Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam co byście wybrali i jakimi cechami się sugerowali wybierając jednego z dwóch: HTC One i Nexus 5. tzw . Który jest waszym zdaniem lepszy i który by do mnie pasował. Ja chciałbym telefon który ma świetny ekran, dobrą jakość wykonania, dobry aparat, szybkie przeglądanie stron internetowych, gry w jakie gra to tylko gry 2D (na poczekaniu) , bateria , płynność systemu.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o jakość wykonania, moim zdaniem One bije Nexusa 5 na głowę, po prostu klasa wyżej. Nexus 5 to bardzo dobrej jakości plastik. W obu przypadkach ekran chroni szkło hartowane.

 

W obu urządzeniach ekrany to Full HD. Nexus 5 posiada ekran o przekątnej niespełna 5" IPS(nie powala on jakością obrazu), do tego należy dodać, iż w Nexusie są przyciski ekranowe, zajmują więc one część ekranu i nie zawsze będzie to pełne 5 cali. HTC One charakteryzuje się ekranem 4,7" w technologii Super LCD 3. Większość użytkowników chwali ten ekran za niezwykle dobre odwzorowanie kolorów i świetne kąty widzenia. Do tego większe ppi w One skutkuje tym, iż obraz będzie ostrzejszy w telefonie ze stajni tajwańskiego producenta.

 

Z aparatem ciężko powiedzieć moim zdaniem, wiele ludzi mówi, że Ultra Pixele nie zdają egzaminu, nie miałem okazji porównywać go z tym w Nexusie, który jest bardzo dobrej jakości. W obu przypadkach na pewno nie zawiedziesz na jakości zdjęć robionych przez oba smartfony. Mimo wszystko na ślepo wskazywałbym Nexusa jako faworyta w takowym pojedynku.

 

Śmiałbym powiedzieć, że jak najbardziej przeglądanie internetu będzie wygodniejsze w Nexusie, jednak nie będzie to powalająca i rzucająca się w oczy różnica.

 

Oba telefony poradzą sobie z każdą obecnie możliwą grą dostępna w Google Play. Jednak wydajność Nexusa to poziom wyżej. Po prostu S800 to znacznie lepsza konstrukcja od S600.

 

Baterie dzisiaj to kula u nogi większości smartfonów. Chcąc wymienić baterię w Nexusie 5, jest to po prostu dziecinnie proste(mimo wszystko trzeba to rozkręcać), w HTC trzeba sobie troszkę zepsuć obudowę(smartfon jest miejscami klejony). Jednakże, Nexus 5 za sprawą Snapdragona 800 posiada dużo lepsze zarządzanie energią mimo wyższej wydajności od Snapdragona 600(w HTC). Bateria jak najbardziej na plus w telefonie LG.

 

Płynność systemu, nie ma co porównywać płynności systemu w mocniejszym wydajnościowo Nexusie 5, u którego na pokładzie znajdziemy dużo sprawniej aktualizowanego i czystego Androida w wersji 4.4. HTC zaś jest chwalone za świetną nakładkę, która po prostu, jest świetna, wygodna i nie zamula telefonu. Wszystko zamyka aktualizacja do najnowszej wersji robocika.

 

Oczywiście najlepiej by było, abyś na podstawie moich wypocin sam dobrał pod siebie telefon, jednakże, jeśli ja osobiście miałbym decydować to wybór padły na Nexusa 5.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Ja również wybrałbym nexusa 5.

Ma lepszy aparat, jest wydajniejszy, wsparcie dopiero się zaczęło ( nexus zaczął od 4.4, a htc najprawdopodobniej na nim skończył ), ART.

Przewaga htc to wygląd i wykonanie, głośniki i fizyczne przyciski systemowe.

