Skocz do zawartości

Nokia 920 problem z przyciszaniem/podgłaszaniem muzyki


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Od pewnego czasu ( jeśli się nie mylę to od zainstalowania aktualizacji black) mój telefon wyraźnie się mnie nie słucha i uważa że muzyka lub film ( na yt zazwyczaj) powinien pozostać na obecnym poziomie głośności i ignoruje moje wszelkie prośby podgłoszenia/przyszenia dźwięku. A tak na serio. Nie wiem od czego to zależy. Muzyki słucham w Nokia MixRadio (bez +) i mimo zmiany głośności przyciskami z boku głośność zmienia się dopiero w następnym utworze. To samo dotyczy się filmów na yt. Aby zmienić głośność muszę wyłączyć film i włączyć, wtedy jest dobrze. Przed aktualizacją chyba nic mi się takiego nie zdarzyło, więc to właśnie ją bym obarczył za ten problem. Jakieś propozycje co powinienem w takiej sytuacji zrobić? Czy robię coś źle ( jaki mindfuck by był, nie umieć przyciszać/podgłaszać  :/ )?

Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz sie z tym spotkalem... ja bym zrobil tak:

1. Restart

2. Wipe

3. Gwarancja

(opcjonalnie mozesz wgrac ponownie nowy soft kablem, ale ja sie w to bym nie bawil)

 

ale poczekaj moze koledzy cos innego podpowiedza

Link to post
Share on other sites

Przyczyną może być jakiś "babol" który się zrobił w trakcie aktualizacji via OTA. JA zawsze niezależnie czy to Android czy WP8 wgrywałem przez kabel.

 

Zrobił bym Restat, jak nie pomaga to przywrócenie do ustawień fabrycznych, spróbowął bym wgrać soft przez NSU - bo wgrywamy fabryczny, idealnie dostosowany do naszego sprzętu soft. Na końcu serwis.

Link to post
Share on other sites

Takie proste? Oki dzięki  :)


Wgrałem już przez NSU, na razie wszystko jest dobrze, ale wcześniej też potrafił mój telefonik cały dzień prawidłowo zmieniać głośność a raz coś mu odbiło i się męczyć musiałem, nie mniej jednak jestem dobrej myśli  :)

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj rano odpalam telefonik włączam na próbę muzykę i... to samo  :/  Próbowałem z słuchawkami/bez i to nie ma żadnego związku. Wyłączyłem i włączyłem telefon i niby jest w porządku ale wczoraj oglądałem wieczorem film na yt więc wg mnie to właśnie po tych filmach zmiana głośności się rypie. Skoro wgrałem softa od nowa przez NSU, to nie wiem czy restart coś da ale może lepiej niech ktoś bardziej obeznany mi doradzi.
P.S. Po tym dzisiejszym wyłączeniu/włączeniu miałem tylko muzykę odpaloną, przez kilka dni nie będę włączał żadnego filmu, aby się upewnić że to właśnie po nich robią się problemy.


A więc przed chwilą włączyłem film, obejrzałem jakieś 20min, włączyłem muzykę i co? Głośność się ni zmienia! Nie wiem czy jest takie cuś bo nie szukałem na wp8 jeszcze, ale może inny odtwarzacz filmów załatwiłby sprawę?
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam że nie odpowiadałem ale tymczasowo nie mogłem. Co do telefonu, inny odtwarzacz dał taki sam skutek. Co ciekawsze przez ten czas mojej nieobecności tutaj kilka razy wyłączałem i włączałem telefon i nawet gdy nie korzystałem z żadnego odtwarzacza muzyki, a jedynie słuchałem muzyki, problem znów się pojawił. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić...

Link to post
Share on other sites

Dokładnie - Gwarancja. Nie jest to problem Softu, bo Wipe czy ponowne wgranie by go porawiło. Nie jest to też "babol" WP8 czy Lumii 920 :) - bo Jesteś jak na razie pierwszym zgłaszającym ten problem :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Cóż problem chyba się rozwiązał :D i już śpieszę z wyjaśnieniami. Telefonu nie wysłałem bo czekałem na coś w zastępstwo. W międzyczasie zauważyłem, że powodem problemów z głośnością może być program Stop the Music!. Używałem go zawsze po skończonym słuchaniu, bo denerwowało mnie to, że za każdym razem jak zmieniałem głośność( jak działała) to pokazywało mi odtwarzaną muzykę. Przez pewien czas nie używałem tego programiku ( ok. tygodnia chyba) i co? BINGO. I w filmach i w muzyce zmiana głośności działa prawidłowo. Niepotrzebnie wywołałem zamieszania sądząc że to wina systemu, a zapominając, że zawsze używałem tej aplikacji. Temat finalnie można zamknąć :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...