Skocz do zawartości

Jakie sensor? Laserowy czy optyczny?


Recommended Posts

Siemka.

 

Pisałem już na forum w podobnej sprawie(dokładniej co wybrać), lecz teraz kasa leży na koncie, miałem zamawiać sobie klawiaturę, myszkę, słuchawki, podkładkę i bungee(Roccat Ryos MK Pro, Kone XTD, Kave XTD, Alumic i Apuri).

Chwilę przed zamówieniem przeczytałem o nowym(jeszcze nie dostępnym modelu myszki, a dokładniej optycznej wersji aktualnie laserowej Kone XTD.

 

Teraz chciałem się dowiedzieć jaki sensor lepszy? Optyczny czy laserowy?

Używałem google, ale na razie dowiedziałem się to co na Wikipedii oraz, że laserowa ma akcelerację wsteczną.

 

Przy wyborze myszki optycznej będę musiał czekać(jeszcze nie wiadomo ile, myszkę Roccat pokazał 2 stycznia.

 

Dodam, że gram głównie w FPS'y-BF4, BF3, BFP4F i czasami BFH.

Zdarzy się, głównie jak mam więcej wolnego, że zagram w Gothica(1,2,3), Wiedźmina(1,2 i oczywiście w przyszłości 3), czasami NFS lub inne pomniejsze gry w zależności od nastroju.

 

Mam nadzieję, że mi pomożecie w trudnym wyborze.

Link to post
Share on other sites

Nie jest to trudny wybor :).Kone optical bedzie posiadal A 3980 prawdopodobnie,wiec bardziejprecyzyjny sensor niz jakikolwiek laser.Nie bedzie z tego co mi wiadomo zadnej roznicy oprocz sensora.Decyzja zalezy od Ciebie (czy chcesz czekac, czy poczekac na lepsza wersje) ;)

Edytowane przez Reveq
Link to post
Share on other sites

Dlaczego szkoda brać dobrą myszkę do BF4 jeśli gram w ESL? 

Myszka za 300 zł nie poprawi moich umiejętności, ale będzie mi się grało lepiej niż na zestawie za 15zł.

 

No to czekam na optyka.

Co z tego że na ESL. Ta gra ma w sobie tyle E-sportu ile ja mam krwi w sobie szejka arabskiego, potentata ropy. Bardziej zadbaj sobie o kształt. A4Tech`y na Pixarcie są do tej gry wystarczające

Link to post
Share on other sites

@UP Jak jesteś hejterem BFów nowych to zachowaj to dla siebie i jak nie chcesz pomóc człowiekowi to się nie wcinaj niepotrzebnie. Żeby nie było zgadzam się z tobą ale nie o tym jest temat.

 

Do autora: Przy wyborze między Kone XTD a Kone XTD Optical znaczenie będzie miało jakiego DPI i jakiego sensitivity używać chcesz. Jeżeli jesteś low sensem (zazwyczaj idzie to w parze z DPI od 800 w dół) to optyk będzie lepszym wyborem, jeżeli jednak chcesz używać dosyć wysokiego sensa (zazwyczaj gracze używają wtedy ponad 1600 DPI) to raczej będziesz musiał mocno postarać się by wywołać akcelarację wsteczną w czasie normalnego grania. To jest tak naprawdę najważniejsza różnica.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co z tego że na ESL. Ta gra ma w sobie tyle E-sportu ile ja mam krwi w sobie szejka arabskiego, potentata ropy. Bardziej zadbaj sobie o kształt. A4Tech`y na Pixarcie są do tej gry wystarczające

To, że nie będzie grał profesjonalnie nie znaczy, że musi mieć syfiastą myszkę.

Nie rozumiem wcale tego podejścia.

Grając sobie 4fun w TF2, czy UT lubię posiadać coś naprawdę precyzyjnego

 

X760k na avago 9500 spełniła by twoje wymagania

Nie ma takiej myszki. Jeśli już to 760H.

 

 

jednak jak chcesz dobrą myszkę to optyk

Jakoś get_right daje radę na laserowej myszce :rotfl:  Różnice pomiędzy 9500, a 3090 nie są bardzo duże. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...