Skocz do zawartości

Adapter wifi do NC+ Multiroom Standard HD


Recommended Posts

Witam,tak jak w temacie posiadam telewizje od nc+ i zamierzam rozszerzyć ją o multiroom. Z tego co się dowiedziałem wymagana jest autoryzacja miedzy dekoderami więc muszę podłączyć je do internetu.Proszę o pomoc w znalezieniu w miarę taniego adaptera który będzie kompatybilny z dekoderami nc+ i liveboxem 2.0. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites

A te dekodery to jakie złącza mają? Jeśli ethernet to w grę wchodzi AP Client (zapewne jakiś router w tym trybie bo zapewne wyjdzie taniej niż AP) a jeśli USB to musisz wiedzieć jakie chipsety są wspierane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Podłączenie dekoderów uzupełniających w sieć z wykorzystaniem WiFi

Ilość danych transmitowanych potrzebnych po przeprowadzenia autoryzacji jest tak mała, że przepustowość łącza WiFi jest wystarczająca (warunkiem istotnym jest pewność połączenia).

Konfiguracja automatyczna odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku WPS.

http://ncplus.pl/~/media/ncplus/Oferta/Multiroom/Multiroom%20Standard%204.png


To schemat ze strony nc+ takie rozwiązanie było by dla mnie najlepsze,zamiast routera zastosowałbym liveboxa potrzebuje tylko jakiegoś adaptera wifi


Ma ktoś jakieś pomysły??

Link to post
Share on other sites

No to z tego co widzę potrzebujesz urządzenie z trybem AP Clienta które podłączysz pod złącze ethernet dekodera, polecałem już w którymś wątku 8level WRT-150SMART lub WRT-150A. Zasadniczo dowolny AP lub router z trybem AP Client, nie mylić z WISP (jak np. TP-Link TL-WR743ND - on wprowadzi NAT-a i może być zonk).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Dzięki za odpowiedz,ten 8level WRT-150 SMART jest naprawdę tani i chyba nic lepszego w tej cenie nie znajdę.Mam tylko pytanie jeśli zastosowałbym 2 sztuki tego rutera bo tyle mam dekoderów to one same bedą się łączyły z liveboxem czy będzie potrzebna jakaś ręczna kalibracja?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...