Skocz do zawartości

ASUS VG248QE czy BenQ XL2411T Flicker-free - który do gier FPS ??


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Me3M7I,

Recommended Posts

Witam,

 

Mój sprzęt to:

 

MOBO: MSI Z87-GD65 Gaming
CPU: i7-4770K 3.5GHz + Thermalright Ultra120A + Fander 120mm
GPU: Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5
PSU: Corsair Ax760i 760W Platinum
RAM: Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9
CASE: Fractal Design Define R4 black
SSD: Samsung SSD 830 Series 256GB Serial ATA3
OS: Windows 7 Home Premium x64 PL SP1 BOX

Chce kupić do niego dobry monitor do szybkich gier FPS.

Po długich przemyśleniach wybór padł na BenQ XL2411T-flicker-free lub ASUS VG248QE.

 

Oba posiadają podobne parametry 1ms GtG (co realnie przekłada się na 4-5ms), Lightboost, 144Hz i 1920x1080. 3D nie jest dla mnie specjalnie ważne.

To co mi się spodobało w BenQ to flicker-free, dzięki czemu niby nie ma migania.. czy to jest naprawdę mega przydatna rzecz?

 

Natomiast w Asusie mamy G-Sync... szczerze mówiąc, które to nie wiem nawet do czego miałoby mi się przydać.

 

Podobno w Asusie troche ciężej skalibrować kolory, głównie problemy są z czerwonym... ale po ustawieniu jest ok... zresztą tu i tu będzie kicz bo to w końcu matryca TN :).

 

 

Nie powiem z jednej strony kusi mi ten flicker-free.... z drugiej też dobre opinie o Asusie, który jednak miga... Ale czy to aż tak wielki minus? Teraz posiadam LG Flatron W2252TQ.... oby nie migał od tego gorzej  ;)

 

 

Poradzcie mi.. co wybrać? I dlaczego? Przede wszystkim dlaczego?  :) Może ktoś z Was ma jakiś z tych monitorów?

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

 

 

To co mi się spodobało w BenQ to flicker-free, dzięki czemu niby nie ma migania.. czy to jest naprawdę mega przydatna rzecz?

 

tak, ale lightboost zasadniczo polega na miganiu podświetleniem także... w prawdzie synchronicznie z odświeżaniem, ale miga

 

natomiast przy twoim zestawie 120Hz to trochę dużo, jakbyś miał SLI to co innego

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ok, zamówiłem BenQ XL2411T-flicker-free.

 

Mam nadzieję, że to lepszy wybór niż ten asus... bo już mam dość rozmyślania na ten temat.

 

Monitory teoretycznie są porównywalne... ale na + w stosunku do asusa to:

 

+brak problemów z czerwonym kolorem i ciut lepsze kolory (o ile można tak w ogole mówić w przypadku matryc TN ;) )

 

+niższy pobór prądu

 

+brak głóśników (tak to jest plus ;))

 

+no i ten flicker-free zobaczymy czy daje rade... bo asus podobno nieźle daje po oczach przez miganie ;)

 

 

natomiast przy twoim zestawie 120Hz to trochę dużo, jakbyś miał SLI to co innego

 

Ten flicker-free to rev2 więc ma 144Hz  :->Czy ja wiem czy dużo... ustawię sobie Battlefield 4 na medium albo low.... i będzie 150FPS w 1920x1080 :D A przynajmniej nie bedzie tearingu.....

 

No i w końcu (wprawdzie tylko na 60Hz ale zawsze) podłączę moją PlayStation 4 w 1080HD  :)

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...