Skocz do zawartości

[MULTI] Kingdom Come: Deliverance - seria


Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Ja chyba opchnę swoją wersję na PS4 i kupię na steamie. Wersja na PS4 odstrasza wyglądem, a do tego tnie się niemiłosiernie, zwłaszcza jak ktoś mocniej przyłoży mieczem mojemu bohaterowi.

Powiedzcie mi tylko jak wygląda sprawa loadingów w wersji na PC na HDD? Bo na konsoli wczytywanie tra wieczność...

 

Ps. W sprawie zamków na padzie, to jak kursor zamka jest bliżej środka, to otwiera się za 1 razem, a jak gdziekolwiek indziej, to jest to dla mnie po prostu niemożliwe.

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites

Nawet nie wiem kiedy stuknęło ponad 20h rozgrywki :o

 

Do tej pory napotkałem na dwa problemy, jeden mało istoty, wystarczy nie włazić w bardzo wysokie zarośla, można się już z nich nie wydostać (blokuje postać) = trzeba restartować grę. 

 

Drug jest poważny, nie można ukończyć jednego z zadań pobocznych. Można wykonać zlecenie (odnaleźć słowiki), ale podczas ich oddawania myśliwemu gra się zawiesza i koniec = trzeba restartować grę. Próbowałem kilka razy, zawsze z tym samym skutkiem :/

 

Polowanie na zwierzęta z łukiem jest fajne a jak już zdobędzie się konia, to udźwig znacznie wzrasta, więc można upolować dzika (raz mnie zabiły :rotfl:), sarnę lub kilka królików,  mięso włożyć w juki i jechać opylić :D

 

Opłaca się okradanie skrzyń, jest dużo fantów a młynarze przytulą wszystko (gorący towar) ;)

 

Lepszą bronią od miecza wydaje się być łuk, przynajmniej na lekko zbrojnych. Cofając się, można takiego ustrzelić kilka razy i ginie, walka na miecze, to już dużo większe ryzyko porażki.

 

Z zapisami gry a właściwie ich częstotliwością nie ma większego problemu i tak trzeba chodzić spać a i zadania dostajemy dość często, więc gra się zapisuje sama. Jeśli wybieram się na jakiś wypad np. do lasu polować, to wcześniej idę spać, regeneruję siły i jest git. A jak w lesie znajdzie się jakieś legowisko, to jeszcze lepiej.

 

Nauczyłem się już czytać, więc do poprawy statystyk postaci można używać książek (czytając je), są też mapy ze skarbami z DLC.

 

Grając czas ucieka niemiłosiernie szybko, jest cała masa aktywności do wykonania. Jedynie kłuje w oczy oprawa graficzna, oraz strasznie mała ilość NPCów w miastach, wsiach... Jeśli chodzi o zwierzynę, to jest tak jak byłoby w tamtym okresie, czyli w lasach sporo sarniny, mnóstwo królików, trochę dzików (nie widziałem nic więcej). Zwierząt gospodarczych jest dużo, jakieś stada owiec, które zachowuję się dość fajnie jak się do nich podejdzie, całe stadko zawsze ucieka razem. Są krowy, świnie, konie, psy... (nie widziałem kotów :co:

 

Rozgrywka wymaga od gracza dużego skupienia się na samym bohaterze, trzeba sobie dopilnować wielu rzeczy.

 

Gdyby gra pozwalała zaliczać wszystkie zadania bez problemów...

...nie potrzeba żadnych cheatów do zapisywania rozgrywki, celownika do łuku, jakiegoś ułatwiacza  do otwierania zamków, wszystko wydaje się być dość sensownie przemyślane i celowo zrobione tak a nie inaczej. Małymi kroczkami można wytrenować wszystkie umiejętności w miarę postępów w grze.

 

E//

Można się chędożyć, ale niestety jest cenzura  :( czarny ekran i tylko jęki panienki słychać  :wariat:

Przecież jest pegi 18, więc... 

 

Co do kotów, to sprawdziłem.

 

 

Koty stały się powszechne w niemal całej Europie na przełomie IX i X wieku n.e. Ponieważ bardzo szybko się rozmnażały, przestały być zwierzęciem dla elit. Można je było spotkać zarówno na królewskim zamku, jak i w chacie u ubogich ludzi. I w jednym, i w drugim miejscu cenione były za umiejętność łowienia myszy. Mimo swojej tajemniczości uważane były za sprzymierzeńców człowieka. Najpóźniej koty trafiły do krajów północnej Europy. Tam zostały szybko skojarzone z boginią płodności Freją, którą zaczęto przedstawiać na wozie zaprzęgniętym w skrzydlate koty.

 

Niestety, wkrótce w Europie nadeszły dla kotów złe czasy. W średniowieczu, kiedy nasz kontynent przeżywał rozkwit chrześcijaństwa, zaczęto je uważać za zwierzęta diabelskie. Prawdopodobnie stał za tym fakt, że kot były tajemnicze, ciężko je było sobie podporządkować, a świecące w ciemności oczy budziły wśród ludzi grozę. Wierzono, że w kota może wstępować zły duch. Wiele zwierząt  zginęło spalonych na stosach lub zamęczonych w inny okrutny sposób.

