Skocz do zawartości

[MULTI] Kingdom Come: Deliverance - seria


Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

No i ja też wsiąkłem... Chciałem sobie zacząć delikatnie coś ruszać z grą czekając na większe łatanie a skończyło się na chlaniu z klechą którego wspomniał Jacek ;) Strasznie podoba mi się system walki. Na początku jest strasznie frustrujący ale kiedy nauczymy się paru combo i podszkolimy się w mieczu zaczyna dawać masę frajdy (polecam spędzić dużo czasu trenując z kapitanem- warto wybrać trening combo i nie wykonywać zadania tylku tłuc go do podbicia skilli). Błędów uniemożliwiających wykonanie zadań jest nadal sporo. Całe szczęście wszystkie które widziałem do tej pory skończyły się na reloadzie i kolejnym, już bezproblemowym, podejściu.

Polecam zbierać wszystkie pokrzywy jakie znajdziecie ;) Jak wyzbieracie ~200 to dostaje się za darmo perk +3 do vit. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Depth haze z reshade całkiem niezły efekt daje. Rozmywa lekko tło i to co daleko na horyzoncie (np. drzewa, które bez tego drętwo wyglądają).

 

Kingdom_Come_2018_02_20_15_22_26_916.jpg

 

Kingdom_Come_2018_02_20_14_51_29_295.jpg

 

Aktualnie 2 mody używam: na zapis i to

 

https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/13

 

Na screenach widać, że gtx 1080 (przy i5 4670k) to "bottleneck" w tej grze.

Link to post
Share on other sites

Musi działać. Ja sypiam w znalezionych, lub odbitych z rąk bandytów obozowiskach w lasach w obozowiskach drwali (wypalaczy węgla), nawet znalazłem kilka wolnostojących w polach szop w których można się kimnąć. W każdym z tych przypadków mam normalny zapis gry (zawsze śpię minimum 2h).

Link to post
Share on other sites

Władowałem moda na save i działałem z zamkami, po 10-15 minutach udało mi się otworzyć łatwy zamek za pierwszym razem  :rotfl:  :rotfl: Na razie ogarniam to na k+m bo jakoś łatwiej jest, tu wystarczy obracać myszką i wciskać D, na padzie jeszcze mam problem z prawym analogiem ale myślę że to kwestia czasu ;) 

 

Na każdym kroku ten realizm aż bije po oczach :P Pierwszy raz poszedłem coś przehandlować, uprzednio dokonując kradzieży wszystkiego co mi wpadło w łapy i tutaj spotkała mnie niespodzianka bo nie da się jak w takim Wiesławie sprzedać wszystkiego co się ma. Ludzie od razu poznają że kradzione i trzeba zaniżyć cenę często o połowę albo nici z interesu. Kupcy też mają ograniczony budżet. Podoba mi się to ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Na razie ogarniam to na k+m bo jakoś łatwiej jest, tu wystarczy obracać myszką i wciskać D, na padzie jeszcze mam problem z prawym analogiem

 

Dokładnie. Na klawiaturze D wystarczy wcisnąć żeby obracać zamek i jednocześnie mychą szukać odpowiedniego punktu, co jest łatwiejsze niż na padzie bo mycha jest bardziej precyzyjna i szybsza.

 

Widać, że wzorowali się na W3 z zadaniami. Aktualnie w jednej z misji prowadzę dochodzenie w sprawie tak zagadkowej, że nadawałoby się to na odcinek Columbo. Vavra chyba wspominał, że podobała mu się misja `Bloody Baron` z W3.

