Skocz do zawartości

Zużycie procesora 100% podczas grania


Recommended Posts

Witam,

 

Zakupilem ostatnio pes'a 2014 i mam problem. Otóż po kilku minutach grania zużycie procesora skacze do 100% i gra nie odpowiada. Od razu pomyślałem ze procek sie grzeje, jednak wymiana pasty nic nie dała. Kilka dni wczesniej przerzucalem pamiec z jednej partycji dysku na drugą, czy to może mieć jakiś wpływ na pracę procesora? (pewnie nie, ale lepiej spytać).

 

Podaję specyfikację kompa:

Windows 7 Ultimate (x64)

Płyta główna Asus F1A55-M LE

Procesor AMD Athlon II x4 631 2.6 GHz

Karta graficzna AMD Radeon HD 6670 1GB

Pamięć RAM Patriot Signature DDR3 4GB 

Dysk twardy Samsung HD160JJ 160GB

DirectX 11

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz dla pewności możesz sprawdzić temperatury przez HW Monitor w idle i stresie obciążając go prime 95 small FFTs. W razie czego szybko wyłączysz program jak się wystraszysz xd. Ale tak jak pisał kolega wyżej to raczej normalne. U mnie w lapku gdy włączę jakąś bardziej wymagającą grę np. WoT to też mi wyświetla zużycie proca 100%.

Edytowane przez CryooPL
Link to post
Share on other sites

Normalne czy nie normalne, ale kolega piszę że gra mu nie odpowiada. Sprawdź temperatury, jak pisali wyżej. Gra jest kupiona nowa?

 

Warto chyba też przeskanować kompa na obecność wirusów, na pewno nie zaszkodzi :)

Link to post
Share on other sites

a nie wzieliscie pod uwage, ze procek juz moze nie wyrabiac? Swoje lata ma a wymagania rosna z gry na gre.

przy Q6600@3.2 mialem 100% w gta4

 

Ale ty masz 100% i grasz, a jego przy tej grze się zawiesza na amen.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że jakby procek sie przegrzewał to system by się resetował a nie gra zawieszała. Przetestuj procek jakimś programem do obciążania, jak podczas testu nic się nie zawiesi to znaczy że to nie problem z procesorem


wrzuć jak możesz screena z HW Monitor(po grze albo testach)

Link to post
Share on other sites

Po co chcecie wymieniać chłodzenie jeśli jest 61C w stresie? ta minimalna temperatura to zaniżona, max temp robocza 70.1C

 

Czym była sprawdzana temperatura w stresie? spróbuj w OCCT, Linx.

 

Temperatury na tym procesorze nawet na chłodzeniu box są ok, szczególnie przy domyślnym taktowaniu i napięciu.

 

No u mnie 100% użycia CPU to widziałem tylko w OCCT i Cinebench lub przy kompresji filmu, nawet w crysis 3 było to max 70-85%.

 

 

Na pewno trzeba sprawdzić czy w innych grach problem również występuje, zapuścić 3d marka 11 czy przejdzie test.

 

Jeśli tylko w tej jednej grze tak się dzieje to ją wziąłbym na pierwszy ogień.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...