Link to post
Share on other sites

Nexus 5 ma lepsze wsparcie romów i przyciski ekranowe już nie przeszkadzają idzie je ukryć i nadal bardzo dobrze funkcjonują przeciągnięcie palca do góry i się pojawiają (tylko w ROMIE) aparat ojj wszystkich bije na głowe OSI (czy OIS nie wiem dokładnie) optyczna stabilizacja obrazu zawsze ostry obraz na zdj MEGA ;) ekran hmm jak kto lubi mi się podoba jeżeli chodzi o kolory to są ROMY!!!

Link to post
Share on other sites

 

 

Do tego większe ppi w One skutkuje tym, iż obraz będzie ostrzejszy w telefonie ze stajni tajwańskiego producenta.
Przy takich wartościach ppi nie ma możliwości zobaczyć różnicy w ostrości.  Również polecałbym Nexusa, jest pod wieloma względami lepszym sprzętem, ustępuje HTC jedynie pod względem jakości materiałów oraz jakości dzwięku z głośników zewn i ma mniej pamięci wewn. 
Link to post
Share on other sites

Także poleciłbym Nexusa. Wyświetlacz ma większy, przy czym rozmiary zbliżone, bo One ma duże ramki, do tego jest ciężki i gruby ale za to świetnie wykonany, aluminiowy.

Aparat w Nexie jako jeden z niewielu ma stabilizacje obrazu, rewolucyjna technologia UltraPixel w One sprawdza się głównie w nocy, w dzień szału nie ma (choć sam nie testowałem).

Najmocniejszą stroną Nexa jest czysty ROM i najszybsze aktualizacje. Do tego procesor jest znacznie wydajniejszy w Nexie. HTC One to wciąż świetny telefon, ale zdecydowanie brałbym Nexa.

Edytowane przez Esmgrind
Link to post
Share on other sites

Jednakże, Nexus 5 za sprawą Snapdragona 800 posiada dużo lepsze zarządzanie energią mimo wyższej wydajności od Snapdragona 600(w HTC). Bateria jak najbardziej na plus w telefonie LG.

 

Niestety jest to bzdura. HTC One dużo lepiej trzyma na baterii od Nexusa. Spójrz proszę na testy, a nie na slogany:

Porównanie czasu działania na baterii wielu modeli przy różnych aktywnościach (kliknąć Expand przy wykresach)

http://blog.gsmarena.com/nexus-5-grinds-through-our-battery-test-routine/

 

Przeglądanie internetu: 10 godzin HTC One, niecałe 5 godzin w Nexusie...

Odtwarzanie wideo: 10 godzin vs 6 godzin...

 

 

Pozwolę sobie wkleić moją recenzję One z innego wątku:

"Polecam HTC One. Posiadam od 2 miesięcy i się "zakochałem". Sam jego wygląd i wykonanie sprawia, że nie mogę patrzeć na plastikowe zabawki pokroju Samsunga. To taki iPhone5 wśród Androidów  :) Wcześniej miałem HTC Sensation, później SGS2, SGNote, ale dopiero ten telefon sprawia wrażenie produktu klasy premium. Dźwięk rewelacja, obraz ostry jak żyleta, wydajność świetna - na oryginalnym sofcie z Sense jest super, żadnych lagów jak w Samsungach, gdzie klikasz w dialer i czekasz 1-2 sekundy. A teraz mam wgrany soft Google Play Edition - czysty Android 4.4.2 i to jest dopiero rakieta). Jedyny minus - jednak słaby aparat, problemy z łapaniem ostrości w ciemnych pomieszczeniach i jednak zbyt mała rozdzielczość - zapomnij o kadrowaniu. Mimo wszystko uważam, że to najlepszy telefon z Androidem jak i w ogóle, (...) Aha, na baterii spokojnie 2 dni trzyma (pełne synchro z usługami googla, wifi i BT non stop włączone)."

 

Oba telefony są świetne, sam przed zakupem typowałem właśnie te dwa, co ty. Jednak jakość wykonania i metal zwyciężyły i nie żałuję - to na prawdę cacko, a nie tylko plastikowy szybki telefon.