Link to post
Share on other sites
Znalazł/kupił ktoś jakiś ciekawy hełm? Mam ten z dlc warhorse, jest mocny, ale zarazem mega komiczny i ciulowo wygląda z tą aureola w cutscenkach, a nic o podobnych statystykach nie znalazłem...
Trafiłem na walkę 4 vs 4 rycerzy, z czego jedni byli po mojej stronie i tak obłowiłem się w zbroje, że nic lepszego u płatnerza nie można było kupić. Z hełmów jakieś całkiem spoko przyłbice i psie pyski, za resztę dostałem tyle, że handlarzom pieniędzy nie starczyło.
Link to post
Share on other sites

Szarik cziter  :wariat:

 

Jak macie troszkę luźnej gotówki to polecam mapy skarbów. Wczoraj zdobyłem kilka i gear który idzie znaleźć jest niesamowity i warty tysiące groszy. W prawdzie można też wyszperać w necie  gotowe lokacje i po prostu tam pójść ale dla mnie troszkę zbyt mocno zabija przyjemność z gry.

Link to post
Share on other sites

 

 

Trafiłem na walkę 4 vs 4 rycerzy, z czego jedni byli po mojej stronie

 

Trafiłem podobnie, tyle tylko, że najpierw pomogłem jednym załatwić przeciwników a później oni załatwili mnie :rotfl:


 

 

mapy skarbów.

Byłem już w 9 lokacjach. Mam całą zbroję Warhorse i  jakieś inne bonus + grosiwo.

Link to post
Share on other sites

Ja nie miałem preordera więc nie miałem ten fajnej zbroi warhorse ale zebrałem prawie cały zestaw norymberskiej zbroi. Nawbijałem już też sporo poziomów w mieczu, sztukach walki, sile i wytrzymałości. Trzeba przyznać że różnica w przyjemności z walki jest ogromna. Mam nadzieje ze z czasem nie zwiększy się znacznie częstość mistrzowkich kontrataków bo te są tak potężne jak kontrataki we wczesnych assasins creedach.

 

 

 

a później oni załatwili mnie
   

 

Miałem wczoraj podobnie. Pomogłem drużynie jakiś rycerskich Januszy a jak rzucili się na mnie to uciekłem do miasta... efekt jest taki że teraz mam zerową reputację i jak próbuję gadać z handlarzami to chcą kasę żeby w ogóle zacząć rozmawiać... 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj porobiłem trochę fabuły i spotkałem Hanusza, jedno co mi się od razu rzuciło w oczy to podobizna do Vavry.  :] Zauważyłem też że wystarczy z grafiką zjechać o jeden poziom niżej np. z wysokich na średnie i zyskuje się grę w praktycznie 60fps bez bugów, które występowały poziom wyżej. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem wam, ze postać z mieczem rozwiniętym na max i mocnym krótkim mieczykiem z atrybutem do ran kłutych niszczy wszystko... 5v1 5 celnych "ukłuć" i koniec pojedynków hehe 125 DMG w ranach kłutych.

Edytowane przez Sir R
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Mam jak wyżej, gra wciąga niemiłosiernie.

Z bonusem "Dzikus" dmg miecza wzrasta do 160 poza miastem, trochę zbyt OP, zwłaszcza, że interesuje mnie głownie 1 przycisk w pojedynku i nie muszę wybierać kierunku ataku miecza...

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites

Ten system zapisu to czasami potrafi wkurzyć  :[  Robiłem quest dla tego gajowego czy kogoś tam z tym złapaniem ptaków. Udało mi się złapać wszystkie a że niedaleko był kolejny element oporządzenia od Warhorse z dlc to skorzystałem z okazji. Znalazłem i użyłem szybkiej podróży bo nie chciało mi się pieszo zasuwać do miasta. Okazało się że ktoś mnie po drodze napadł to zamiast uciekać postanowiłem walczyć, myśląc sobie co tam pewnie to jacyś łatwi przeciwnicy. Było ich dwóch ale za to uzbrojeni po uszy i zadający kolosalny dmg, zginąłem po 3 ciosach i kilkadziesiąt minut zabawy poszło do kosza.... Dodatkowo teraz mam jakiś bug z klatkami na ptaki, ostatnia po złapaniu ptaka gdzieś znika.... :/

Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj mało nie zszedłem na zawał. Jakiś czas temu wyłączyłem w dzienniku główne misje, wkurzały mnie ich ikony na mapie.

