Po prostu nie idzie go podkręcić wyżej niż te 330fsb. Kombinowałem z włączaniem/wyłączaniem niektórych opcji procesora lecz nic to nie dało. Nie mam możliwości zmiany napięcia VCore. Mogę jedynie ustawić by je ignorowało, lecz to dalej nie działa. Czy może być to spowodowane tym, że zasilacz nie wyrabia? Dopiero (w najlepszyym wypadku) w piątek będę miał Antec'a 500w, lecz chcę już trochę wcześniej działać. Jeśli mam jakąś "pół-blokadę" na płytę, że moge jedynie podkręcic do danej wartości, to czy mogę to jakoś obejść? Temperatury procesora po podkręceniu maja ok. 600C w stresie. Aktualizowałem bios na najnowszy. Na E3400 jest to samo(podkręca się o ok. 0,5ghz). Mam możliwość założenia lepszego chłodzenia(większy wiatrak z radiatorem), więc o temperatury tak mocno bym się nie martwił.
Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Trochę odświeżę temat. 

Przybyło mi nieco gotówki i powoli będzie możliwość zakupu karty graficznej. Podane przez Was propozycje bardzo mi pomogły, lecz nie do końca wyznaczają taką prostą drogę. Mam dylemat, czy brać Radeona 5770 lub 6770 pod mój procesor, czy jednak zdecydować się na GTX z serii 260 - 280(na benchmarku kart graficznych wynika, że ich wydajność jest taka sama). Wymieniłem zasilacz na Anteca 500w, więć z zasilaniem na tym GTX problemu nie powinno być. Prosiłbym o pomoc.


Jest duże prawdopodobieństwo, że zdecyduje się na GTX 460. Jak to się klei z moim procesorem? W przeszłości na pewno zawita jakiś C2Q.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak , u siebie na GTX 570 i i7 930 [ all max] 800x600 mam 130fps najmniej średnio 160] u kumpla na laptopie jest stałe 80 fps i nie widzę żadnej różnicy między moim komputerem a jego poza zmieniającymi się cyferkami , fakt u kumpla na 9500GT to niezbyt grało się komfortowo , zakupiłem HD 4770 do niego na zasilacz FELA 400 [karta mało potrzebuję prądu i spokojnie da radę bo sam kiedyś miałem taką kartę i taki zasilacz] , tak jak kolega napisał ustaw sobie sztywno te 75 fps czy tam 60 i wystarczy.

Co do koleszki to CS:GO nie jest na silniku Source,w sourcu mam najmniej 285 fps sztywno 300 a w globalu jak wyżej , ustawienia oczywiście max. Nie podkręcaj nic chłopie , jeśli będziesz chciał zmienić procka to wstrzymaj się jeszcze z zakupem karty bo kupując np 650 gtx czy coś podobnego niestety ale procesor będzie tą kartę ograniczał . Jeśli już tak bardzo chcesz kartę kupić to lepiej wstrzymaj się , dozbieraj stówkę i spróbuj dorwać hd 7770 bądź jak wyżej napisałem gtx 650 [przed taką kartę przydałoby się wymienić już zasilacz na chociaż 500 jakąś jeśli szkoda Ci kasy na firmówkę tylko później może się to odwrócić.

 

/bzdury

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak Dres21 piszę, najpierw zmienię kartę, a potem pomyslę nad procesorem. Udało mi się przed chwilą kupić 7770. Niestety zdradzę szczegóły tej tranzakcji jak wszystko dojdzie do skutku. Powiem tylko, że okazja życia. Co do wypowiedzi buuko, to jakieś brednie. Tak chaotycznie napisałeś, że praktycznie nic nie wniosłeś do tematu. Mimo wszystko dziękuje za porady. Dam znać najwcześniej w środę, i pochwale się zakupem.

ps Co do płyty głównej, to udało mi się osiągnąć 344fsb przy mnożniku 8, co daje mi 2,752 GHz. Są to już jej chyba maksymalne możliwości. Przy 345 i wyżej nie odpala.

Edytowane przez Debson
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak Dres21 piszę, najpierw zmienię kartę, a potem pomyslę nad procesorem. Udało mi się przed chwilą kupić 7770. Niestety zdradzę szczegóły tej tranzakcji jak wszystko dojdzie do skutku. Powiem tylko, że okazja życia. Co do wypowiedzi buuko, to jakieś brednie. Tak chaotycznie napisałeś, że praktycznie nic nie wniosłeś do tematu. Mimo wszystko dziękuje za porady. Dam znać najwcześniej w środę, i pochwale się zakupem.

 

ps Co do płyty głównej, to udało mi się osiągnąć 344fsb przy mnożniku 8, co daje mi 2,752 GHz. Są to już jej chyba maksymalne możliwości. Przy 345 i wyżej nie odpala.

Odpuszczam sobie jednak to forum  , widzę są mądrzejsi a jeszcze lepsi tacy którzy nie mają gry a się wypowiadają :)

Link to post
Share on other sites

@buuko czyzbys sadzil, ze 7770 nie da wystarczajacych fpsow (stale 100)? Mam wszystkie 3 csy na steama (czasem wpadam z kolegami, glownie dlatego, ze ping mniejszy, chodzi oczywiscie o 1.6) wiec nie mow, ze ktos nie ma danej gry jak nie wiesz. Poza tym po o mialbym ja miec? Ponoc cs go chodzi w stalych 100fpsach na 8800gt na sr. Detalach badz wyzszych.

Ps nie dopisalem. Czasem wpadam z kolegami na nonsteama, glownie dlatego, ze ping mniejszy, a jest roznica pomiedzy csem z pingiem 60-80 a csem 1.6 z pingiem 30-40. ;)

Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak ping mniejszy na NS a na steam , ping zależy głównie od internetu i od ustawień poprawnych w grze...
A co do 100 fps owszem zgodzę się jak najbardziej , wystarczą stałe 60fps do gry w cs:go jak i 1.6.Radeon zdecydowanie wystarczy nawet na 100 fps stałych na najwyższych ustawieniach w cs:go. Nie chodziło mi o to , ale mniejsza już w to

Link to post
Share on other sites

Jak gra na radzieckich serwerach to czemu tu się dziwić że taki ma ping ? Ping jest taki sam na 1.6 jak i na CS:GO. Może wgrał sobie jakiś dziadowski config i teraz ma taki ping. do 80 stały ping nie przeszkadza w grze.przy 100 zaczynają się skoki, aczkolwiek na starym internecie (2Mb/s miałem ping 16) co do NS a Steam różnica jest ale minimalna ponieważ ma się włączony czat.

Edytowane przez gural23
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...