Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam problem z komunikatem : "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key". - wiem, że mam zrestartować komputer i wybrać urządzenie z którego ma się bootować system lub podłaczyć urządzenie bootujące system. Tylko ja już to zrobiłem.Kable są podpięte.

Niedawno resetowałem BIOS wyjęciem baterii. Wcześniej system normalnie się uruchamiał.

Dysk jest wykrywany przez BIOS. Jest też ustawiony w sekwencji bootowania jako pierwszy.

SATA Mode Selection jest ustawione na AHCI. W instrukcji MOBO i dysku nic o takim problenie nie piszą. Nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc !

 

*MOBO - GIGABYTE GA-H81-D3.

*BIOS - UEFI Dual Bios

*Dysk - KINGSTON SV300 (SATA)(SSD)

*System Windows 7 64Bit

 

PS. używałem wyszukiwarki ( i google i benchmarkową )

Edytowane przez froyo
Link to post
Share on other sites

Skoro problem pojawił się po zresetowaniu ustawień BIOSu, to w nich szukaj roziwązania. Oprócz kolejnosci bootowania musi być jeszcze jakiejś ustawienie, które nie pozwala na prawidłowy rozruch z dysku systemowego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spróbuj przestawić dysk na IDE Mode.Może pójdzie.Zajmie Ci to 3minuty...

Niestety już próbowałem wcześniej i nic to nie dało.Efekt wciąż taki sam..  :sciana:  Jeśli mam podać jakieś inne dodatkowe informacje to proszę pisać. :pomocy:

 

PS, jak dodać tutaj do posta ss'y ?

Edytowane przez froyo
Link to post
Share on other sites

W Boot sequence jest ustawiony jako pierwszy. Nie wiem czy o to Ci chodz i :co:  Jeśli nie, to jak to sprawdzić ?    O już ogarnąłem dodawanie zdjęć.

http://zapodaj.net/6ed24c7cbae5f.jpg.html

http://zapodaj.net/f518cf367a401.jpg.html

http://zapodaj.net/60b2e161266e5.jpg.html

http://zapodaj.net/4e77bd094f585.jpg.html


Może ktoś pomoże ?

Edytowane przez froyo
Link to post
Share on other sites

wydaje mi sie ze system ci sie poprostu posypal i UEFI (bios) nie widzi niczego z czego mogl by zbotowac moze padl boot menager

wciskasz F8 w czasie uruchamiania. Wybierasz Napraw komputer (Repair computer). Uruchamiasz wiersz polecenia. wpisujesz:

bootrec /fixboot
bcdedit
/export C:\BCD_Backup
c
:
cd boot
attrib bcd
-s -h -r
ren c
:\boot\bcd bcd.old
bootrec
/RebuildBcd

 

w ostatecznosci reinstalka systemu

Link to post
Share on other sites

wydaje mi sie ze system ci sie poprostu posypal i UEFI (bios) nie widzi niczego z czego mogl by zbotowac moze padl boot menager

wciskasz F8 w czasie uruchamiania. Wybierasz Napraw komputer (Repair computer). Uruchamiasz wiersz polecenia. wpisujesz:

bootrec /fixboot

bcdedit /export C:\BCD_Backup

c:

cd boot

attrib bcd -s -h -r

ren c:\boot\bcd bcd.old

bootrec /RebuildBcd

 

w ostatecznosci reinstalka systemu

Jesteś pewny ,że to nie rozwali mi tego jeszcze bardziej ? PS. ja nie mogę użyć takiego klawisza - nie ma go na ekranie podczas uruchamiania BIOS-u ,a jak chce to wcisnąć to nic się nie otwiera.. :/

edit.

Znaczy się mam dostać się do konsoli bez załadowania systemu ?

Edytowane przez froyo
Link to post
Share on other sites

jeżeli nie ma możliwości uruchomienia menu zaawansowanego uruchom komputer z płyty DVD z Windowsem i wybierz napraw komputer Przejdź do wiersza polecenia i tam wpisz:

bootrec /fixboot
bootrec
/fixmbr
bootrec
/RebuildBcd

tylko tak jak kolega wyzej napisal upewnij sie ze masz ustawione w biosie wszystko tak jak miales przed ta awaria chodzi mi o tryb AHCI i botowanie z odpowiedniego dysku


mialem kiedys dokladnie ten sam problem po zabawie w kopiowanie partycji z dysku na dysk

u mnie to zadzialalo i odzyskalem swoj system bez reinstalki

Link to post
Share on other sites

jak jest wlaczony hot plug to znaczy ze mozna dysk odlaczyc jak zwykla pamiec przenosna

 jak masz obudowe z slotem hot plug na dysk to mozesz dysk odlaczac i podlaczac kiedy chcesz i nie trzeba do tego kompa wylaczac (taki bajer) mozna to wlaczyc lub wylaczyc w biosie ale nie przeszkadza w bootowaniu systemu


i sata mode selection ustaw na AHCI zamiast IDE

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...