 

Nexus przewagę ma tylko w lepszym aparacie i 5-calowym zamiast 4,7-calowym ekranie (choć One ma przyciski poza ekranem). Snapdragon 600 czy 800 - nie robi to różnicy, oba telefony są ultrawydajne i przy użytkowaniu w obu wszystko dzieje się błyskawicznie. Jeśli lubisz się bawić, to na HTC One możesz wgrać tak jak ja czystego Androida, takiego jaki ma Nexus.

 

Aha, One ma również nadajnik podczerwieni (pilot do urządzeń RTV).

Edytowane przez EniHS
Link to post
Share on other sites

Witam. Byłem przed podobnym dylematem (Nexus 5 vs HTC One) i wybrałem to drugie urządzenie, ale dla mnie liczyła się jakość wykonania, dźwięk oraz nakładka.

 

Jakość wykonania perfekcyjna, o wiele mocniejsze wyjście słuchawkowe niż w Nexusie 5 (dźwięk głośniejszy oraz lepszej jakości), bateria podobno lepsza niż w Nexusie i ekran również lepszy. Sama nakładka jest bardzo szybka, a przy tym elegancka oraz prosta w obsłudze, nie było momentu nawet lekkiego zlagowania czy też spowolnienia telefonu. Co do Nexusa to owszem jest wydajniejszy, ale różnic w przeglądaniu stron oraz samym systemie nie będzie lub są to niemal zerowe różnice. Biorąc pod uwagę to, że sporadycznie grasz w gry na poczekaniu (tak jak sam napisałeś) to brałbym One`a z powodu jakości wykonania, ekranu oraz baterii. Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru i mogę Ci polecić tego smartfona.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Czytam i czytam i niestety ale większość z was plecie głupoty. 

 

Wydajność +Nexus

Wyświetlacz +HTC One 

Jakość wykonania +HTC One 

Aparat remis HTC robi lepsze fotki Nexus nagrywa lepsze filmy

Bateria + HTC one

Soft tutaj także remis Nexus otrzyma nowszego androida jednak jego aktualizacja kończy się po 18 miesiącach, na korzyść HTC przemawia bardzo zgrabna i lekka nakładka oraz lepiej rozbudowane funkcje. Oba urządzenia są bardzo szybkie. Dla malkontentów dodam że czysty android to żaden argument, jeśli ktoś bardzo się uprze może wziąć wersję Google Edition.

 

 

Porównanie

 

 

 

 

Bateria

 

http://blog.gsmarena.com/nexus-5-grinds-through-our-battery-test-routine/

 

http://blog.gsmarena.com/htc-one-battery-test-is-complete-results-are-in/

 

 

Dorzuć sobie do tego port podczerwieni, głośniki BA i masz zwycięzce. Htc daje coś czego nie da się zmierzyć ani policzyć jest to przyjemność obcowania z urządzeniem której próżno szukać w Samsungach czy LG.

Edytowane przez Michur
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej ładnie to ujął . Tylko pozostaje jedna kwestia. Na nexie powiedzmy za pół roku wymagająca gra będzie chodzić, a na one zwalniać. Jednak adreno 330 to ok 20-25% wydajniejszy układ niż jego poprzednik. No i sam procek jest szybszy. Ale jeśli komuś ta wydajność nie potrzebna to jak najbardziej ONE .

Link to post
Share on other sites

Krótko i na temat: Mam One'a i sobie go bardzo chwalę. Świetne wykonanie, wydajność też ok [choć jak wiadomo jest już 800], ekran naprawdę fajny, dobre kąty widzenia, kolory. Aparat robi zdjęcia dobre, aczkolwiek rozdzielczość mogłaby być większa niż 4Mpx, a właściwie Upx. Co do baterii to też jest w miarę dobrze. Świetne głośniczki stereo (choć basu trochę mało). Nakładka, która nie zamula i wygląda ładnie. Z aktualizacjami na razie ok - jest już od jakiegoś czasu 4.4.2. No i do tego podczerwień... :)

Edytowane przez ah2000
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...