Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Adapter wifi do NC+ Multiroom Standard HD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 xvxvk

xvxvk
  • Bywalec

• 142 postów

Napisano 14 luty 2014 - 21:34

Witam,tak jak w temacie posiadam telewizje od nc+ i zamierzam rozszerzyć ją o multiroom. Z tego co się dowiedziałem wymagana jest autoryzacja miedzy dekoderami więc muszę podłączyć je do internetu.Proszę o pomoc w znalezieniu w miarę taniego adaptera który będzie kompatybilny z dekoderami nc+ i liveboxem 2.0. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7622 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 14 luty 2014 - 22:18

A te dekodery to jakie złącza mają? Jeśli ethernet to w grę wchodzi AP Client (zapewne jakiś router w tym trybie bo zapewne wyjdzie taniej niż AP) a jeśli USB to musisz wiedzieć jakie chipsety są wspierane.

• 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 xvxvk

xvxvk
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 142 postów

Napisano 15 luty 2014 - 10:35

Podłączenie dekoderów uzupełniających w sieć z wykorzystaniem WiFi

Ilość danych transmitowanych potrzebnych po przeprowadzenia autoryzacji jest tak mała, że przepustowość łącza WiFi jest wystarczająca (warunkiem istotnym jest pewność połączenia).

Konfiguracja automatyczna odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku WPS.

Multiroom%20Standard%204.png

To schemat ze strony nc+ takie rozwiązanie było by dla mnie najlepsze,zamiast routera zastosowałbym liveboxa potrzebuje tylko jakiegoś adaptera wifi

Ma ktoś jakieś pomysły??

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7622 postów

Napisano 16 luty 2014 - 20:15

No to z tego co widzę potrzebujesz urządzenie z trybem AP Clienta które podłączysz pod złącze ethernet dekodera, polecałem już w którymś wątku 8level WRT-150SMART lub WRT-150A. Zasadniczo dowolny AP lub router z trybem AP Client, nie mylić z WISP (jak np. TP-Link TL-WR743ND - on wprowadzi NAT-a i może być zonk).

• 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 xvxvk

xvxvk
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 142 postów

Napisano 16 luty 2014 - 21:21

Dzięki za odpowiedz,ten 8level WRT-150 SMART jest naprawdę tani i chyba nic lepszego w tej cenie nie znajdę.Mam tylko pytanie jeśli zastosowałbym 2 sztuki tego rutera bo tyle mam dekoderów to one same bedą się łączyły z liveboxem czy będzie potrzebna jakaś ręczna kalibracja?

• 0

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7622 postów

Napisano 16 luty 2014 - 22:29

Musisz je skonfigurować w tryb klienta i połączyć z Liveboxem. http://digileaks.pl/...t-ap-w-wrt-150/

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych