Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo dużo ludzie piszą o przypadkach różnych "gorących" sztuk.Tobie się niestety taka trafiła i moim zdaniem jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wymiana.Czy w instrukcji jest napisane,że jak się za mocno grzeje to trzeba wymienić pastę,chłodzenie i poprzestawiać ustawienia w biosie? Doświadczony użytkownik komputera jest w stanie to opanować ale jeszcze bardziej doświadczony to powie Ci,wymień póki jest gwarancja...Piszę tak bo miałem kiedyś podobną sytuację.Ludzie z pewnego forum radzili mi jak sprawdzić na boksie a potem wymienić Posłuchałem i nie żałuję a wymieniony procesor (już wiekowy) hula mi na 3,8 z temp ok75 stopni w bardzo silnym,długim stresie.Nie dopłacaj do czegoś co powinno być dobre.Co innego oczywiście potem,kiedy zaczniesz kręcić itp...

pozdrawiam

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiecie co, zrobię tak jak mówicie, dzisiaj go wyciągam, zapakuje jak było i daje na wymianę. A jak będę im oddawał proca to mam go wyczyścić z pasty czy taki w paście oddać xd? Żeby się nie doczepili, że oddaje nie kompletny bo bez pasty :D.

Link to post
Share on other sites

olej nic nie czysc , zapakuj i oddaj im tego bubla  .Tez swojego reklamowałem - oni nawet tego nie sprawdzaja tylko odrazu wymiana na nowy  :D . Wiec nawet ja sciagniesz czapke i ci sie spali - to troche czarnego sylikonu i na gware 

Link to post
Share on other sites

Haha ok :D

 

@edit

 

Ciekawe, zdjąłem cooler boxowy i okazało się, że pasta jest nałożona na procku tylko po środku w takim kółeczku jak jest nałożona na boxowy cooler. Czy to może być przyczyna takich wysokich temperatur? Czy pasta musi być nałożona idealnie na cały IHS czy tam procesor?

Edytowane przez CryooPL
Link to post
Share on other sites

Ale raczej nie będę próbował, bo chłodzenie boxowe od spodu ma takie miedziane kółeczko i ono jest trochę odstające, więc tylko to kółko przewodzi ciepło, a jak dam pastę na całym procku to i tak cooler nie będzie się z nią łączył w tych miejscach. A czy ktoś z was zdejmował cooler boxowy z boxową pastą i patrzył jak była rozłożona, jakie wtedy mieliście temperatury?

Link to post
Share on other sites

Wcale nie musi być nałożona na cały procesor. Są różne szkoły i jedni dają ilość pasty wielkości ziarnka ryżu na środek cpu i dociskając procesor nie ma szans by równomiernie się rozłożyło na całej powierzchni a inni rozsmarowują na całości i dopiero zakładają chłodzenie.

Ja spróbowałbym tylko nałożyć na nowo pastę i jeszcze raz założyć radiator. Może zrobiła się jakaś mała poduszka powietrzna i powodowała problem. Jeśli na nowej paście będzie to samo to zostaje tylko wymiana.

Link to post
Share on other sites

Jedni czyszczą przy pomocy specjalnych środków, można przy pomocy alkoholu, ja używam benzyny ekstrakcyjnej inni zetrą tylko na sucho. W google znajdziesz dużo pomysłów :P

Jak nałożysz to też zależy od Ciebie. Możesz jak już wcześniej wspomniałem ziarnko ryżu na środku, możesz zrobić X, ja polecam rozsmarować na całej powierzchni styku z radiatorem, sam zazwyczaj używam tej ostatniej metody.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Raczej zrobię tak, że oddam na wyminę w ciągu 3 dni od otrzymania (bo zakupiłem na morele.net części), ale na wszelki wypadek kupie jakieś chłodzenie powietrzem Noctua NH-D14 lub NH-U14S lub Macho HR-02 jak mi do obudowy wejdzie ;p.

Link to post
Share on other sites

Mam dla ciebie złe wiadomości ;cc

Chłodzenie za 100000000zł nic nie pomoże przy takim "gównie,glucie,*uj wie " pod IHS ,najbardziej pomoże wymiana pasty pod IHS oraz zakup chłodzenia za ok 150zł będzie to najlepszy wybór.I tak pewnie wykręcisz procka na maxa nawet na basic 81 ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie kompakt cieczą sobie na razie daruję, teraz bym kupił jakieś powietrzne, a później będę robił normalne LC czy tam WC nie wiem jak się powinno pisać ;p. To z coolerów cpu co byście polecili, żeby było wydajne.

Link to post
Share on other sites

@up

 

Corsair H100i i H110 to dwa rozne chlodzenia, roznych producentow. Dyskutowalismy juz na tem temat. H110 nie ma takich problemow. Spoko, "wieszajcie psy" na kompaktowych chlodzeniach i wcale ich nie polecajcie , ale to jest poprostu niepoprawne zeby pod pytaniem o H110 wklejac fotkie zepsutego H100i. Poczekajcie niech sie komus zepsuje chlodzenie zrobione przez Aseteka i wtedy bedzie mozna nazekac . Nie robcie z siebie laikow i rozrozniajcie ze nie jedna firma robi chlodzenia dla Corsaira. 

Nie trzeba polecac , mozna odradzic i kazdy ma swoja opinie , ale jak na moderatora to w ten sposob poprostu zle to wyglada. Pozdr. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...