Skocz do zawartości

Jaka karta?GTX 770,GTX 780...może SLI-kiedyś?


Recommended Posts

Witam.Komputer już "złożony" lecz zostaje opcja grafiki.

 

Zastosuję się teraz do wzoru :

-kiedy kupuję?- jutro składam zamówienie na morelach - koszta mogę sobie pozwolić na GTX 780

-zastosowanie - oczywiście gry w 90%  Battlefield 4 - potem praca w CAD oraz internet-standard

-cały zestaw który przyjdzie - nawet z GTX 780 w środku  

http://www.morele.net/inventory/info/eiCD1N/

-monitorek także tam zawarty będzie FHD

 

Wymogi - po prostu ma to być dobry zakup - chciałem brać GTX 780 który wszyscy doradzaja przy takim budżecie ale mimo to myślę że do moich zastosowań 770 wystarczy tak?Moim zdaniem lepiej po 2 latach kupić znó coś X70 za ~1400 a teraz zaoszczędzić 600zł.

Jak myślicie czy to wystarczy do grania na wysokich choćby w BF5 czy BF6?

Już sam nie wiem co robić...może kiedyś dołożyć do SLI?Ale znając życie to nieopłącalne i będzie lepiej za 2 lata sprzedać tego GTX 770( za ok 600zł?) i dołożyć znów na model X70(lub coś podobnego - nie jesteśmy prorokami :).

 

Bardzo proszę o pilną pomoc.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak myślicie czy to wystarczy do grania na wysokich choćby w BF5 czy BF6?
 

 

 

Nawet mi się nie chce wklejać zdjęcia z durna wróżką.

 

 

 

 

może kiedyś dołożyć do SLI?

 

Zasilacz i obudowa Ci to uniemożliwią

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Osobiście polecam GTX 780. Akurat w twoim przypadku sprzedajesz myche i masz 16xxzł kartę która przy twoim procku pozwala w BF4 grać na skalowaniu 150% z wlaczonym v sync z detalami wszsytko na ULTRA. Stałe twarde jak skała 60 FPS. 

 

Przy 770 już tego nie osiągniesz. Sam miałem 770/ teraz 780. I różnica jest odczuwalna. Co do kolejnych części BF5-6 to już nie myśl tyle do przodu. Bo jednak to jest za rok,dwa. 

 

Do tego czasu możesz iść śladem jak ja że karta rok i sprzedaje. Dokładając kilka groszy i mam wyraźny dopalacz. Co do wymagań nowego BF5 w przyszłości można jedynie się domyślać że 780 powinna starczyć może nie na ultra ale na pewno na WYSOKIE. Ale to tylko domysł.

 

DO do SLI zasilacz od razu odpada. Sama 780 już troche potrzebuje jakieś około 400w plus procek w przyszłości jak byś podkręcał to zasilacz masz na styk. Osobiście jak masz jeszcze coś w portfelu kupił bym jakiś zasilacz z GOLD lub Platinum. Bo tak jest wszystko ładnie tylko na zasilaczu widać oszczędność. Sam teraz będę chcuał wymienić zasilacz na jakiś GOLD. Jeżeli pokusił byś się o SLI to już bym kupił na twoim miejscu 

 

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cp-9020037-eu-532041/

 

http://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-80plus-gold-modularny-1000w-sf-1000f14mg-623749/

 

Sam się skłaniam pod te zasilacze. Do SLI nawet najbardziej prądożernych kart 1000w już będzie działało cacy. A jakoś nie jestem zwolennikiem by zasilacz działał obciążony do max granic. Wolę mieć zapas. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Sama 780 już troche potrzebuje jakieś około 400w plus procek w przyszłości jak byś podkręcał to zasilacz masz na styk.

 

400W z gniazdka, przy MAX obciążeniu (benchmarkiem bez Vsync, nie gra)  to po OC i GPU i CPU. Do jednej 780 550W spokojnie wystarczy 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...