Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Do najnowszych gier
  • Maksymalna kwota :4000zł
  • Których części potrzebuję : tylko buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora 1920x1080 (FHD)
  • Specjalne wymagania : Wydajny, dobre chłodzenie, mocna Karta Graficzna (tylko) nVidia
  • Części z poprzedniego komputera :  HDD Samsung Spinpoint F3 HD502HJ SATA II, obudowa Chieftec BH-01B-B-B 400W, monitor, DVD
  • Inne :na tą chwilę nie potrzebuję SSD
  • Własna propozycja zestawu :Płyta główna Asus GRYPHON Z87 s1150 Z87 4DDR3 USB3/GLAN ATX - (GRYPHON Z87)
  • Procesor Intel CORE I5-4670 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670)
  • Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX)
  • Karta graficzna Asus CUDA GTX770 2GB DDR5 PX 256BIT DVI/HDMI/DP BOX - (GTX770-DC2OC-2GD5) ew  Asus GTX780-DC2OC-3GD5, GeForce GTX 780, 3GB
  • Obudowa Zalman Z12 PLUS - USB3.0 - CZARNA
  • Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)
  • Chłodzenie CPU Zalman CNPS11X EXTREME 

Ewentualnie do tego zestawu jakiś niedrogi HDD (doradzcie).Co do ASUSA to chyba zaufanie do tej marki bo nigdy -odpukac w niemalowane- się nie zawiodłem :)   ,zresztą jeśli jest coś lepszego,rozsądniejszego  to proszę o wasze propozycje.Liczę że dzieki wam kupię sobie fajną zabawkę :).

Dziekuję i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak się chwile zechcesz pomęczyć z coolerem BOX. To za 4060zł możesz nabyć zestaw z mocarną GTX 780

 

Link http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyNkMEOwiAMht!l58UAhY35DsajB!OBbBwW5mbGFqPGd5cSNMQTh$KnH3$6N33BbZn7za2wP4NSGqEKIlmQb0mOUVDViSiF0SdrRSKisKK6VDCMs!8ojgfCs9!853990eTOToYGY9xfN7kBGb1C$MJ0G0G0ClaWkXL8dg05IFlNaDGrObrF!oC4SOAwWD$Y7kkLATZ619LF7m40$Wk0fnoEzOD9ActSTg4*

 

Za miesiąc po wypłacie dokupisz sobie chociażby Prolimatech Basic 81 i masz zestaw marzenie do gier.

 

Twoja propozycja jest kompletnie nieopłacalna - przepłacona płyta i procek z zablokowanym mnożnikiem.

Link to post
Share on other sites

Sama wydajnosc  w grach:

ASRock H87 PRO4

Intel Core i5-4570 3.2GHz BOX

Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 BOX

Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600)

Gigabyte GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 PCI-E BOX

be quiet! Purepower L8 630W (BN182)

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 czarna

 

- Procesor = bardzo wydajne cztery rdzenie/ cztery watki ( wystarczy do kazdej czynnosci! )

- Plyta glowna = h87, solidnie wykonana plyta, jakosc cena, posiada wszystko co trzeba.

- RAM = 8GB pamieci ram, ktore jest wystarczajaca iloscia pamieci.

- Karta Graficzna = pozwoli na pogranie w KAZDA gre na kazdych ustawieniach graficznych.

- HDD - 1TB na wszystko.

- PSU - Mocna linia +12V, solidna konstrukcja, modularny, Cichy.

- CASE = bardzo solidnie wykonana obudowa z dbaloscia o szczegoly, w tejze cenie nie ma co szukac lepszej.

 

Za calosc 3995 zl

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zestaw powyżej bardzo dobry, ale taka płyta i proc bez odblokowanego mnożnika... To nie przystoi w zestawie za 4 tysiące. Ja wolałbym coś z porządną bazą, coś z chłodzeniem CPU (bo to z opakowania się do mało czego nadaje). Zamiast usilnie pchać 780.

 

PS Słyszałem że dyski Seagate są bardzo awaryjne.

 

Moja propozycja http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyVjcsOwiAQRf9l1o3hWaj$YLp0YVwQyqKhtgbaGDX!uwPSxI1RF5MDZx73DucwdYufYXsAKXUNFUKQBE00gryMSqD8zYhsFEOIRqrS!F7HCvphijYlUjRrkQ9v!s9l60aTDosmKa3yIbKOsGwZX$!UyQTOsla$pZSkuJwwCbjOy8HMpvXBRVSUFbHrXeydvY15UNYbybFz8YPp9oOJ4xU1gccTep1PLg**

 

//proponuję zapoznać się z regulaminem działu - argumentacja

Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites

 

 

Zestaw powyżej bardzo dobry, ale taka płyta i proc bez odblokowanego mnożnika... To nie przystoi w zestawie za 4 tysiące. Ja wolałbym coś z porządną bazą, coś z chłodzeniem CPU (bo to z opakowania się do mało czego nadaje)

 

Mam dość. Wytykasz że ktoś usilnie wpycha GTX 780, a Ty natomiast dajesz 4670K pod OC z Ferą 2. L8 530 w takiej cenie nie jest dobrą propozycją

 

 

 

PS Słyszałem że dyski Seagate są bardzo awaryjne.

