Skocz do zawartości

Ciągłe użycie procesora


Recommended Posts

Szukam cały czas co to właściwie jest za urządzenie, sterowników do niego i informacji czy aby nie wywołuje ono jakiegoś konfliktu sprzętowego. Jak coś będę widział to napiszę.

 

EDIT: Jak wygląda sytuacja po aktualizacji BIOSu? 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Po aktualizacji biosu, dzieje się to samo tyle że ten proces zżera już 90 % cpu.

Jeszcze jedno, proces NT & Kernel startuje z systemem jednak na początku ma max 3 % cpu. Dopiero potem zaczyna zżerać wszystko.

Edytowane przez andrei
Link to post
Share on other sites

 

 

Miałem taki sam komunikat i z czasem doszedłem,że chodziło płycie o jakieś sterowniki
 

 

Zdecydowanie chodzi tu o jakiś sterownik - tyle że wszystko co instalował kolega nadal nie pozwala na wyeliminowanie tego problemu. 

 

@andrei => napisz czy da się te urządzenie wyłączyć w menadżerze urządzeń - jeśli tak wyłącz je, odpal ponownie kompa i zobacz czy nadal będzie figurować. 

Link to post
Share on other sites

W tym pakiecie sterowników które ściągnąłeś przedtem jest folder ALL w którym znajdują się pliki *INF. Zobacz czy da się zainstalować sterownik ręcznie a nie przez instalator. Najedziesz na to urządzenie w menadżerze urządzeń i spróbuj mu wskazać ten folder All czy znajdzie tam sobie jakiś sterownik i czy będzie potrafił go zainstalować. 

Link to post
Share on other sites

W tym pakiecie sterowników które ściągnąłeś przedtem jest folder ALL w którym znajdują się pliki *INF. Zobacz czy da się zainstalować sterownik ręcznie a nie przez instalator. Najedziesz na to urządzenie w menadżerze urządzeń i spróbuj mu wskazać ten folder All czy znajdzie tam sobie jakiś sterownik i czy będzie potrafił go zainstalować. 

Niestety nie potrafi tego zainstalować. Odłączyłem napęd i nic. Nadal to samo.

Link to post
Share on other sites

Zaczyna to być trochę zabawne;

 

Zobacz jeszcze to narzędzie z Intela: https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=20775&ProdId=816&lang=eng

 

Byłby problem żebyś rzucił screena z listy zainstalowanych programów na komputerze? I jeszcze jedno - jesteś w stanie odczytać tam w menadżerze urządzeń numer ID tego nieznanego urządzenia z zakładki szczegółów tego sprzętu? 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

http://www.dfi.com.tw/Upload/FAQ/CM/en_US/All_IrDA_en.htm

 

Dasz radę zastosować ten pomysł w BIOSie (nie mam pojęcia jak wygląda Twój BIOS ale chodzi o próbę wyłączenia opcji IRDA/On Board IRDA (Disabled) i zapisanie ustawień BIOSu?

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

A jaka może być różnica? Skoro w trybie awaryjnym nie uruchamia sterowników grafiki, dźwięku itp. Zauważyłem jednak że jak nie pracuje na dysku Samsung (dysk przeznaczony na gry) to wyłącza się on po 30 minutach i następuje taki charakterystyczny dźwięk. Natomiast jak odpale sobie coś z tego dysku, zawiesza się na 5 sekund i słychać dźwięk jakby się włączył.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...