Skocz do zawartości

Konsole przenośne VS urządzenia mobilne


Recommended Posts

Zastanawia mnie wasze zdanie i liczę, że wypowiecie się w tym temacie (kto wie, może nawet moderacja go podepnie).

 

Zastanawiam się ostatnio czy konsole przenośne ("handheld'y") mają jeszcze na rynku rację bytu. Smartfony, tablety wyniszczają rynek handheld'ów i jest to całkiem zrozumiałe - tańsze gry, wszystko w 1 urządzeniu... kogo stać na handhelda i po co skoro ma się tableta/smartfona - tak teraz każdy myśli.

 

Ja uważam, że tablet czy smartfon nie mają szans w bezpośrednim starciu z handheldami z kilku powodów:

- brak ukrytych płatności w grach - chcesz grać to płać 1 raz

- gry są lepsze pod każdym względem (grafika, muzyka, wielkość)

- sterowanie - tutaj nikt mi nie powie, że na ekranie dotykowym lepiej się gra niż na fizycznych joystickach i guzikach... po prostu przepaść

- możliwość odprzedawania gier na kartridżach

- etc...

 

 

Ciekaw jestem jak wy na to patrzycie - czy wg Was to wina rynku czy producentów handheldów ponieważ nie przykładają się do jakości produktu, może cena jest zbyt wygórowana, może producenci wg Was mają gdzieś użytkowników konsol przenośnych... a może... ta walka jest już z góry przegrana i mimo wysiłków nie da rady podtrzymać handeldów przy życiu.

Link to post
Share on other sites

Nie ma co porównywać tych urządzeń.

Zaraz ktoś powie że Samsung Galaxy S4 jest lepszy od vity,gdzie logika?

Taki właśnie temat widzę,moim zdaniem konsole przenośne na przestrzeni kilku lat,są nadal i będą lepsze od smartphone np.Sterowanie,Grafika.

Link to post
Share on other sites

Ja największą zaletę widzę w braku modelu "freemium" (lubię za grę płacić raz, a nie na raty) i rzecz jasna sterowaniu. Niedawno kolega mi pisał jak to Modern Combat 4 jest lepszy od czegokolwiek na handheldy, no więc mu pokazałem Killzone: Mercenary i Unit 13 na PSV... szkoda że mu zdjęcia nie zrobiłem bo mina była bezcenna :D

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Oba urządzenia się uzupełniają. Rozwiązaniem byłaby smartphono-konsolka jaką można nazwać xperia play, ale z punktu widzenia producenta takie rozwiązanie byłoby bardzo trudne i nieopłacalne.

Link to post
Share on other sites

racja

taki smartphone ja Xperia Play ze Snapdragon-em 800 i jest masakra

ja na swoim G2 smiało gram w gry z PSP i Dreamcast-a tylko denerwuje emulacja analoga i sterowanie np w Sonic Adventures to katorga...

Link to post
Share on other sites

A spójrzmy na przykład na akcesoria pokroju Samsung Galaxy GamePad. Owy kontroler podpinamy do smartfona i w ten sposób umilamy sobie grę niczym na przenośnej konsolce pokroju PSV. Większość szanujących się producentów gier wydaje wsparcie dla kontrolerów w swoich tytułach na przykładowo Androidzie. I nagle handheld'y tracą jeden ze swoich większych argumentów- wygodniejsze sterowanie.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Chcesz mi powiedzieć, że bateria w Vicie trzyma niesamowicie długo? Z tego co wiem to ok. 3 godzin gry. Warto jeszcze dodać, że tytuły na urządzenia mobilne są sporo sporo tańsze i nie zawsze są to gry z mikro-ukrytymi płatnościami.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

 Zależy jaka gra jest wymagająca ;) Przykład na pełnej baterii: Killzone Najemnik 4.5h Asphalt Incjetion 5.5h Guacamaclee 5h Gram od dwóch lat na vicie,i żadnych spadków żywotności baterii. Można dokupić baterię przenośną i granie aż do 8/9h. Niedługo gry mobilne na vite,będzie jeszcze więcej kojarzysz silnik Unity,gry takie jak Dead Trigger,Deus Ex The Fall itp. Więc smartphone dla mnie tylko potrzebny do przeglądania Facebook a granie na Vicie ;)