 

I kto powiedział, że gry nie uczą :P

 
 
 

 


E//

:wariat:

3iC6nW7.png

 

Włamy, to pikuś beż żadnych modów :menda:

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Na nexusie już są całkiem ciekawe rzeczy do tej gry, chyba wrzucę VolumetricFogEnabler i Sectorial Lockpicking na próbę. Z reshade-ów podoba mi się Perfection Reshade ;)

Link to post
Share on other sites

Niestety na xox nie ma modów, jakoś mi to nie przeszkadza w rozgrywce (fajnie, że nie ma pokusy stosowania "ułatwiaczy") a "niestety", ponieważ mogliby polepszyć jakość tekstur. Na łonie natury w lasach świat wygląda bardzo ładnie, to już w miastach czasem oczy krwawią...

 

No i niestety trafiłem dziś na kolejne zadanie poboczne, którego nie mogę dokończyć  :(  a jest świetne (trzy baby i środki halucynogenne) :wariat:

 

Nowaj, spodobałby Ci się jeden klecha z gry :D  Gość jest prze ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zmuszam się żeby nie grać w oczekiwaniu na patch`a ale po trochu przechodzę. W miastach 30fps, trochę mało. Ale imersja w grze level master. Nieoszlifowany diament i pierwsza gra po Crysis, która zajeżdża wszystkie kompy. Dialogi i podłożone głosy są niezłe. Animacje w cutscenach są dość słabe ale mimo to postacie sprawiają wrażenie autentycznych, a nie jak manekiny np. z Fallout 4. Fabuła wciąga. To będzie moje drugie (po CDPR) ulubione studio.

Edytowane przez kbrbabzbtb
Link to post
Share on other sites

 

 

Zmuszam się żeby nie grać w oczekiwaniu na patch`a

 

Też się zmuszam, ale mało z tego wychodzi, gra przyciąga jak magnes. Obawiam się, że zanim doczekam do łaty, to na liczniku stuknie ponad 100h a po grze zostanie bardzo dobre wspomnienie :D

 

 

 

ale mimo to postacie sprawiają wrażenie autentycznych

W tej grze to prawie wszystko wydaje się być bardzo autentyczne.

 

Zauważyliście, że niekiedy klną po polsku (angielski dubbing)  :roll: 

Link to post
Share on other sites

Na łonie natury w lasach świat wygląda bardzo ładnie

Tak opadniętą szczękę miałem ostatni raz bodaj przy Oblivionie, jak zobaczyłem trailer ukazujący przechadzkę po wirtualnym lesie. Tutaj zaś las wygląda jeszcze lepiej niż na filmikach, jest jak prawdziwy las. Nigdy czegoś takiego nie widziałem w żadnej grze :o

 

 

Zauważyliście, że niekiedy klną po polsku (angielski dubbing)  :roll:

Taa, jakiś bolek bandyta na moją zacną postać Henryka pocisnął z pałką krzycząc dobitnie "ku##aaaaa" :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To kur** nie jest po czesku? Bo v występuje w słowie.

 

Gra bardzo przypomina 3 części Gothica. 1 i 2 wysokim poziomem trudności na początku, a 3 bugami ^^

 

Gra staje się mega prosta po skończeniu pierwszej większej bitki z obozem bandytów. Mam pełną płytowa zbroje i z 7k groszy (konik miał co dźwigać w drodze do kupców). Nawet walka 4v1 nie jest za bardzo wyzwaniem.

 

Edit. Bugi bolą... Odbierając zlecenie w Sazawie (?) Bohater nie mógł zakończyć rozmowy, potrzebny był restart i 1,5h gry na marne...

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites

Na szczęście na PC mod załatwił sprawę zapisu.

 

Koledzy starają się nie grać przed patchem, a ja przyznam się bez bicia, że pobrałem pirata by sprawdzić jak bardzo zabugowana jest gra... i kiedy zobaczyłem, że gram 7 godzinę stwierdziłem, że tak wciąga, że mimo bugów kupiłem zaraz klucz steam - na szczęście zapis gry przetrwał i też już kilkanaście godzin nagrane ;)

Link to post
Share on other sites

Mi na początku też mocno przeszkadzały te zapisy, bo czasami trzeba od razu przestać grać, a bez sznapsa się nie da. Teraz z zasobną sakiewką takiego problemu nie ma. Ale wkurzający jest fakt, że wykonuje się proste misje i specjalnie nie używa sznapsa do zapisu, żeby go zaoszczędzić na później, a jakiś bug z d*py psuje ostatnie momenty gry.

Link to post
Share on other sites

Odpaliłem dzisiaj chwilę żeby sprawdzić jak wypada sterowanie k+m i nie ogarniam :P Jestem na początku w trakcie ucieczki konnej i serio tam nie da się za pomocą myszki sterować koniem gdzie ma jechać, tylko trzeba wciskać W lub D chcąc skręcić w którąś stronę, dodatkowo trzymając Shift + W żeby galopował? To praktycznie wymusza użycie wszystkich palców u lewej ręki  :->

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spoko, daje radę - jak przeczytałem o trudnym pościgu na początku gry, to nie mogłem po nim uwierzyć, że to o ten fragment chodziło. Fakt, że jak się ktoś do wiedźmina przyzwyczaił to jest mały szok, ale nie ma tragedii jeżeli chodzi o samą jazdę. Mnie osobiście bardziej irytuje walka z siodła, z naciskiem na pościgi za uciekającymi bandytami/kumanami. Ucieka ci taki, trafić z rozpędu prawie niemożliwe (nie wiem czy to kwestia skilla czy ciulowej mechaniki) a jak tylko 30cm go wyprzedzisz, to zawraca i znowu trzeba go gonić. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites
  • rafal12322 zmienił tytuł na [MULTI] Kingdom Come: Deliverance - seria

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...