Skocz do zawartości

Legalny Windows i Office w firmie na komputerze po-leasingowy


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, 
szukam właśnie komputera do firmy (poczta, office, przeglądarka) ale nie wiem jak ugryźć temat legalności Windowsa i wersji licencjonowania Windowsa, a mianowicie która wersja może być wykorzystywany do działalności komercyjnej która indywidualnej. Moja firma zatrudnia poniżej pięciu osób. Na Allegro znalazłem zestaw po-leasingowy, nad którego kupnem się zastanawiam, na aukcji jest taka informacja: 

http://obrazki.elektroda.pl/3951889700_1392155479_thumb.jpg 

w Googlach taki fragment artykułu: 

Jednak istnieje łatwy sposób rozwiązania tego problemu - mianowicie zakup specjalnej wersji Windows XP - Refurbished (istnieje wersja Pro oraz Home) 
Przy zakupie takiego Windowsa otrzymujemy 
- plytę z programem w wersji polskiej 
- nową naklejkę COA, która powinna być przyklejona obok starej naklejki 
- licencje, która "powiąże" nową naklejkę ze starą ( w licencji będzie również podany nowy numer który będziemy wykorzystywać przy instalacji Windowsa XP)
Koszt takiego windowsa wynosi odpowiednio: 
- XP Home - 110 zł brutto 
- XP Pro - 140 zł brutto. 
 
Czy to co jest w tam napisane jest zgodne z "legalnością, licencją" Windowsów. Zamierzam kupić komputer i system osobiście w sklepie, wiec jak mogę sprawdzić czy Sprzedający rzeczywiście jest legalnym partnerem sprzedaży MS, albo choć czy na pewno sprzedawany na tej aukcji Windows będzie w pełni legalny? Na co powinienem zwrócić uwagę. Czy może lepszym rozwiązaniem będzie złożenie jakiegoś nowego komputera i kupienie w sklepie nowego Windowsa 7 OEM? 
 
Druga kwestia to po starym firmowym komputerze został mi Office Small Business 2007, czy jak już kupie nowy komputer do mojej firmy z legalnym systemem operacyjnym, to będę mógł tego office'a legalnie zainstalować? 
 
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedz 
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o firmę to nie bawiłbym sie z kupnem komputerów i systemów niewiadomego pochodzenia. W razie jakieś kontroli będziesz sie gęsto tłumaczył jak i skąd.

Jeżeli nie potrzebujesz wybagających stacji roboczych to kup zestawy z jakieś marketu albo sklepu komputerowego z Windowsem 7 - oczywiście pod warunkiem że nie masz serwera Active Directory w firmie, wtedy będziesz potrzebował systemu minimum Windows 7 Professional.

Office jak najbardziej możesz wykorzystać na nowych komputerach.

Link to post
Share on other sites

Do komputerów re-fabrykowanych możesz kupić licecje Refurbisher od dostawcy za około 150zł i to wszystko będzie legalne. Aktualnie można kupić tylko sytemy Windows 7, więc nie wiem skąd wzieli tego XP'ka.

 

Offica zapewne masz w wersji OEM, więc jego przeniesienie nie będzie zgodne z licencją. Przenosić mozna tylko 2013 (MKL) i wersje boxowe.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...