Skocz do zawartości

Battlefield 3/4 multi 64 - wydajność CPU


Recommended Posts

Witajcie,

 

Gram na i7 920 D0 @ 4,075Ghz i karcie GA HD7950 @ 1170/5800Mhz.

 

Przy większej ilości graczy (powyżej 48) często odnotowuję spadki i mikrospadki fps nawet do 27-35 klatek! Na ogół sięgają liczby 45.

Gra nie jest płynna.Nie jestem niedzielnym graczem, raczej sporo rywalizuję i wszelkie wartości poniżej 55 są po prostu katorgą.

 

Nawet przy minimalnych ustawieniach jest po prostu kiepsko.

 

Jak mniemam winę ponosi mój cpu.

Czy faktycznie możliwe, aby całkiem niekiepski procesor nie wystarczał do pełnego pociągnięcia Battlefielda 3 na multi?

 

Czy mam jakieś opcje poza mocniejszym podkręceniem (wolę nie przekraczać obecnego 1,4V) lub wymianą platformy ?

 

Jakie programy do optymalizacji wykorzystania cpu przez system i aplikacje działające w tle podczas gry polecacie?

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

No cóż i7 920 to nie jest może słaby procesor, ale ma swoje lata i nawet po oc demonem prędkości nie będzie. Ja grałem w BF3 na max detalach na starym kompie z i5 760, na stock2,8ghz ewidentnie szarpało, po oc w granice 3,6ghz-3,8 było ewidentnie lepiej. Grałem na gtx580. Teraz testowałem grę na i7 4770k stockowym z gtx780 i procek spokojnie daje radę. 7950 to dobra grafika i to raczej nie jej wina, skoro piszesz, że obniżane detali nie pomaga, to tylko procka niedomagań można się spodziewać. Co do moich odczuć po przesiadce z i5 760 na i7 to w grach jest o wiele lepiej, pomijam kartę graficzną, bo często patrzę na/gram w gry mało obciążające gpu. Tqak patrząc ogolnie na testy, to Twój procek po oc ma wydajność zbliżoną do fx8350 patrząc rdzeń vs rdzeń. Z tego co widzę i7 920 wydajnościowo jest podobny do i5 760 właśnie, czasem jego ht ma przewagę, ale i5 rdzeń w rdzeń jest szybsze odrobinę.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

U mnie ten sam procek, rewizja C1 @ 3.8Ghz + GTX570, BF3 high/ultra z 4xAA, bf4 high/ siatka na low + 2xAA i nie widzę żadnych spadków. To na pewno nie wina procesora. Sprawdź dysk programem HDTune. Spróbuj również uruchomić sobie mały programik o nazwie CPU Core parking utility (http://www.coderbag.com/Programming-C/Disable-CPU-Core-Parking-Utility). Może masz zaparkowane rdzenie. Jeśli tak, podążaj za instrukcjami podanymi na stronce :)

Link to post
Share on other sites

powiem tak co do spadków fps i szarpania to faktycznie jest to wina procesora , miałem core i5 3350p OC 3,6 ghz . Teraz mam core i5 3570k OC 4,6Ghz i różnica jest kolosalna , 0 spadków fps , 0 szarpania . Cały czas trzyma stabilne 60fps nawet przy 64 graczach 

Link to post
Share on other sites

i7 920 @4.0Ghz z HT + R9 280X 1100/1500Mhz

 

Windows 7 X64

 

BF3 Ultra MSAAx4

Kaspijska Granica CQ 64/64

mini - 42kl/s

avg - 62kl/s

max - 110kl/s

30min rozgrywka

 

BF4 Ultra MSAAx4

Shanghai CQ 64/64

min - 45kl/s

avg - 57k/s

max - 105kl/s

45min rozgrywka.

 

AMD ma skopane sterowniki dla platformy LGA 1156/1366!!!  ;)


Niestety i7 920 to już antyk, co prawda nadal całkiem wydajny, ale antyk, ponadto HT w tych procesorach sprawia spore problemy w Grach. Wyłącz HT i sprawdź czy będą przycinki.

Nie do końca tak jest.

np

W BF4/BF3 włączenie HT w połączeniu z kartą AMD skutkowało nieco większą wydajnością natomiast z GeForce w BF3 powoduje spadek a w BF4 MEGA spadek wydajności ;)


Na BF4 możesz wypróbować  AMD Mantle  http://pclab.pl/art55953.html

BF4 Ultra MSAAx4

Przy tych ustawieniach dostanie boosta 5-10% w miejscach procesorowych

Jeżeli wyłączy MSAA to w Mantle dostanie boosta 30-35% względem DX11.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Multi w tych grach to jedno wielkie miejsce procesorowe. Zeby wydajnosc zalezala tam tylko od GPU to musialbys byc sam na mapie :P

To fakt ale nie zmienia to tego, że sterowniki AMD dla platform LGA1156/1366 są zrypane.

Tam gdzie na i7 [email protected] z R9 280X wydajność spada do 42kl/s na GTX 780 nie spada poniżej 65kl/s. (BF3)

Wydajność procesora pozostaje taka sama ale wpływ sterownika na wydajność jest olbrzymi ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

To fakt ale nie zmienia to tego, że sterowniki AMD dla platform LGA1156/1366 są zrypane.

Tam gdzie na i7 [email protected] z R9 280X wydajność spada do 42kl/s na GTX 780 nie spada poniżej 65kl/s. (BF3)

Wydajność procesora pozostaje taka sama ale wpływ sterownika na wydajność jest olbrzymi ;)

Właśnie po to wymyślono  Mantle

Edytowane przez m2434
Link to post
Share on other sites

Niestety i7 920 to już antyk, co prawda nadal całkiem wydajny, ale antyk

 

Powiedz to posiadaczom FX-8320, który jest powszechnie uważany za wydajny procesor do tych gier (a wydajniejszy wcale nie jest) %-).

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Powiedz to posiadaczom FX-8320, który jest powszechnie uważany za wydajny procesor do tych gier (a wydajniejszy wcale nie jest) %-).

Akurat w BF3 FX-8320 + R9 280X jest sporo wydajniejszym połączeniem niż i7 920 + R9 280X. 

AMD ma skopane sterowniki pod platformę LGA1156/1366.

Przykład.

W tym miejscu na R9 280X z i7 [email protected] miałem 42-47kl/s i procesor cały czas limitował wydajność przez co użycie GPU oscylowało po miedzy 78-92%. Na FX [email protected]  w tym samym miejscu jest 58-60kl/s i GPU 99%.

Na GTX 780 z i7 920 tak jak widać  72-85kls.

Ustawienia 1920x1080 Ultra MSAAx4  serwer CQ 64/64 pełny.

http://i58.tinypic.com/27ybzag.jpg

 

Różnica w działaniu sterowników na różnych platformach ma olbrzymi wpływ na końcową wydajność. Obecnie pisze się sterowniki pod nowe platformy dlatego często na starszych jest sporo słabsza wydajność pomimo, że procesory są tak samo wydajne.

 

EDIT

W poprzednim poście napisałem błąd odnośnie działania HT.

i7 920 z włączonym HT z R9 280X w BF3 działa minimalnie lepiej a w BF4 (obecnie) działa identycznie. Na samym początku włączenie HT w BF4 powodowało mega spadki wydajności ale któryś z patchu naprawił ten problem.

i7 920 z włączonym HT z GTX780 w BF3 skok wydajności do 30% natomiast w BF4 (Windows7) włączenie HT powoduje spadki nawet do 25kl/s. Bez HT potrafi od czasu do czasu spaść do 58kl/s

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Battlefield 3 do dziś posiada bugi bo DICE liczy kasę już za BF4 i kolejne niedopracowane DLC.

 

Ja gram na Pentium Dual Core e6700  3.2Ghz->3.8Ghz. Po zmiane karty graficznej z Radeona 4850 > 6850 zyskałem może z 3-5 fps. Podkręcenie procesora dało z 7 fpsów. Przykładowo na Kharg Island dopóki liczba graczy jest do 50-55 mam dobre 30-35 fps więc gra się bezproblemowo. Problem zaczyna się przy 64 graczach. Gram tylko przy tylu graczach i na wyspie Kharg z 1700h online grałem jakieś 1500. Gdy server jest pełen gram mniej więcej przy 20-28 fpsach. Gdy zaczyna się więcej dziać zaczyna się problem bo mam chwilowe spadki do 15~ fpsow.

