Skocz do zawartości

Zasilacz do Gigabyte Radeon R9 270X @ 2 GB


Recommended Posts

Witam

Ostatnio postanowiłem zakupić nową kartę graficzną, która będzie z dość wysokiej półki, a także wystarczy na pare dobrych lat. Stwierdziłem że czas mojego HIS Radeona 4670 dobiegł końca. Wybór padł na R9 270X od Gigabyte'a. Wersja ma 2 GB GDDR5 pamięci 256-bitowej. Karta wymaga podłączenia dwóch 6-pinowych wtyczek. Na stronie zalecają użyć zasilacza o mocy minimum 500W. Obcenie posiadam Modecom'a Feel III 500W, który jest jak każdemu chyba wiadomo bardzo słabym zasilaczem. Nawet Radeon HD 7770 wyświetlał artefakty. Już wcześniej chciałem kupić nowy zasilacz, cały czas wydaje mi się że dobrym wyborem będzie Corsair CX 600M 80+

 

http://www.salurion.pl/product/179993/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Corsair_CX_Series_600W_ATX_Modular_80_Plus_Bronze.html

 

Jednak wolę się upewnić i zapytać czy starczy mu siły, aby udźwignąć:

 

- MSI B75MA-E33 (płyta główna)

- Intel Core i3 3240 @ 3.4 GHz (procesor)

- Goodram 6 GB @ 1333 MHz

- Gigabyte Radeon R9 270X

 

Dodatkowo dodam, że nie zamierzam niczego jak na razie podkręcać.

Link to post
Share on other sites

 

 

Corsair CX 600M 80+

 

Twój zestaw nie pobierze nawet połowy tej mocy. 270X podczas kopania zużywa poniżej 150W, proca nie podkręcisz, dyski i wentylatory to sprawy groszowe.

 

Jeśli nie planujesz w najbliższej przyszłości upgrade'u proca i karty to kupowanie czegoś mocniejszego niż 400-450W to wywalanie kasy w błoto. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie można coś mocniejszego i w przyszłości dołożysz drugą do CF.

Na chwilę obecną poszukaj czegoś z Thermaltake, Corsair, OCZ 500-550w 80+. Tanio i pewnie.

 

P.s gigabyte 270x jest troszkę słaby w podkręcaniu. Kolega odesłał już 2 na reklamację. Raz poszła pamięć a raz chłodzenie.

 

Skrajna niekompetencja. Nowaj

Link to post
Share on other sites

Do czego miałby niby drugą kartę włożyć, skoro płyta posiada jeden slot PCI-E ? Do tego multi-gpu przy i3 ? Pyszny pomysł, prawie tak dobry jak polecanie zasilaczy OCZ, które już niedługo nie będą objęte gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Napisałem że w przyszłości można dołożyć drugą do CF. Ceny MOBO mocno spadają i nie jest to zły pomysł aby ją tanio wymienić.Nowe MOBO + drugi GB 270x to zawsze tańsze rozwiązanie.

Poza tym w przypadku rozwoju Mantle procesor nie musi być już tak mocny.

Proszę Pana moderatora aby zapoznał się z wynikami które pokazują że I3 pod mantle zbliża się w wydajności do słabszych I5.

To że nie będzie gwarancji na OCZ to znaczy że są to buble i wszystkie trafią na czarną listę ? Jak nie będzie pracował na skraju możliwości to spokojnie kilka lat wytrzyma. Gwarancja producenta to jedno a gwarancja sklepowa to druga sprawa.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

 

 

To że nie będzie gwarancji na OCZ to znaczy że są to buble i wszystkie trafią na czarną listę ?

 

Jaki jest sens kupowania zasilaczy upadłej firmy, które nigdy jakoś specjalnie rewelacyjne nie były, jeśli w tej samej cenie jest pierdylion lepszych konstrukcji, z którymi w razie awarii nie będzie żadnych ceregieli ?!

 

 

 

Nowe MOBO + drugi GB 270x to zawsze tańsze rozwiązanie.

