Skocz do zawartości

planowana nowa karta ale czy będzie współgrać i spełni wymagania-geforce gtx660


Recommended Posts

A więc tak:

już od jakiegoś czasu planuje zakup karty. W końcu przychylam się do geforce gtx 660 gigabyte. W każdym razie nie droższa niż 700zł.

Chce żeby starczyła na przynajmniej 5 lat, uzbieram sobie i może kupie nowszą jak będzie trzeba. Moja aktualna została kupiona jakieś 5 lat temu i ciągle działa, ale np żeby w team fortress 2 grać bez problemu, muszę wszystko w grze powyłączać(czyli albo low albo off) inaczej temperatura sięga ponad 85, karta się przegrzewa i wyłącza.(chociaż ostatnio próbowałem borderlands ze wszystko na off i działało)

Aktualnie to potrzebuje do dead island oraz gta4. Ale w przyszłości chciałbym gta 5, watch dogs i inne wymagające tytuły, bez potrzeby kupowania super mega karty. Wiem że pewnie do najnowszych produkcji potrzeba super wypaśniej karty ale nie stać mnie ani na karte ani na nowe tytuły. 

Z tego co czytałem na forum to możliwe że ta karta będzie ograniczona przez resztę komputera, więc chciałbym waszą opinię, czy brać tą kartę i w przyszłości ulepszyć resztę(tak planowałem) czy może teraz jakoś o wiele tańszą a też te gry będą śmigać(chciałbym na max detali, ale nie musi być max rozdzielczości)

 

 

zasilacz GPS-350EB-101A

nie wiem jakie dane apropo zasilacza podać, ac input czy dc output?

procesor inter core i3-2100 3,1 GHz

ram 4gb

płyta główna .....chyba GA-H61M-S1 rev.2.0

obudowa-mATX AK - tak, ta mniejsza obudowa pc

 

aktualnie gram na roździelczości nie większej niż 1028x800 i się do tego przyzwyczaiłem, ale jak na większej będzie lepiej wyglądać, to czemu nie. Zmniejszam roździelczość bo inaczej karta nie wyrabia.

Nie musi być podkręcona. Własciwie jak słysze ze podkręcona to kojarzy mi się że może nie wytrzymać kiedyś i padnie z przeciążenia, taka trochę paranoja moja. Ważne żeby była cicha, dobre chłodzenie miała i jak już mówiłem, starczyła na jakieś 5 lat. Przyzwyczaiłem się do mniejszych detali więc mogę obniżać w bardziej wymagających tytułach, byleby płynna gra była.

Link to post
Share on other sites

szkoda ze nie moge edytować własnego postu.

tyle co wyczytałem z nalepki:

model : GPS-350EB-101A

dc output 340W max

ac input max power 350W

starczy czy całą tabelkę przypisać?

mogę podać tylko to co na nalepce, gdyż papierów nie mam bo ten zasilasz już ma parę lat, może nawet i do 10 się zbliża

i niestety znam się tylko trochę na wnętrzu komputera a na zasilaczu to już w ogóle się nie znam

Link to post
Share on other sites

Karta nie będzie ograniczana przez twój komputer... ale bałbym się na twoim miejscu że coś sie spali przy tym zasilaczu, dla pewności kupił bym jeszcze zasilacz do tego, a najlepiej corsair vs 450 :) Dosyć tani i bardzo dobry zasilacz, bodajże 408w na lini 12v o ile się nie myle tak że zapas mocy byś jeszcze miał :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź. Chociaż nie miałbym przeciwko jeszcze kilku opiniom które utwierdziły by mnie w moim przekonaniu bądź ostrzegły przed ewentualną pomyłką.

Oraz tak, zasilacz ten to już raczej veteran. Właściwie, jak patrze na MTBF to ma chyba ten mój jest 1, 2, góra 3 lata działania. No, przeżył tyle, wytrzyma jeszcze kilka miesięcy.

To jeszcze kilka pytań:

1.rozumiem, że ponieważ karta należy do nowszych w porównaniu z moją(geforce 8600 GT) a więc będzie miała większy pobór mocy z zasilacza co może przeciążyć staruszka, tak?(dodając jeszcze podwójny wiatrak, aktualnie mam dodatkowy pojedynczy który chłodzi radiator na aktualnym geforcie)

2.Czyli np ten jest dostateczne dobry na lata? http://www.komputronik.pl/product/179490/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Corsair_VS_450W_ATX_120mm_wentylator_EU_version.html?gclid=CI3Umpv_yLwCFSvHtAodG1oAVg

Link to post
Share on other sites
Karta nie będzie ograniczana przez twój komputer... ale bałbym się na twoim miejscu że coś sie spali przy tym zasilaczu,

 

czemu niby, ten chieftec czy to delta, to dobry zasilacz i nic nie spłonie, najwyżej nie uciągnie tego kompa i będzie mu słabo się robiło, ale jak padnie ze starości to sam w ciszy :D

a osobiście jako że się przesiadałem też niedawno na inny zasilacz i wybór był długo przemyślany, mogę z czystym sercem polecić corsaira, udany zakup

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dziękuję za odpowiedzi, ale nastąpiła zmiana planów. Wszystko było niby w porządku, ale teraz przyjrzałem się płycie głównej. Z opisu karty wynika że zasłoni mi wejścia sata(musiałbym przetestować, ale raczej ciężko będzie). Więc jakaś podobna karta o podobnej mocy, ale krótsza i z wentylatorem?

 

Może być taka?
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-2gb-ddr5-192-bit-oc-hdmi-dvi-dp-n660-2gd5-oc-530163/

albo palit?

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-660-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-dvi-box-ne5x66001049f-518768/

chociaż chyba tylko msi się zmiesci

Wasza opinia?

Edytowane przez markopolomarko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...