Skocz do zawartości

Monitor 24" do pracy > filmow > gier, 500-1000 PLN


Recommended Posts

Poszukuje monitora jak najbardziej uniwersalnego w cenie 500-800, maksymalnie 1000 PLN. Przede wszystkim bedzie uzywany do pracy (programowanie) i przegladnia sieci, nastepnie do filmow, a czasem rowniez do gier (glownie samochodowki). Zalezy mi, zeby monitor byl przyjazny dla oczu i oferowal lepszy obraz (bardziej nasycony, przyjemniejszy) niz wyswietlacz w laptopie, do ktorego glownie bedzie podpiety. Dobrze by bylo gdyby mial energonomiczna podstawke. W pracy uzywam 2 x 24" i taki rozmiar wydaje mi sie ok. Jesli jednak 22-23" mialoby byc bardziej oplacalne, to mysle, ze tez bedzie w porzadku. Wiadomo, ze im cena nizsza, tym lepiej :) Jesli chodzi o warunki oswietleniowe to sa zroznicowane: czesto siedzenie noca, ale tez w dzien przy mocnym swietle w dzien. Po przegladnieciu tego forum i innych zasobow Internetu doszedlem do wniosku, ze odrzucam matryce TN, wybor bedzie miedzy IPS a VA. Oto moje typy:

LG 24MA53D (plus za tuner tv, minus za uginajaca sie stopke, brak regulacji, i blyszczace wykonczenie) 800

- Dell u2412 (plus za 16:10 i ergonomie, minus za czeste defekty zwiazane z IPS i cene) 1000

- Dell p2414 (plus: ergonomia, minus: wady IPS) 800

- uzywany Dell u2410 (plus: duza ilosc zlaczy, funkcja PIP, minus: uzywany) 800

- BenQ BL2410PT (plus: ergonomia, kontrast, niby przyjazny dla oczu, minus: smuzenie(?)). 850

- IIyama XB2483HSU (konkurent benq, ktory z nich lepszy?) 850, i mialbym go na miejscu do odbioru

 

Najbardziej sklaniam sie w tym momencie ku BenQ. Jego cena to ok. 850zl. Myslicie, ze jest jej wart? Przy moich zastosowaniach matryca VA bedzie najlepszym wyborem? Czy rzeczywiscie najmniej bedzie meczyl oczy? I czy da rade pograc komfortowo w jakies scigalki?

Edytowane przez uxonn
Link to post
Share on other sites

Ja Ci powiem kupiłem teraz IIyama XB2485 WSU i jestem zadowolony, monitor jest dobrze wykonany(matt), rozdzielczość super 1920x1200, kolory nie są najgorsze i opóźnienie 5ms, no i oczywiście funkcja PIVOT.. Całkiem całkiem:)

Ale to juz inna polka cenowa.

Jak myslicie jaki rozmiar monitora jest najlepszy do pracy (glownie z tekstem), 24? Ja mam doswiadczenia tylko z takim, ale widze ze w przypadku BenQ z serii GW 22" jest duzo tansze (460PLN) a z kolei 27" niewiele drozsze (760PLN). I zastanawiam sie, czy nie lepiej byloby pojsc w ktorys z tych rozmiarow (22" dla oszczednosci, ew. 27" dla lepszych wlasciwosci). Tylko czy 22 nie bedzie za male a 27 za duze? Bede siedziec w niewielkiej odleglosci (50-70) cm, ale uswiadomilem sobie, ze w pracy na 24" mam ustalone skalowanie dpi 150% na windowsie, bo tak mi bylo wygodniej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak myslicie jaki rozmiar monitora jest najlepszy do pracy (glownie z tekstem), 24?

 

rozmiar, znaczy się przekątna ma drugorzędne znaczenie, ważniejsza jest rozdzielczość jaką dany monitor ma na tej przekątnej, z czego z kolei wynika rozmiar plamki, plamka do tekstu musi być spora inaczej praca z fontami jest bardziej męcząca i wymagająca

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

A rozdzielczość oczywiście im wyższa tym lepsza. Tylko nie przesadź też, żeby cię to nie męczyło:)

Ja posiadam macbooka pro 15" z retiną, i na osx wszystko super ładnie wygląda(skaluje do fhd, albo hdready) ale jak już włączę windowsa, to wszystko jest małe, ostre ale maleńkie:) próbuj 24" i rozdzielczość 1920x1200:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...