Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forumowiczów, dzisiaj z nietypowym problemem.
Podam wam link do strony, na której podane są parametry danych telefonów, a znawcy niech doradzą mi który wybrać.

1. Lenovo A830 - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lenovo/a830/

2. Lenovo A820 - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lenovo/a820/

3. Sony Xperia T - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperiathspa/

4. Lenovo P780 - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lenovo/p780/

Z tych wszystkich najlepszym wydaje się być xperia T, lecz martwi mnie fakt, iż jego wersja androida jest nieco starsza i nie wiem, czy ma on udostępnioną aktualizację dla nowszej wersji Androida.
Dodam również, że nie zamierzam bawić się w żadne "wgrywanie ROM'ów" lub podobnych.
Zamierzam go zakupić i użytkować przez długi czas.
Jeśli znajdzie ktoś "lepszy" lub "ciekawszy" do kwoty 700 zł, to proszę dać znać w tym temacie.
Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dodam również, że nie zamierzam bawić się w żadne "wgrywanie ROM'ów" lub podobnych. Zamierzam go zakupić i użytkować przez długi czas.

 

W takim razie kup Nexusa. "Czwórkę" można kupić już za ~900 zł.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem sam, na allegro najtańsze za 900 są, więc odpada. Kontynuujcie porady.


Xperia SP/Nexus4 używki do 700 zł w bardzo dobrym stanie można znaleźć.

Jeśli podasz mi link z Nexusem 4 do 700 to będziesz moim mistrzem, w co wątpie.

Link to post
Share on other sites

Na allegro są telefony droższe niż od prywatnej osoby gdyż allegro nalicza kaucje za każdy sprzedany przedmiot i dlatego ciężko znaleźć coś odpowiedniego w tej cenie. Zajrzyj na tablica.pl i jeśli masz możliwość dojazdu to kupisz telefon po okazyjnej cenie i ze wszystkimi papierami.

Link to post
Share on other sites

Gdybym był na kompie , to bym ci udowodnil , ostatnio widziałem nexusa4 680 zł używkę ale bez ładowarki . A telefon żadnych pęknieć , zadrapań + folia.

 

EDIT: Tu masz klapkę allegro.pl/oryg-obudowa-klapka-baterii-tyl-lg-nexus-4-e960-i3962267413.html

 

A tu tel: allegro.pl/nexus-4-8gb-i3951541125.html

 

łącznie : ok. 690zł z dostawą .

 

Już możesz mnie nazywać mistrzem :D .

Edytowane przez CatShot
Link to post
Share on other sites

Crizzas - w jakim sensie nie bardzo? Że jest szybszy i płynniejszy od Androida? :) Że za 700 zl kupisz nówkę L720 lub uzywaną L920 - a oba są szybsze, płynniejsze, lepiej wykonane i mają lepsze aparaty niż Nexus czy SP? :) :) Że ma wsparcie do 2016 roku? :)

 

Zacznijmy od początku - do czego chesz używac telefonu, co jest dla Ciebie najwazniejsze?  Nie Masz zamiaru wgrywac ROM'ów - to wiemy. Ale napisz np. jakie aplikacje/gry chcesz używać? Bo WP8 ma bardzo wiele zalet i pod wieloma względami jest znacznie lepszy od Androida. Może się okazać, że własnie WP8 dla ciebie będzie lepszy.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Co z tego że telefony z WP8 mają wsparcie do 2016 roku skoro ten system nadal nadrabia braki, często całkowicie podstawowe takie jak osobny profil głośności dla dzwonka, aplikacji. Zostaje jeszcze tragiczne ustawienia (całkowicie losowo powrzucane opcje) czy brak menedżera plików.

 

Edit:

Jeżeli autor chce używać dłuższy czas tego telefonu to nie ma sensu się pchać w WP8 z 512 MB ram, skoro nawet budżetówki mają teraz 1 GB.

Edytowane przez Tabalan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie . Narazie 512mb RAM'u na WP8 to jest takie "Na styk" , jednak niedługo nie będzie to wystarczające .

 

WP8 Jest Bardzo Ograniczony w ustawieniach w stosunku do Androida . Jest także Bardzo okrojony graficznie , co czyni go płynnym .

Edytowane przez CatShot
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na jakiej podstawie twierdzisz, że 512 MB jest na styk? Myślę, że nawet 256 MB wystarczyłoby do płynnego działania WP.

 

Jeśli autor wybiera Androida, sugeruję poszukać używanej Xperii SP lub Nexus 4.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Łooo , sorry , zagalopowałem się i mi się pomyliło. Dopiero zauważyłem . Rzeczywiśćie , 256 MB by wystarczyło na system i jakiś mały bajer , ale myślmy dalszym tokiem i zauważmy , że chciałby później pograć w jakieś naprawdę ciekawe gry (Asphalt 7/8) . L920 Pomimo Bardzo dobrej konfiguracji Przy Asphalcie 8 Zamienia się w piekarnik (Ostatnio Grałem u znajomego i to zauważyłem. Dlaczego ? Brak Odprowadzenia Ciepła ? ) . Ale nie ma żadnych ścin.

Edytowane przez CatShot
Link to post
Share on other sites

Widzę, że forum bardzo pomocne więc tak:
telefon służyć mi ma do przeglądania internetu w wielu kartach, np. w jednej allegro, w drugiej forum jakieś, w trzeciej np. poradnik do gry, a w starym HTC bardzo to wszystko muliło telefon.
Po drugie to telefon musi "ogarniać" wszystkie lepsze gry typu "Real Racing 3" bez ani jednej ściny.
Po trzecie system tak na prawdę nie ma znaczenia, bo na WP8 tak czy siak będę musiał się uczyć na nowo obsługi, ale to nie problem.
Po czwarte, jestem fanatykiem "telefonów-zabawek".
No i też wolałbym telefon pełny w zestawie. Żadnych "bez ładowarki, bez słuchawek".
Myślę, że to pomoże.

Edytowane przez Crizzas
Link to post
Share on other sites

Jeśli potrzebujesz telefonu-zabawkę to:

 

1) android (WP to nie zabawka, to płynny, ale prosty i nudny system  w dodatku okrojony)

2) SP bedzie dobrym wyborem ponieważ jest bardzo wydajny(silne GPU+CPU). Każda gra smiga jak po maśle. Nexus pewnie byłby lepszy, a nawet napewno, ale duzo trudniej ci bedzie go znalezc. Im tańszy tym wieksze prawdopodobienstwo ze jest z nim cos nie tak.

 

pozderki

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...