Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy, wczoraj złożyłem mojego nowego pc i dziś wziąłem się za testowanie go. Niestety w idle 40 stopni a pod obciążeniem prime95 small FTTs 99 stopni i bałem się dalej testować żeby proca nie spalić. Temperatura wzrosła z 40 do 99 w jakieś 30s. Chłodzenie mam boxowe. Jest to wina coolera czy może pasty na IHSie ??? Jestem laikiem więc odrzucam propozycję zmiany pasty na IHS. W razie czego na chłodzenie mogę dać do 450zł max (w zasadzie do 400zł +- 50zł).

 

Moje podzespoły:

CPU: i7 4770k

MOBO: Asus Maximus VI Hero

GPU: tymczasowo nie posiadam

PSU: Corsair AX860

CASE: Corsair c70

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłeś czy chłodzenie jest dobrze zamontowane? Czy w którymś miejscu nie jest do końca zamocowane do mobo? Mimo, że to boxowe chłodzenie, to temperatura nie powinna tak szybko i tak wysoko skoczyć.

Edytowane przez Melfi
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie na 100% dobrze zamontowane sprawdzałem nie raz. A wiesz może którą temperaturę powinno się odczytywać na HWMonitor ? Pasta to boxowa która jest w coolerze box. Przepływ też dobry ja nie wiem o co chodzi. Może tą paste wymienić ? Czy cooler ;p ?

Edytowane przez CryooPL
Link to post
Share on other sites

Więc zainwestuję w pastę i cooler. Na chłodzenie mogę wydać 450zł co byście polecili w tej cenie? Może warto zainteresować się chłodzeniem wodnym typu H100i czy coś? Gdy to nie pomoże oddam na gwarancję i wymienię na nowy.

Edytowane przez CryooPL
Link to post
Share on other sites

Gdzieś tu na forum spotkałem się z wpisem użytkownika że oddał swoją i7 właśnie z powodu niemiłosiernego grzania się. Upewnij się, że założyłeś dobrze chłodzenie itp. Jeśli jednak dalej będziesz miał problem z piekarnikiem to rozważyłbym na Twoim miejscu opcję zwrotu/wymiany.

 

Osobiście nie miałem styczności z haswellami na boksowym, ale wydaje mi się że 40 stopni w  spoczynku to zdecydowanie za dużo. Znajomy ma i5 4670 (bez k) i pod maksymalnym obciążeniem (10-12 maszyn wirtualnych generujących ruch sieciowy, procek 100% 24h) tempy na boksie nie skaczą mu wyżej niż 60 stopni.

Link to post
Share on other sites

Posprawdzałem właśnie kompa no i chłodzenie dobrze zamontowane nie da się tych kołków mocniej wcisnąć. Chyba pomyślę nad nowym chłodzeniem i pastą, a jak to nie pomoże to oddam do wymiany. A ktoś poleca jakieś konkretne chłodzenia ? Lepsze "Wodne" (typu corsair h100i) czy powietrzem?

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, mój 4670k nie jest świetną sztuką i do 4,4 potrzebuje napięcia rzędu 1,285 (mocno podbite). Na Macho B/W (w miarę tanie, powietrzne) temperatury pod obciążeniem w syntetycznych testach (Prime95, OCCT, LynX) nie przekraczają 87 stopni. W normalnym użytkowaniu, graniu itp. jest o wiele mniej, coś niecałe 50.

Link to post
Share on other sites

Słyszałem wiele dobrego o tym coolerze https://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__3/id_produktu__5158/__Ch_odzenie_Procesora_Be_Quiet_Dark_Rock_Pro_3/,

tylko biorąc takie bydle trzeba się upewnić że obudowa podoła i że radiatory na ramie jeżeli są to się zmieszczą

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Masz zamiar krecic procesor? Jakie masz ramy?

Jezeli masz zamiar robic duze oc to najpierw ustaw w biosie mnoznik 45 i napiecie 1.25 (TYLKO SPRAWDZ CZY WLACZY SIE SYSTEM, po tym wroc do seryjnych ustawien) jak wstanie to mozna kupic lepsze chlodzenie a jak nie to nie ma sensu placic wiecej niz 200zl poniewaz bedzie to slaba sztuka i poleci max 4.4. Jak nie wstanie to mozesz tez sprobowac wymienic go na inny tlumaczac sie, ze nie jest w stanie pracowac na standardowych ustawieniach ze wzgledu na zbyt wysokie temperatury i moze dostaniesz lepsza sztuke.

 

 

 

Słyszałem wiele dobrego o tym coolerze https://www.pcprojek...k_Rock_Pro_3/,

https://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__3/id_produktu__5350/__Thermalright_Silver_Arrow_SB_E_SE/

Jak dla mnie bedzie to samo na tym, a zostanie 50zl na pizze i piwko

Edytowane przez arkus
Link to post
Share on other sites
Gość DRAGOPL

Witam

Posiadam podobny zestaw równiez na Asus Maxsimus VI Hero i procek I7 4770K Chłodzenie zmienionena Noctua NH-D14

 

Na boxowym chłodzeniu pierwsze co zrobiłem to recznie ustawiłem zasilanie Vcore na 1.05V i bez problemu działało i max temp była 65st

 

Pytanie jakie napięcie wali twoja płyta jesli 1,3V na max obciazeniu to Boxowy nie da rady a wiem że ta płyta potrafi cos takiego w trybie auto przywalic

 

Zmień i potestuj

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...