 

Chyba w jakimś równoległym wszechświecie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co to OCZ ceny spadły i to wyraźnie a na pewno będą jeszcze wyprzedaże zapasów magazynowych.

Są ludzie dla których cena jest bardzo istotna. Można kupić już OCZ po cenie jakiegoś CARBOBA albo TRACERA. Więc racja, w tej cenie można kupić pierdylion różnych innych konstrukcji ale niekoniecznie  będą one lepsze.

 

Czy tutaj musi być jakaś pro płyta główna?

Wystarczy obsługa pcie(8/8). Ewentualnie można poszukać używanej.

 

Co do kart z serii r9 270 to dwie będą tańsze niż np 280x/290 których cena poszła bezapelacyjnie do góry.

 

Modernizując zestaw w czasie- zasilacz 600w / mobo /270(x)/ i5 lub zasilacz/mobo/i5/270(x) można zaoszczędzić trochę$$$.

 

Na chwilę obecną wymiana samego zasilacza będzie wystarczająca.

 

Na dowód tego co napisałem:

Testując mantle w grze BF4:

 i3 3240 + r9 290x na mantle uzyskał 71fps / FHD/ULTRA http://pclab.pl/art55953-4.html

Na i7 4770k OC (4,5) + r9 290x uzyskano 84fps.

Więc uważam że warto kupić mocniejszy zasilacz aby pobawić się w CF za jakiś czas nawet przy obecnym procesorze.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

@UP 

Chyba nie jesteś świadom co polecasz. Owszem, Deusy tragiczne nie są, ale w tej cenie są dużo lepsze zasilacze. Poza tym po co 650W do takiego zestawu ?

 

 

Cytat od Mrozinho:

Ten zasilacz jest sprzedawany jako "polski produkt" - prawda jest jednak inna, to jest importowany sprzęt z chin a jego producentem jest marka SAMA. Zasilacz ten może służyć do pokazu - jak nie powinien wyglądać zasilacz. Kiepska jakość ujawnia się np w lutach, widać chińską myśl techniczną(dioda Zenera dolutowana domowym sposobem...). A no i było wiele przypadków kiedy te zasilacze padały. Konstrukcja jest dość głośna. 
Po prostu odradzam ten zasilacz, a ciągłe wstawianie zdjęć płytki PCB staje się już nudne.

 

 

Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites

 

 

Mantle póki co jest obsługiwane przez JEDNĄ grę, więc rzeczywiście stanowi świetny punkt odniesienia...

To jest bardzo dobry argument. Pokazuje możliwości nowego APU. Na tak wczesnym etapie daje nadzieję dla osób których nigdy nie będzie stać na najlepszy sprzęt.

GCN w najnowszym n-genie. Gier pod nowe APU będzie wychodzić coraz więcej. Wiadomo że najwięcej zarabia się na niskim i średnim segmencie. Skoro można produkować gry dla znacznie większego grona odbiorców(słabszy hardware) to branża na pewno to wykorzysta.

 

 

Q6600 @ 3.0
1100 / 7870

Mantle:
== Results ================================================
Test Duration: 360 Seconds
Total Frames: 11742

Average FPS: 32.61
Average Unit Count: 3900
Maximum Unit Count: 5386
Average Batches/MS: 576.65
Maximum Batches/MS: 1339.42
Average Batch Count: 20801
Maximum Batch Count: 118615
===========================================================

DX inc
== Results ================================================
Test Duration: 360 Seconds
Total Frames: 5859

Average FPS: 16.27
Average Unit Count: 4176
Maximum Unit Count: 5688
Average Batches/MS: 245.99
Maximum Batches/MS: 577.00
Average Batch Count: 20272
Maximum Batch Count: 136316

To naprawdę nie jest obiecujące. 50% przyrost mocy w porównaniu do DX11.

Nie ma sensu pakować się w i7 jak na i5 użytkownik będzie miał 0,5fps mniej.

Chyba że ktoś uznaje tylko NVIDIA.

 

Jak dla mnie autor postu może spać spokojnie bo po zmianie zasilacza na lepszy jego zestaw jeszcze długo będzie cieszył oczy na wysokich detalach(oczywiście za sprawą mantle).

