Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

 

Chciałbym kupić dysk twardy o pojemności 3TB do swojego PC-ta, jako że mój aktualny dysk 1TB (Samsung HD103SJ) całkowicie się zapełnił. Jakie modele byście polecali? Jestem w stanie wydać do 500zł.

 

Dysk ma mieć przeznaczenie magazynowe. Najbardziej zależy mi na niezawodności dysku, potem na cichej pracy. Obecnie podepnę go jako drugi, a w przeciągu najbliższych kilku miesięcy zamierzam jeszcze wymienić Samsunga na jakiegoś 64-128GB SSD-ka, na którym będę trzymał system operacyjny.

 

Komputera używam do zastosowań domowych, od 3 do 8 godzin dziennie, czasami zostawiam włączonego na noc. Mój system operacyjny to 64-bitowy Debian oraz sporadycznie włączany Windows 7 64-bit (obecnie multi booting, ale chyba przerzucę się na odpalanie Windowsa na maszynie wirtualnej).

 

Robert

Edytowane przez zodwiertu
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Najbardziej zależy mi na niezawodności dysku

 

WD Red ma o rok dłuższą gwarancję niż Green, więc jeśli zależy Ci na spokoju to będzie to dobry wybór. Ze względu na długi czas dostępu średnio nadaje się on na dysk systemowy, ale jako magazyn sprawdzi się dobrze. Barracuda nie byłaby złym pomysłem, zwłaszcza, że na przykład w Agito można za 70zł przedłużyć gwarancję. Wówczas za niecałe 470zł dostajesz 3TB z pięcioletnią gwarą. Wynik nie do pobicia.

Link to post
Share on other sites

Także polecam dyski WD z serii RED, od prawie roku RED 2TB chodzi u mnie 24/7 i nie ma z nim najmniejszych problemów, jest chłodny i cichy, prędkości też zadowalające. Tak jestem z nich zadowolony że wczoraj przyszły kolejne 2 takie same, jeden dla brata a drugi do rozbudowy NAS-a.

Link to post
Share on other sites

Ja też polecam REDa, mam 1Tb, pracuje u mnie w PCecie nie 24/7 tylko jak u większości osób po prostu normalnie, jest cichy i mam nadzieję niezawodny jak mój poprzedni Samsung F3 - RED kilka światów cichszy i spokojniejszy ;)

Rysiu ile juz przelatane ma Twój REDdzik?

Link to post
Share on other sites

 

 

Rysiu ile juz przelatane ma Twój REDdzik?

 

Ciężko mi powiedzieć dokładnie, ale na tą chwile jest w 90% zajęty, nie wiem ile wynosi całkowity ruch danych bo oprócz magazynowania plików odtwarzam z niego filmy na PC i TV oraz udostępniam znajomym multimedia, ale pracuje stabilnie i nic złego z nim się nie dzieje a SMART też na zielono.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, ale do tej pory kupiłem już dysk. Zresztą ten sam który tak wszyscy polecacie - Western Digital Red. Na razie nie mogę się za bardzo wypowiedzieć co do zadowolenia, bo ostatnio nie miałem za dużo czasu i dopiero jestem w trakcie kopiowania na niego wszystkich danych z moich poprzednich 2 dysków.

 

A tak przy okazji, może poleciłby mi ktoś jakiś SSD 128GB, który podpiąłbym razem z Redem jako dysk systemowy?

Link to post
Share on other sites

Poczytałem recenzje w internecie i faktycznie wygląda na to, że Samsung 840 Pro jest najlepszy na rynku. Dodatkowo ta 5 letnia gwarancja. Pomimo wydatku 500zł, powinienem być zadowolony.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Edytowane przez zodwiertu
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...