Skocz do zawartości

Mailing - jak zrobić skutecznie?


Recommended Posts

Cześć. Uzbierała mi się naprawdę duża liczba adresów i mam teraz do tego wszystkiego rozesłać mailing. Jak to zrobić, żeby poszło i sprawnie i skutecznie, tzn., żeby to przeszło różne filtry antyspamowe? Czy mógłby ktoś coś doradzić? Czy warto korzystać z jakichś programów w takim wypadku?

Link to post
Share on other sites

Zacząłem już z tego korzystać. Co do filtrów antyspamowych, to pomaga funkcja inbox test, która pozwala sprawdzić, czy będę problemy czy nie przy wysłaniu wiadomości. Można korygować.

Edytowane przez VirtualOe
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja sam korzystałem swego czasu z Freshmaila i mogę go śmiało polecić. Dużą zaletą jest to, że jak mi się kiedyś coś spieprzyło to skontaktowałem się z ich działem technicznym i bardzo szybko pomogli mi wszystko naprawić, mimo że była już dosyć późna godzina. 

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że podczas działania z emial marketingiem warto czerpać wiedzę od doświadczonych osób, które już zęby zjadły na mailingu. Już niedługo będzie okazja ich wszystkich poznać na konferencji M@il My Day w Warszawie od 20 do 21.05. Liczne wystapienia ekspertów w tej dziedzinie na pewno pomogą zrozumieć tę działkę marketingu, a case studies pomogą uczyć się na błędach innych. Zgłaszać się można poprzez stronę mailmyday.pl Wolne miejsca jeszcze są. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jak zrobić? Nie robić.

 

Nasze firmy uważają, że mailing to taka super sprawa i nie dociera do nich, że jedyne co można tym osiągnąć, to zdenerwowanie odbiorców. Choćby nie wiem, jaki super był ten mailing, to kliknięcia z tego liczyć możesz w promilach, a to i tak będą niechcący. Odpowiedz sobie szczerze sam: czy mailing Cię kiedykolwiek zachęcił do czegokolwiek? Mnie tylko irytuje, że muszę oznaczać jako spam.

 

Dla większości ludzi jest to bardzo prosta zależność:

 

Firma nie ma kasy na reklamę = firma robi mailing kupując tanio bazę

 

Mailing jest wybitnie negatywny w kwestii wizerunku firmy i nikt mnie do niego nie przekona.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

A co chcesz zrobić? Wysłać mailing pewnie. A do ilu odbiorców, czy to firmy czy prywatne osoby, co chcesz zareklamować (lub o czym poinformować)? To wszystko ma kolosalne znaczenie...

 

Zainwestuj w jakiś porządny program, najlepiej nie abonamentowy jak FreshMail, bo koszty w całości cię pożrą... Ja kiedyś znalazłem darmowy program Websoft Mailer (nie mogę znaleźć strony, z której ściągnąłem), niedawno kupiłem pełną wersję. W wersji darmowej spisywał się rewelacyjnie (zero problemów), a w płatnej to bajka. W sumie 500 zł to może nie całkiem grosze, ale po jedej wysyłce zwróci się całkowicie (no w zależności od produktu, ceny, marży itd.).

 

Gdybyś chciał skorzystać, to płatną wersję na www.e-printec.com.pl kupiłem, a tą darmową to spróbuję jeszcze raz odnaleźć i wrzucić na forum.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...