 

Gdzie to słyszałeś, od kogo ?


 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

 

Przy takiej kwocie aż się prosi o OC. Wzrost wydajności po OC CPU to około 10%, podobnie z GPU.

 

 

 

Specjalne wymagania : Wydajny, dobre chłodzenie, mocna Karta Graficzna (tylko) nVidia

 

Wiesz że R9 290 w niższej cenie oferują taką samą wydajność ? Na początek poleciłbym Ci jednak zestaw z R9 290 oraz z opcją OC CPU w dobrej obudowie z 2 wentylatorami 140 mm i jednym 120 mm. Do tego bardzo dobry zasilacz w bardzo dobrej cenie - modularne okablowanie, DC-DC, niezależna regulacja napięć.

 

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (1007/5000)

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

4017 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

 

 

zresztą jeśli jest coś lepszego,rozsądniejszego  to proszę o wasze propozycje

 

Patrz zestaw wyżej. Eewentualnie dorzuć dysk Western Digital Blue 1 TB   (gdyby było za drogo to zrezygnuj póki co z chłodzenia Macho BW, dokupisz je sobie za jakiś czas) 

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
@ LeRoiDuCiel

ASRock H87 PRO4

Intel Core i5-4570 3.2GHz BOX

Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 BOX

Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600)

Gigabyte GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 PCI-E BOX

be quiet! Purepower L8 630W (BN182)

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 czarna

 

Bardzo ciekawe zestawienie przy którym "mój" to jakiś żart :(. Mam jednak pytanko bo posiadam w starej budzie HDD Samsung HD502Hj SCSi Disk Device i tak sie zastanawiam czy nie zostawić go a kasiorke dołożyc do lepszego GPU?

Link to post
Share on other sites

1. Obudowa, zamiast zalman z11 lepszym wyborem bylaby z9, ktora oferuje to samo, ale przy takim budzecie najlepiej wypada ten Fractal -> wykonanie na najwyzszym poziomie + posiada kontroler wentylatorow. 2. Z kazdej z tych kart bedziesz zadowolony, gdyz obie gwarantuja na tyle wysoka wydajnosc, ze nie musisz martwic sie o ustawienia ;) -> Sam przyznam, iz jest to ciezki wybor.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Moderator Nowaj mi to powiedział wczoraj w jednym temacie

 

Jak wspominasz, że "ktoś coś powiedział" to rób to zgodnie z prawdą. Nie napisałem, że Seagate'y są bardzo awaryjne, tylko, że są bardziej awaryjne od WD. Rozumiesz różnicę w tych stwierdzeniach ? Bardzo awaryjne to były stare SSD marki OCZ.

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/blackblaze-hitachi-western-digital-seagate-dysk-awaryjnosc.html

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tutaj link do materiału o którym mowa: http://blog.backblaze.com/2014/01/21/what-hard-drive-should-i-buy/

kajitsu - już co najmniej drugi temat w którym nic nie wiesz na temat tej publikacji (z tego co pamiętam + było na głównej benchmarka).

Nowaj - czepiasz się a sam piszesz nieściśle. Wypominasz że nieprecyzyjnie się wypowiedział, a podajesz że "stare OCZ były bardzo awaryjne". Jeżeli nie podajesz metryki wg której od danego momentu zaczyna się "bardzo" albo "mało" (bo takie raczej nie istnieją) to IMHO nie powinieneś się czepiać. Tak wg MariuszPolska 2% to może być "bardzo awaryjne", a dla Ciebie 20% to jeszcze "mało". Jako moderatorzy powinniście trzymać wyższy poziom niż szary user.

 

Cenię Was i Waszą wiedzę, ale spójrzcie czasem najpierw na siebie, zanim wytkniecie błąd innym:)

A poza tym - weekend jest, nie ma co się spinać :D

Link to post
Share on other sites

Nie nie czepiam, się. Jeśli ktoś powołuje się na na moją wypowiedź, to powinien ją zacytować, a nie przepisywać zmieniając znaczenie i nie podając kontekstu. Jakoś nie widziałem potrzeby, aby przytaczać statystyki na temat OCZ, ale jak bardzo ich potrzebujesz to znajdziesz je w przypiętym u nas na forum temacie. Każdy, kto choć trochę interesuje się rynkiem SSD, potwierdzi, że stare OCZ to dyski bardzo awaryjne.