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Crout nie wiesz o czym piszesz - miałem SteelSeries Free Mobile Controller - kupiłem go zaraz po zakupie LG G Pad 8.3 (myślałem że mi konsolkę zastąpi), a przed zakupem PSV i 3DS - pozbyłem się tego tak szybko jak tylko to było możliwe. Gry muszą być kompatybilne z tym, sam tablet musi stać w dobrej pozycji (ciężko o to bez dobrego stojaka), ale przede wszystkim sam komfort gry - nie da się opisać dokładnie więc powiem tylko tyle że porównanie tego do handheldów to komedia. Lepiej mi się na starym PSP grało w COKOLWIEK niz na takim padzie.

 

Wg mnie smartfony/tablety tylko udają konsolki i mówienie że smart/tablet jest równie dobry co handheld to tak jakby powiedzieć że żbik to taki prawie tygrys :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

@ArioX absolutnie masz rację :)

 

Na konsolach przenośnych doświadczy się to co jest najlepsze najwygodniejsze sterowanie i duża zabawa,a ze telefonami tego się nie doświadczy,co chwilę wydawają smartphone z tymi samymi podzespołami,i każdy ma jakąś wadliwą stronę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

A nie uważacie, że PSV i 3DS za 2 lata będą miały przestarzałą grafikę ? Teraz rynek smartfonów idzie tak do przodu, że psv powoli zostaje w tyle, no nie mówie o 3DS, bo nintendo od czasów gameboy'a dużych poczynań w grafice nie dokonała.

Link to post
Share on other sites

I w czym to komu przeszkadza pytam? Zagraj w COKOLWIEK na 3DS lub PSV to zobaczysz co mam na myśli.

Konsole zawsze są za czymś, za PCtami, za smartfonami itp. ale one są stworzone do grania i już. PSP wyszła w 2004 roku a i tak żadna gra która dzisiaj jest dostępna na jakiekolwiek urządzenie mobilne nie dorównuje God of War, Killzone, Ressistant Retribution czy Monster Hunter Freedom Unite. Możesz nie wierzyć jeśli nigdy nie grałeś na handheldzie, ale taka jest szczera prawda.

Link to post
Share on other sites

@sshadowek

Niby czemu przestarzała graficznie ?

Bez przesady ale jeśli nie grałeś Uncharted na Vicie to od startu konsola wzbudziła kontrowersję że stać na więcej,teraz można zobaczyć że po 2 latach to prawda,zobacz teraz Killzone Najemnik wygląda o niebo lepiej niż Uncharted graficznie,więc ja nie mam zastrzeżeń że za kolejne lata w 2015/16 będą o niebo lepsze graficznie gry i mnie to nie przeszkadza na konsolach przenośnych oczekuję się gry i dobrą zabawę ze sterowania.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

A nie uważacie, że PSV i 3DS za 2 lata będą miały przestarzałą grafikę ? Teraz rynek smartfonów idzie tak do przodu, że psv powoli zostaje w tyle, no nie mówie o 3DS, bo nintendo od czasów gameboy'a dużych poczynań w grafice nie dokonała.

To prawda, już teraz Tegra K1 ma osiągi porównywalne z Xboxem 360 i PS3, więc konsolki przenośne nie mają szans. Zresztą jaki taki wygląd gier, to zasługa przede wszystkim małego ekranu, na którym nie widać zbyt dobrze mankamentów grafiki, ale wystarczy podłączyć konsolkę pod telewizor i już wszystko wychodzi.

Link to post
Share on other sites

Zdania są podzielone ;p
Ja kupie psv za jakiś rok, z psp moja przygoda skończyła się po jakiś 6 latach więc źle nie było. Tylko że teraz żałuje że sprzedałem psp ;c W ostatnie wakacje miesiąc spędzony poza domem i nie było w co grać. Ostatnio widziałem PSV z little big planet i 4gb kartą w sellegrosie, avansie czy tam saturnie ( gazetka do domu przyszła) za 549zł. Co dla mnie było nie lada zaskoczeniem, gdyż 2 lata temu kosztowała lekko ponad 1000zł sama konsolka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...