Skocz do zawartości

Wycena komputera z podstawką 775


Recommended Posts

Witam,

 

bardzo Was proszę o wycenę mojego komputera, ponieważ zalega się on na strychu od dłuższego czasu i szkoda mi go, żeby marnował się. Powodem wyceny jest to, że przesiadłem na laptop.

 

Konfiguracja komputera:

  • Procesor: Intel Xeon 3065 (socket 775, 2.33GHz, 4MB Cache, identyczny jak Core 2 Duo E6550, ale ma większe możliwości OC)
  • Płyta główna: Gigabyte P35-DSR (ale nie jestem tego pewien, bo mi się zdaje, że mogę mieć chipset P45, dzisiaj wieczorem podam dokładny model)
  • Cooler: SilentiumPC Fortis He1225
  • Pamięć RAM: 2x2GB DDR2 800MHz (pracują w trybie dual channel)
  • Karta graficzna: Galaxy GeForce GTS250 512MB
  • Dysk twardy: Samsung 250GB (interfejs ATA, model SP2514N, cache 8MB, prędkość 7200rpm)
  • Nagrywarka DVD firmy Lite-On lub Samsung (nie pamiętam jaki model %-) )
  • Zasilacz: Neotec Maximus 440W
  • Obudowa: Aerocool PGS VS-9 (bez wersji z USB 3.0)

 

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź i Was pozdrawiam :jupi:

 

Link to post
Share on other sites

Hmm, stary sprzęt..

Procesor - bezcenny :) no ale powiedzmy że 30 zł

Płyta - płyty pod 775 mają jeszcze wzięcie, bo sporo procesorów jeszcze na rynku, musisz określić dokładnie co to za płyta, ale w granicach 50-100 zł można wstępnie przyjąć

Chłodzenie - stosunkowo nowe O.o Kiedy kupione? Nówki są po 120 zł, więc używane w dobrym stanie 80-90 zł

RAM - tego jest masa na allegro, często od 1zł BCM, ale 2x2GB powinny kosztować w okolicach 120-140 zł

Karta graficzna - około 100 zł

Dysk twardy - podobnie jak procesor :) 30 zł

Nagrywarka - podobnie jak dysk twardy :) 30 zł

Zasilacz - stara konstrukcja, ale całkiem przyzwoita, jednak jego wartość zbliżona jest do nagrywarki czyli :) 30-50 zł

Obudowa - przyzwoita, nówki jeszcze idzie kupić po niecałe 200zł, więc używka w cenie około 100 zł

 

To moje subiektywne wyliczenia. Oczywiście bardzo orientacyjne, wszystko zależy od sytuacji na allegro/tablicy czy innych portalach.

Link to post
Share on other sites

Witam,

piszę z nowego posta, bo nie mogę edytować i nawet nie wiem czemu, ale dobra,

znam już dokładny model płyty głównej i jest to Gigabyte EP-43 UD3L.

 

W nawiązaniu do odpowiedzi użytkownika Tomasz_lc:

chłodzenie jest w bardzo dobrym stanie, rzadko używany, bo komputer nie pracował 24/7 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...