Skocz do zawartości

Radeon Asus R9 290 displayport nie działa


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez isbazaj,

Recommended Posts

Witam 

Problem z kartą graficzną displayport przestał działać ???

Problem pojawił się jak komputer wybudził się ze stanu uśpienia samoczynnie od tamtej pory nie działa to wyjście na karcie.

Inne wyjścia działają 

 

Karta graficzna Asus R9 290

 

Może ktoś coś doradzi??

Link to post
Share on other sites

Monitor Asus VG248QE 

Płyta Asus Maximus VI Formula 

Zarządzanie energią bez żadnych zmian standardowy win. 7

Procesor i5 4670K 

 

Karta graficzna też jest zwodowana na bloczku EK -Nickiel 

 

Monitor podłączałem też do laptopa z wyjściem displayport i działał jak należy Full HD 144Hz

Monitor sprawdzałem na procesorowej grafice i działa bez problemu przez displayport z płyty głównej Full HD i 100Hz

Wyjścia DVI działają HDMI też .

Na displayport-cie monitor działał ponad 2 tygodnie do wczoraj tak jak opisałem wyżej 

Link to post
Share on other sites

Witam,

podepnę się pod temat ponieważ mam identyczny problem i nie mogę jak na razie sobie z nim poradzić. Od dwóch dni nie mam obrazu przez displayport, nawet nie ma możliwości wejścia w bios. Problem zaczął się po reinstalacji systemu (Windows 7) cała instalacja przebiegła bez problemu, następny dzień przez kilka godzin instalowania aktualizacji było ok. Następnie jak chciałem sprawdzić czy wszystkie aktualizacje się zainstalowały komputer był w uśpieniu po wybudzeniu niestety już nie dało się aktywować displayportu.

Monitor jak i kabel są ok, gdyż sprawdzałem na zintegrowanej karcie graficznej. DVI na karcie również działa. jak startuje Windows przez displayport a następnie podpinam DVI to po starcie systemu mam wiadomość na monitorze :

"Displayport lower settings applied,

The system has detected a problem with the connection between your computer and displayport that will prevent you from using the highest resolutions and/or refresh rates"

Mój zestaw to:

monitor: Asus VG248QE

płyta główna: Gigabyte z77x-up7

karta graficzna: Asus hd7970 matrix platinum

Plan zasilania: wysoka wydajność.

PS.

mam nadzieję, że to nie problem że napisałem w Twoim temacie ale myślę, że nie ma sensu zakładać podobnego tematu.

Edytowane przez grekon
Link to post
Share on other sites

też mi to wyskoczyło ze dwa razy, rozpiąć-wpiąć i hula, w każdym razie u mnie

Ja już ze sto razy wpinałem na różne sposoby, zamieniałem stronami kabel i nic. dodam jeszcze, że sprawdzałem tez na mojej starej karcie Asus GTX 660ti i jest tak samo. 

Link to post
Share on other sites

 

 

mam nadzieję, że to nie problem że napisałem w Twoim temacie ale myślę, że nie ma sensu zakładać podobnego tematu.

 

Nie ma problemu :) 

 

A ja czekam na nową kartę i wszystko będzie wiadome 

Jak to karta to będzie pytanie dla czego tak się stało 

Link to post
Share on other sites

grekon

Spróbuj odłączyć komputer i monitor z sieci na parę minut i zobacz co się stanie  

 

Możesz mi wierzyć lub nie ale z dużym sceptycyzmem podszedłem do tej rady (nawet początkowo potraktowałem to jako żart). komputer był przez ostatnie kilka dni wielokrotnie odłączany od prądu w celu zmian kart graficznych itp.

Dziś w pracy pożyczyłem kabel DVI-D ale obraz był tylko 60 Hz zamiast 144 Hz, więc przed poobiednią drzemką postanowiłem skorzystać z Twojej rady. Po godzinnej drzemce podpiąłem Displayport, wciskam przycisk power i co.... Na ekranie monitora pojawia się napis "Displayport brak sygnału" a na mojej twarzy rozczarowanie!!!

Ale to co nastąpiło po kilku sekundach to istny CUD, pojawia się ekran startowy BIOS'u  a następnie po nim startuje Windows!!!!!!!

Wszystko działa tak jak powinno. Dziękuje Wam za okazaną pomoc w rozwiązaniu problemu a szczególnie Tobie isbazaj  za genialny pomysł. Dlaczego te najprostsze i najlepsze pomysły przychodzą nam najtrudniej do głowy??!!

PS.

isbazaj próbowałeś tego u siebie?

Link to post
Share on other sites

Ja po prostu listwę wyłączyłem i w tym samym czasie pomyślałem o monitorze że to może coś z jednak z nim , tylko jak podłączałem mojego Alienware-ka to monitor chodził na tym samym kablu przez displayport dlatego skupiłem się na karcie graficznej i na samym komputerze, wielokrotnie wyłączałem go z zasilania za pomocą przełącznika w zasilaczu nie pomagało bo to nie był problem w komputerze tym bardziej w karcie graficznej .

Na szczęście już wszystko ok , ale tu rodzi się pytanie dla czego monitor złapał takiego ćwieka ?

 

Temat do zamknięcia, jeżeli się problem powtórzy to pojawi się w dziale monitory

 

 

 

isbazaj próbowałeś tego u siebie?

Tak i pomogło  :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...