Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

przejśćiówka z molex a wydajność PCI-E 6-pin

molex 6-pin przejściówka

Najlepsza odpowiedź xprzemcio, 12 luty 2014 - 13:09

Dziwi mnie dlaczego ta przejściówka składa się z 2x molex a nie tylko z jednego, wydaje mi się ze najlepiej było by się podpiąć pod 2 oddzielne kable z gniazdem molex.

Jest coś takiego jak rezystancja złącza. A jeśli jest rezystancja i jest przepływ prądu przez tą rezystancję to jest i ciepło ... Prościej ujmując większa ilość złącz (równoległych) minimalizuje ryzyko przepalenia się styków/złącz. Jeśli podepniesz się pod tylko jednego molexa to rośnie ryzyko przepalenia złacza/styku niżeli w sytuacji jak byś podłączył pod dwa molexy

Podobnie jest w innych przypadkach. Np. dlatego daje się złącza 4, 6 i 8 pin mimo, ze te złącza i tak dostarczają 12V. (nie biorąc pod uwagę obciążalności przewodów, bo to drugi powód, który jest nadrzędny)

Stosując ta przejściówkę i podpinając ją do dwóch molexów będzie ok.

Podstawy znajdziesz tu: http://pl.wikipedia....ąd_elektryczny)

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezi89

Bezi89
  • Amator

• 44 postów

Napisano 12 luty 2014 - 11:39

Niestety w nowo zakupionym zasilaczu XFX Core 450 mam tylko jedno gniazdo PCI-E 8-pin (6+2), moja karta graficzna potrzebuje 2x 6-pin. 

Do jednego kabla który wychodzi z zasilacza (patrz zdjęcie numer 1) i posiada 2 gniazda molex podpiełem przejściówke  6 pinową (patrz zdjęcie numer 2)

molexy.jpg

zdjęcie numer 1

6105459800_1387023673.gif

zdjęcie numer 2

Pytanie czy dzięki takiemu roziwązaniu osiągne pełna moc na gnieździe 6-pinowym?

Dziwi mnie dlaczego ta przejściówka składa się z 2x molex a nie tylko z jednego, wydaje mi się ze najlepiej było by się podpiąć pod 2 oddzielne kable z gniazdem molex.

• 0

Procek AMD Phenom™ II X4 955, płyta głowna: ASRock M3A770DE, grafika: GeForce GTX 560 TI  Gigabyte, zasilacz:  AXA Core 450, ram: 2GBx2 pamięci GOODRAM 1333mhzm, SSD Kingston V300 60GB,  twardziel: 160GB SEAGATE 7200RPM

#2 worm

worm
  • π

• 10796 postów

Napisano 12 luty 2014 - 11:47

Dziwi mnie dlaczego ta przejściówka składa się z 2x molex

Możesz również podpiąć inne "urządzenie" (np.wentylator) do tego drugiego molexa. Oczywiście wszystko zależy od wydajności tej konkretnej linii.

Wszystko jest w porządku, powinno działać.

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#3 Bezi89

Bezi89
  • Autor tematu
  • Amator

• 44 postów

Napisano 12 luty 2014 - 12:06

Strona producenta

http://products.xfxf...SU/P1-450S-X2B9

Tam raczej nie ma informacji o mocy na lini, chyba że 34 A (408w) jest na każda linię, mam to rozumieć tak że jeśli np obciążona jest tylko jedna linianp. molex z przejściówka na na 6-pin to na tej lini będzie 34 A?

• 0

Procek AMD Phenom™ II X4 955, płyta głowna: ASRock M3A770DE, grafika: GeForce GTX 560 TI  Gigabyte, zasilacz:  AXA Core 450, ram: 2GBx2 pamięci GOODRAM 1333mhzm, SSD Kingston V300 60GB,  twardziel: 160GB SEAGATE 7200RPM

#4 worm

worm
  • π

• 10796 postów

Napisano 12 luty 2014 - 12:34

To tylko przejściówka, zmienia się końcowa wtyczka, nic ponad to.

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#5 sadys

sadys
  • Entuzjasta

• 658 postów
  • GG:9572995
  • Miejscowość:bydgoszcz

Napisano 12 luty 2014 - 13:07

Ten zasilacz ma wewnetrznie jedna mocna linie 12V - takze mozesz byc spokojny.

• 0

Tylko kanibal nie gardzi czlowiekiem...

#6 xprzemcio

xprzemcio
  • Pasjonat

• 826 postów

Napisano 12 luty 2014 - 13:09   Najlepsza odpowiedź

Jest coś takiego jak rezystancja złącza. A jeśli jest rezystancja i jest przepływ prądu przez tą rezystancję to jest i ciepło ... Prościej ujmując większa ilość złącz (równoległych) minimalizuje ryzyko przepalenia się styków/złącz. Jeśli podepniesz się pod tylko jednego molexa to rośnie ryzyko przepalenia złacza/styku niżeli w sytuacji jak byś podłączył pod dwa molexy

Podobnie jest w innych przypadkach. Np. dlatego daje się złącza 4, 6 i 8 pin mimo, ze te złącza i tak dostarczają 12V. (nie biorąc pod uwagę obciążalności przewodów, bo to drugi powód, który jest nadrzędny)

Stosując ta przejściówkę i podpinając ją do dwóch molexów będzie ok.

Podstawy znajdziesz tu: http://pl.wikipedia....ąd_elektryczny)

Użytkownik xprzemcio edytował ten post 12 luty 2014 - 13:13

• 0

#7 kubacapo

kubacapo
  • Amator

• 50 postów
  • Miejscowość:Kielce

Napisano 27 styczeń 2016 - 20:35

a te dwa molexy mogą być podpięte do jednej linii, czy powinny być podpięte każdy do innej?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: molex, 6-pin, przejściówka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych