Skocz do zawartości

[Słuchawki] zastępstwo za HD555


Recommended Posts

Witam

 

Moje HD555 wyzionęły ducha definitywnie. Szukam czegoś w zastępstwie do 400zł. Przyglądałem się liście polecanych słuchawek i zastanawiam się nad HD439 za ~300zł oraz HD518 za ~400zł.

 

Konstrukcja czy to zamknięta czy otwarta jest mi bez różnicy. Słuchawki będą służyły do muzyki oraz gier (podłączone będą do integry z Z87 Mpower). Preferuje ciepły styl grania.

 

Zastanawiam się czy jest sens dokładać 33% do lepszych słuchawek, obecne mocno podupadły po przejściu z DACa na integre. Ewentualnie może coś innego?

Link to post
Share on other sites

myślę, że 518 bardziej tobie podeszły jak HD439, które i tak są uważne za średniaki. Obydwa modele są łatwe do napędzenia, choć i integra to żadne dobre źródło.  Podanie barwy dźwięku, to jednak ciut za mało by lepiej trafić w gust, który jeśli nie jest za bardzo wymagający to się zadowoli droższym podanym modelem, w innym wypadku można coś lepszego wyszukać, ale to większe koszta, w tym zakupu DACa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wczoraj trochę poczytałem i 439 odrzucam na pewno. Zastanawiam się teraz czy brać 518 czy dopłacać 150zł do 558.

 

DAC powiedzmy, że jest, choć został zabrany do firmy. Powoli myślę o zakupie drugiego, do użytku tylko w domu.

Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się teraz czy brać 518 czy dopłacać 150zł do 558.

na pewno 558 są lepsze jeśli chodzi o prezentacje sceny,przestrzenności, ale kuleją co niektóre jego aspekty (mulą trochę). Cześć osób nie miałaby problemu ze wskazaniem ze warto, ale i tacy by się znaleźli twierdząc, że nie ma sensu tyle dokładać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przesiadając się właśnie z 555 na 518 boje się, że dźwięk poszedł w dół z jakością. 558 to ich następca, którego można zmodować na 598 więc tu o jakość dźwięku byłbym spokojny. Podoba mi się z nich, że łatwo można wymienić kabel. Są jakieś informacje odnośnie pękania pałąków? Było to zmorą posiadaczy 555, w tym i moją.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...