Dziś łaziłem sobie po mapie i pomyślałem, żeby ruszyć główny wątek. Włączam w dzienniku zadania a na mapie nie pokazuje lokalizacji :o:[  Na szczęście udało mi się odnaleźć miejsce z dość lichego opisu w dzienniku i  wczytaniu na chwilę zapisu, gdzie jeszcze były znaczniki. Jak tam poszedłem, to niestety znacznik nie powrócił, po godzinie szukania niemalże po omacku dotarłem do miejsca w którym był kolejny kluczowy etap misji. Pojawił się auto zapis i wrócił znacznik. Gdybym go nie znalazł, to ~ 20h gry poszłoby w pizdu  :/

 

 

 

Robiłem quest dla tego gajowego czy kogoś tam z tym złapaniem ptaków.

 

Ja ze swoimi klatkami bujam się niemalże od początku gry, jako jedyny przedmiot potrzebny do wykonania zadania mają swoją wagę, więc 6 jednostek wagi w plecy. Ilekroć chcę je oddać, to gra się wiesza  :/   


W sumie z gry wywaliło mnie 3 razy i znalazłem 3 zadania poboczne, których nie można ukończyć.

I raz niedaleko młyna lewitowałem :rotfl:

Zamiast iść w dół zbocza, szedłem poziomo w powietrzu a ziemia była coraz niżej :D

Kilka razy "płotkę" wmurowało w jakichś ogrodzeniach, krzakach, raz w wozie jak próbowałem przeskoczyć te przeszkody. Na szczęście zawsze mogłem zeskoczyć, odejść kawałek a jak ją zawołałem, to przybiegała i można było galopować dalej.

Link to post
Share on other sites

Ja sobie na pc władowałem moda (czy raczej czita :P) na praktycznie nielimitowany udźwig i teraz można grać  :menda: Mam manię do zbieractwa wszystkiego co napotkam więc zawsze w tego typu grach wkurza mnie ograniczenie co do udźwigu i konieczność ciągłego biegania do sprzedawców, którzy żeby było ciekawiej cierpią na brak kasy... 

 

Ten quest z ptakami to w ogóle jakiś zbugowany na maksa, złapałem wszystkie i poszedłem do zleceniodawcy. Oddaję mu, dostaję nagrodę i w tym momencie zaczyna się niekończąca cutscenka gdzie Heniek stoi i nic nie robi a normalnie powinien lecieć jakiś tekst. Powtarzałem kilkakrotnie ostatnią fazę i za każdym razem to samo.

 

Btw, osoby odpowiedzialne za level design odwaliły swoją robotę należycie, z ciekawości zapuściłem się na najbardziej wysunięty na zachód skrawek mapy żeby sprawdzić czy coś tam zostawili i w rzeczy samej zostawili :D Idę sobie, patrze a tu taki mały cmentarzyk z kilkoma grobami, w jednym (po otwarciu trumny wytrychem :roll: ) znajdujemy ciekawe rzeczy ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

którzy żeby było ciekawiej cierpią na brak kasy...

 

Czy ja wiem. Doszedłem do takiego etapu, że nie mam za bardzo co z kasą robić a kupcy mają często po 4K w sakwach.

 

 

 

w tym momencie zaczyna się niekończąca cutscenka gdzie Heniek stoi i nic nie robi a normalnie powinien lecieć jakiś tekst.

 

Mam dokładnie to samo.

 

 

 

Idę sobie, patrze a tu taki mały cmentarzyk z kilkoma grobami, w jednym (po otwarciu trumny wytrychem :roll: ) znajdujemy ciekawe rzeczy ;)

 

Daj screena mapy z namiarami, aż się przejdę :D

Link to post
Share on other sites
  • rafal12322 zmienił tytuł na [MULTI] Kingdom Come: Deliverance - seria

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...