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie ma sensu pakować się w i7 jak na i5 użytkownik będzie miał 0,5fps mniej.

 

Jakoś nie zauważyłem, aby ktokolwiek wspominał tu coś o i7...

 

 

 

Jak dla mnie autor postu może spać spokojnie bo po zmianie zasilacza na lepszy jego zestaw jeszcze długo będzie cieszył oczy na wysokich detalach(oczywiście za sprawą mantle).

 

Rozumiem, że przybywasz z przyszłości, lub jesteś wróżką ? 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy kiedyś usłyszał to Bill Gates?

Ludzie zadający takie pytania naprawdę hamują rozwój technologii.

Nowe APU to technologia nie przyszłościowa ale już rozwojowa.

Dla konfiguracji sprzętowych podobnych do autora..

 

Czy ktoś tutaj pisał coś o i7?

Sprawa wygląda następująco.

Nie ma sensu zmieniać prawie nowego i3 na i5/i7 skoro można mieć zbliżoną wydajność w grach.

 

To jaki model zasilacza polecamy autorowi?

Ja obstawiam na : Thermaltake Smart SE 630W Modular (można odłączyć zbędne kabelki).

Oczywiście 80+

Link to post
Share on other sites

 

 

Do tego multi-gpu przy i3 ?

Sugerowanie że procesor jest za słaby do CF, pociągnął temat dalej.

Więc proszę chociaż ogarniać własne wypociny.

i3 pod mantle ogranie 2 karty r9 270x. Nawet jeśli nie wykorzysta ich pełnego potencjału, jest to punkt wyjścia przy ewentualnej zmianie procesora na mocniejszy.

Rozumiem że ciężko to zrozumieć iż jest to opcja dla autora z której może skorzystać lub nie.

Moc się nie zmarnuje a zostanie spożytkowana w przyszłości.

Link to post
Share on other sites

Zakładając że nie wymienimy wszystkiego za jednym podejściem, to modernizacja zestawu, zostawiając sobie "zapas" nie jest tak bardzo nielogiczna.

 

Miałem kiedyś Phenoma x4 810. Zabudowany był w HTPC. Całkowity brak możliwości rozbudowy. Zasilacz 230W. Karta graficzna 4650 ddr2.

Po przełożeniu w większe pudło zmieniłem zasilacz. Nie wiedziałem jeszcze jaką kartę wybrać i czy nie zmienie Phenoma na coś mocniejszego od AMD. Kupiłem zasilacz o mocy 530w. Buldożery podobno miały być wysoko prądożerne. Kusił mnie też zestaw z CF.

Zakładałem wiele wariantów. Jednak wiedziałem że mocy mi wystarczy na cokolwiek zmienię.

Logiczny zakup to mniej problemów w przyszłości.

Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Witam. Planuję zakup nowej karty graficznej, którą jest Gigabyte Radeon R9 270X 2GB OC WF3. Oprócz tego chcę dokupić jeszcze 4GB RAMu i dysk SSD ale to jest mało istotne. We wszystkich sklepach napisane jest, że do tej karty wymagany jest zasilacz minimum 500W.

Mój aktualny sprzęt:
- AMD FX6350 niepodkręcany z chłodzeniem silentiumPC spartan
- płyta główna Asrock 980DE3/U3S3

- GPU Gigabyte Radeon HD 7770
- RAM 4GB Goodram 1866Mhz

- Zasilacz XFX TS 450W

 

Moje pytanie jest takie czy ten zasilacz uciągnąłby ten zestaw? Może jeszcze dodam, że nie mam zamiaru podkręcać niczego, bo się na tym nie znam.

Edytowane przez WhiteFaethon
Link to post
Share on other sites

Ale czy na pewno ten zasilacz to uciągnie? Bo w wideo teście wspominali, że potrzebny jest zasilacz 500W bądź 550W, testowali pobór prądu na tym i wychodziło im 470W, więc sam nie wiem. Nie chcę wydawać w ciemno tych pieniędzy, bo na nowy zasilacz mnie nie będzie stać. 

 

Edytowane przez WhiteFaethon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...