Skocz do zawartości

Problem z bolącymi oczami przy użyciu karty graficznej.


Recommended Posts

Niestety nadal nic. W zasadzie oczekuję odpowiedzi tylko na jedno pytanie;p Czy jest taka opcja że przyczyną tego stanu rzeczy jest karta(czy takie przypadki się zdarzają), czy jednak nadal szukać rozwiązania problemu w monitorze?

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że taki problem z obrazem masz od samego początku na tej karcie? Możliwe, że karta jest uszkodzona najlepiej byłoby ją sprawdzić w innej konfiguracji(inny komputer). Zrób też aktualizację biosu płyty głównej swojego zestawu. Bo jeśli masz starszą płytę główną na którymś z kłopotliwych(niekompatybilnych) chipsetów np. nforce 650 intel H61, w ten właśnie sposób u Ciebie objawia się konflikt sprzętowy urządzeń. Warto wykluczyć taką ewentualność. Wrzuć model swojej płyty głównej wyjaśnimy tą kwestię.  

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że taki problem z obrazem masz od samego początku na tej karcie? Możliwe, że karta jest uszkodzona najlepiej byłoby ją sprawdzić w innej konfiguracji(inny komputer). Zrób też aktualizację biosu płyty głównej swojego zestawu. Bo jeśli masz starszą płytę główną na którymś z kłopotliwych(niekompatybilnych) chipsetów np. nforce 650 intel H61, w ten właśnie sposób u Ciebie objawia się konflikt sprzętowy urządzeń. Warto wykluczyć taką ewentualność. Wrzuć model swojej płyty głównej wyjaśnimy tą kwestię.  

Niestety nie mam tak od początku, jakoś tak nagle zacząłem mieć ten problem..karta to msi b75 ma-p45

Link to post
Share on other sites

No spróbuję chyba sprawdzić tą kartę na innym komputerze jak będę miał taką możliwość, Niestety na tej stronie z optymalnymi profilami nie ma mojego monitora:(.Catalyst mam ustawione na domyślnych. Jeśli na zintegrowanej VGA jest w miarę ok z oczami a na karcie nie to raczej "wina" karty...Tylko pytanie czy to normalne że karta zintegrowana (Intel HD Graphics 2500) a Radeon HD 7770 mogą mieć różne kolory i obraz podczas normalnego użytkowania (Internet , filmy, nie mówię tu o grach), czy to jakieś uszkodzenie? 

Edytowane przez Cryst
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Pożyczyłem od kumpla ge forca 9600 gt i na nim potestowałem. Ku mojemu zdziwieniu, problem ze zmęczeniem oka nadal występuje. A na zintegrowanej z płytą główną Intel HD Graphics 2500 wydaje mi się że jest sporo lepiej. Tak samo kiedy podłączyłem mojego netbooka(jakiś słaby radeon tam jest jak to w netbooku), to obraz także zdawał się nie męczyć wzroku. O co chodzi? Jest możliwe że mój problem powoduje uszkodzone PCI na płycie głównej? (skoro występuje na "zewnętrznych" kartach graficznych)? 

Link to post
Share on other sites

 

 

mam dziwne oczy

gdybyś wiedział co ja widzę czasem... ;)

 

 

 

wina uszkodzonego portu PCI

PCI-E też ma swoje taktowanie, może coś jest na rzeczy, jednak ciężko będzie sprawdzić.

Chyba że zerkniesz w Biosie co tam słychać odnośnie ustawień.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem może "nowsze" karty graficzne mają żywsze kolory i to dlatego widzę różnicę z tą słabą zintegrowaną...


Czy odłączając kartę graficzną od zasilania(moją podłącza sie osobno do zasilacza i osobno do PCI), a zostawiając ją w slocie PCI i podłączając monitor do karty zintegrowanej z płytą główną(karta graficzna mimo że była nadal w slocie PCI nie pracowała, komputer jej nie wykrywał), mogłem coś uszkodzić w karcie/płycie głównej? Wydaje mi się że nie choć nie wiem czy nie powiniennem przełączając się na zintegrowaną kartę całkowicie jej wyjąć...Jak myślicie? Sorry jeśli niejasno napisałem;p

Edytowane przez Cryst
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...