Link to post
Share on other sites
kajitsu - już co najmniej drugi temat w którym nic nie wiesz na temat tej publikacji

 

Przecież ta publikacja nie ma realnego przełożenia na no to o czym tutaj piszemy. Proszę Cię .... pisałem już o tym

 

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/925592,kilka-slow-o-awaryjnosci-dyskow-wedlug-backblaze.html

 

Dodatkowo, widzisz gdzieś tam dyski ST1000DM003 oraz WD10EZEX ? Dobra od jutra będziemy polecać Hitachi

 

http://blog.backblaze.com/2014/01/21/what-hard-drive-should-i-buy/

 

Wybacz ale ja o takie rzeczy nie będę się opierać.  

Link to post
Share on other sites

Nowaj, nie miałem na myśli faktów które poruszyłeś, tylko metodologii jaką stosujesz. Oczywiście rozumiem co masz na myśli i masz sporo (o ile nie 100%) racji. Szkopuł w tym że sam jako user od ekspertów i modów wymagam więcej niż od innych na forum - zarówno w kwestii kompetencji jak i sposobu przekazywania wiedzy.

 

kajitsu - problem co do jakości tego artykułu (backblaze) zauważam, jednak jest to chyba najprofesjonalniej poruszający tę kwestię z opublikowanych. Dodatkowo nawet jeśli nie sposób się z nim zgodzić w 100% to sporo ma odzwierciedlenie w rzeczywistości - co potwierdzają już wcześniejsze opinie na tym i innych forach.

Skoro nie opierasz się na tym, to na czym? Wybacz ale nawet kiepskie badania są lepsze niż "bo tak" największego eksperta.

No i druga strona medalu - jeżeli masz wpływ na serwis (benchmark czy jak widzę Fraz) to dlaczego publikujecie takie ekspertyzy, skoro - w wolnym tłumaczeniu - są o kant du*y roztrzaskać?

Link to post
Share on other sites

Ja zawsze jestem za tańszymi rozwiązaniami. R9 290 w niższej cenie zapewni Ci taką samą wydajność co GTX 780. 

 

Zaoszczędzone pieniądze wolałbym przeznaczyć na bardziej ciekawą obudowę czy też zasilacz GOLD.

 

Dodatkowo nawet jeśli nie sposób się z nim zgodzić w 100% to sporo ma odzwierciedlenie w rzeczywistości

 

Jak ten test może mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości skoro przedstawione tam dyski Seagate nie są tutaj przez nas polecane. Nie wiem czy wiesz ale większość wpisów w necie na temat awaryjności dysków Seagate dotyczy starszych modeli takich jak ST1000DM001 a nie ST1000DM003. Dodatkowo w danych (bo testem tego nie nazwę) zobacz że z WD mamy tylko dyski przeznaczone do przechowywania danych w wersjach Green / Red. Czy uważasz że to jest w porządku ? Zobacz jakie wersję mamy od Seagata a jakie wersje od WD. 

 

Dodatkowo 904 dyski od WD (serii Green / Red) porównywane są z 12 930 sztukami od Seagata z 8 różnych serii których się nigdzie przecież już nie poleca, pierwsze dyski o tak dużych pojemnościach czy modele z 5900RPM 

 

Odrzuć dwa najwyższe współczynniki Seagate i zobacz jak to wyjdzie ...... chociaż tutaj strzelam w ciemno ale procent awaryjności będzie o wiele, wiele mniejszy. 

 

jeżeli masz wpływ na serwis (benchmark czy jak widzę Fraz) to dlaczego publikujecie takie ekspertyzy, skoro - w wolnym tłumaczeniu - są o kant du*y roztrzaskać?

 

Forum a serwis tu zupełnie dwie inne rzeczy, nie mamy wpływu na to co jest publikowane na portalach IT. Ekspertyzą bym tego nigdy w życiu nie nazwał, przecież Blackblaze przyznał otwarcie że skupowali sztuki pogwarancyjne czy nawet po serwisowe.  Jak tu można mówić o ekspertyzie ? 

 

 

Skoro nie opierasz się na tym, to na czym?

 

Staram się opierać na logice  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (1007/5000) 

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

No to bedzie radek :) teraz pamieć 2x4 czy 1x8?,koszt kompa to 3816 zł wiec mogę wysupłać jeszcze 350-400 zł max i teraz co poprawic w zestawieniu?

Edytowane przez CzekoladowyJoe
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...