Skocz do zawartości

R9 290 i i5 4670k czy gtx 770 i i7 4770k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez simon96,

Recommended Posts

Witam, mój kumpel będzie zamawiał niebawem sprzęt i jego pytanie, to co będzie lepsze. Wziąć lepszą karte graficzną(r9 290 od msi 4gb) i słabszy procesor i5 4670k czy gtx 770 i i7 4770k. Zależy mu na graniu, streamowaniu(czasami) i grafika głównie 2d(layouty), ale też amatorsko 3d. Płyta główna to ASRock Z87 extreme 4. 

 

Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź

Link to post
Share on other sites

To wychodzi znacznie drożej, bo w Niemczech 780 ghz edition chodzi po 450 euro, gtx 770 po 300, a r9 290 po 360. Chociaż w sumie zastanawiam się czy nie wziąć r9 290 i i7 4770k, bo różnica między i7 4770k, a i5 4670k to 100 euro. A i pytanie, da się z r9 290 SLI zrobić?

Edytowane przez marcino332
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jak nie będzie profesjonalnie renderował w 3d czy tworzył jakiś zaawansowanych animacji to lepiej i5 i 290 tylko 290 niereferencyjną bo referent ma słabe chłodzenie i wydajność tylko trochę wyższą od dobrej niereferencyjnej 770. Da się i z 770 i z 290 SLI zrobić jeśli ma się odpowiednie MOBO (czyli ta płyta się nada) (z radeonami to się nazwa cross fire, jakbyś szukał) 

Edytowane przez Esmgrind
Link to post
Share on other sites

Wymagania dość spore bo trzeba stworzyć uniwersalny PC a to nie jest takie łatwe. Jeśli chodzi o gry nie ma różnicy miedzy  procesorem i5 a i7 -  przy renderowaniu już będzie. Wiec w tym przypadku należało by chyba wybrać i7. Jeśli chodzi o prace z grafiką to raczej należy wybrać kartę od Nvidi, raczej częściej ją polecają na forach graficznych.  Z amd można zrobić też SLI -  u AMD nazyw sie to CF jednak wydajność takiego układu jest mniejsza niż układu SLI od Nvidi, oraz w CF dużo bardziej nierówno generuje klatki niz  SLI (testy FCAT-em)

Link to post
Share on other sites

W tej grafice to naprawdę głównie 2d, a 3d amatorsko tak naprawdę to typek dopiero poznaje program. Mówi, że może wziąć i7 i r9 290, bo do 2d chyba starczy spokojnie. A poza tym to raczej tak szybko nie będzie trzeba wymieniać drugiej tej jednej r9 290 od msi czy też dokupywać drugiej takiej samej. Z 2,3 lata chyba spokojnie da rade. 

Link to post
Share on other sites

Ja bym się zastanawiał nad gigabytem. Na forach niby często można się spotkać z piszczącymi cewkami lub terkoczącymi wentylatorami, ale moje 6 kart działa idealnie i osiąga niskie temperatury. Nawet niższe niż toxic czasem. Co do MSI to z jednej strony naczytałem się pozytywnych opinii, a z drugiej dużo osób narzeka na wysiadające wentylatory. Chociaż to są moje doświadczenia z kopania...

Link to post
Share on other sites

Wersje Gigabyte zwykle są chłodniejsze od MSI, zdania są podzielone, de facto kto co woli, Ci, którym piszczały cewki wolą MSI. Swoją drogą w każdej karcie mogą się zdarzyć piszczące cewki, tyle, że Gigabyte jest najpopularniejszy więc i najwięcej jest u niego przypadków piszczących cewek i innych problemów. 

Link to post
Share on other sites

Simon, ale przecież ja sobie mogę wziąć GTX 770 spokojnie  nawet z i7 4770k. Czytaj ze zrozumieniem. 

 

Podsumowując. Można wziąć R9 290 od Msi/Gigabyte z i5 4670k/i7 4770 i tą płytą główną. Ta karta starczy minimum na 2 latka(tak wiem, ze wszystko się rozwija w błyskawicznym tempie, ale tak na oko). 

Link to post
Share on other sites

Sry chciałem napisać gtx780. Co prawda dorzucasz trochę ale masz 780 od gigabyte/palita/gainwarda/zotaca i wynosi cię to jakieś 212 + 450 euro lub z r9 290 za 400. Opcja na 660 i 612.

Przy i5 4570k wydajesz 400 na grafikę (r9 290) i 200 na procesor.

Jak na moje kupno tego serwerowego haswella i dołożenie do 780 lub zostawienie w zestawie po prostu r9 290 będzie najlepszym wyborem. Zastanów się jeszcze poczytaj czy na pewno jest ci potrzebne i7 itd. : )

Link to post
Share on other sites

Biorąc Radka rezygnujesz z nVidiowego PhysX 

natomiast Radosław ma Mantle, które ponoć ma coś dawać w grach, ale na razie nie zostało jeszcze dostatecznie rozwinięte. Za 2 lata powinno być patrząc analogicznie na poziomie GTX 570 czyli wciąż da się grać (chyba, ze ktoś potrzebuje zawsze min. 60fpsów) Do tego ja bym brał i5, którego wystarczy nawet do SLI, natomiast do zabawy z grafiką to nie wiem, do czego będzie używany komputer jak Twój kolega oswoi program do edycji grafy :P  
Link to post
Share on other sites

Tak można gadać : P bo physx jest wykorzystywany w tak wielu grach, a mantle dużo mu da przy i7/wykręconej i5. Mi mantle w BF4 daje trochę bo mam pentiuma g2030 i 7850 i skok czuć. 

Jak zostajesz przy i7 4770k to chociaż porządny kawał miedzi od razu kup i kręć : )

Link to post
Share on other sites

Dla tych, którzy zwątpili  ;) - Mantle już jest i będzie nadal rozwijane.

http://www.amd.com/pl/products/technologies/mantle/Pages/mantle.aspx

Gry, które będą obsługiwać lub już obsługują technologię mantle, to m.in. Battlefield 4, Star Citizen i Thief oraz wiele, wiele innych aktualnie tworzonych gier. Silnik gier Nitrous firmy Oxide będzie obsługiwać technologię Mantle, jak również wszystkie przyszłe gry stworzone w oparciu o silnik gier Frostbite3 firmy EA; już tylko to stanowi ponad tuzin nadchodzących gier, a ta lista będzie ciągle rosnąć. Obserwuj tę stronę.

 

http://pclab.pl/art55953.html

http://pclab.pl/art55953-4.html

 

Tutaj najnowsze produkcje, które wykorzystywać będą Mantle

http://www.amd.com/us/products/technologies/mantle/Pages/mantle.aspx#2

 

Co do wydajności R290 vs GTX 780 warto obejrzeć tą reckę.

Jest w niej także R9 290

Link to post
Share on other sites

Chyba nikt nie wątpił w to ze Mantle nie będzie rozwijane. Open GL też jest nadal rozwijane tylko co z tego? Kluczowe jest czy developerzy będą tą technologie wykorzystywać w grach. Bo jak na razie to te zapowiedzi o dwóch silnikach to jednak mało. Aby to miało sens musiała być to technologia powszechnie stosowana. Przekonamy się jak to będzie wyglądać za 2 lata. Osobiście mimo, ze mam Nvidię, liczę ze tak się stanie. A kto wie może będzie można porzucić windowsa dzięki temu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...