 

No, ale nic innego mi nie pozostaje. Nie będę wymieniał płyty i procka tylko dla battlefielda bo wydawanie 1000 zł żeby pograć mija się z celem.

Edytowane przez Pymyn
Link to post
Share on other sites

Akurat w BF3 FX-8320 + R9 280X jest sporo wydajniejszym połączeniem niż i7 920 + R9 280X. 

AMD ma skopane sterowniki pod platformę LGA1156/1366.

 

AMD ma wiecznie skopane sterowniki pod wszystkie możliwe platformy, włącznie z ich flagową AM3+. Dlatego ja od zawsze powtarzałem, że do Battlefielda kupuje się tylko karty NV. Oczywiście za wyjątkiem sytuacji, gdy posiadamy procesor dwurdzeniowy. Teraz jest jeszcze Mantle, ale nie do końca rozwiązuje problemy, gdyż wciąż pojawiają się dziwne przycięcia.

Link to post
Share on other sites

Niestety nawet na małych mapach jak talah market (tryb team deathmatch) przy 64 graczach mam spadki do 35 fpsów.

Zmienianie grafiki na niską niewiele pomaga.

 

Obawiam się, że poza wymianą platformy na nową, niewiele mogę zdziałać.

 

Reasumując - do battlefielda powinienem wyposażyć się w produkty nvidii? (celuję w gtx 770 lub 780).

Link to post
Share on other sites

Mantle sprawdza się chyba głównie w jednostkach z gorszym procesorem, zgadza się?

 

Czy mogę wyposażyć się w mantle pod hd 7950? Nie bardzo mam pojęcie, co to jest i na jakiej zasadzie działa.

 

Ok, Sprawdziłem.

Mantle dostępne jest w sterownikach beta 14.1.

 

Czy mantle będzie śmigać na bf3?

Biorąc pod uwagę, że dice 'położyło lachę' na starszą i moim zdaniem lepszą wersję battlefielda zakładam, że szanse są nikłe.

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

Niestety nawet na małych mapach jak talah market (tryb team deathmatch) przy 64 graczach mam spadki do 35 fpsów.

Zmienianie grafiki na niską niewiele pomaga.

 

Obawiam się, że poza wymianą platformy na nową, niewiele mogę zdziałać.

 

To nie jest wina platformy!!!

Masz coś skopane w PC, systemie

W takich ustawieniach jak na tym screenie powinieneś mieć stałe 60kl/s nie zależnie od mapy i sytuacji Oczywiście po ustawieniu limitu na 60kl/s .

Ja tyle miałem na i7 [email protected] + R9 280X.

http://i58.tinypic.com/2gyamoh.jpg

 

Ewidentnie masz coś skopane w systemie

Link to post
Share on other sites
Gość miomol

Myślę że masz coś skopane w systemie autorze. Ja na Phenomie II X6 gram w BF3 na high (bo karta więcej nie pozwala płynnie - GTX460). Spadków poniżej 50 nie zaobserwowałem. Miałem na testy GTX770, nie spadało poniżej 90fps. Oczywiście mowa o 64 graczach, mapa to Autostrada do Teheranu.

Link to post
Share on other sites

Na 10000% masz coś skopane w systemie bądź w konfiguracji!!!

 

W BF4 w ustawieniach 

1920x1080 Ultra MSAA OFF Mantle na R9 280X 1100/1500Mhz fps nie spadał poniżej 65kl/s (przez pierwsze 20min rozgrywki potem mantle zapychało pamięć) przy procesorze i7 920 ustawionym na 3.4Ghz!!! 

 

Jak długo korzystasz z systemu? Może format by się przydał bo sprzęt, który posiadasz osiąga duże lepsze wyniki.

 

EDIT,

Podaj swoją całą kompletną konfigurację, zasilacz, dyski, pamięć Ram itd..

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...