Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mobo w tym segmencie beznadziejne, Zalman z3 w budżecie 5000 woła o pomstę do nieba, chłodzenie średnio wydajne do kręcenia proca, słuchawki to kasa w błoto, a zasilacz można dobrać lepiej.

 

Proszę Cie najpierw się doucz, potem doradzaj.

Link to post
Share on other sites

Ok zaraz z edytuje koszyk i wstawie nowy link  - co z sankami do SSD w obudowie mam wszystko czy muszę dokupić coś jeszcze?

 

Patrzę na zestaw i zastanawiam się czy jest gdzieś do urwania jeszcze trochę kasy...grafika i proc musi zostać a z reszty chyba nic nie zrzucę :D

 

A wracając do monitora oraz systemu?Doradzicie mi czy to współgra(pytanie wyżej w moim ostatnim poście).

 

Najświeższy koszyczek:

http://www.morele.net/inventory/info/5qCHKO/

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

A jak chcesz to możesz zasilacz zmienić na trochę tańszy a równie dobry

 

http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-rs550-amaab1-eu-612638/

lub

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-530w-80-plus-bronze-activepfc-2xpci-e-bn181-418344/

 

co prawda nie gold ale coś za coś :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oznaczenia Bronze,Silver itp. wpływają jak się nie mylę na efektywność i enegrooszczędność?Myślę że 200zł to jużcoś i w sam raz na klawiaturę jakąś wystarczy - z resztą dziś oglądałem wiele od tych za 50zł do tych za 500zł i ja osobiście zbyt dużych różnic nie widzę - myślę że za 150zł można kupić solidny sprzęt - chyba się nie mylę :)?

 

Wziąłbym tego bequiet ale coś piszą że przykrótkie kable - a będę składać 1 raz pudło także nie chciałbym się wkurzać dodatkowo - da radę bez przedłużek? 

 

Powiedźcie mi jeszcze co z tym GTX 780 dobrego wybrałem czy warto wziąć coś droższego?(przesiadam się z laptopa a mój ostatni komp jest z 2004r) - pewnie nier odczuję osobiście różniocy między gtx 780 za 1900zł a nawet Titanem :D?

Link to post
Share on other sites

Kurde nie wiem co z klawiatura w odpowiednich działach ani nie doradza konkretnie Monitora ani klawiatury :/

Aaaa co do pasty na procka?Co kupić?Na BOXie od Intela wiem że jest nałożona ale pewnie w tym Thermalu nie ma.

Link to post
Share on other sites

Monitorek do 1000 z czego im mniej tym lepiej(wiadome)

Klawiaturka myślę że do około 100zł mi wystarczy gdyż klawiatura to klawiatura - byleby podświetlana,z dodatkowymi przyciskami(głośność itp.) i jakby miała USB też byłoby dobrze(dodatkowy port do podłączenia czegoś np. telefonu.

Link to post
Share on other sites
Monitorek do 1000 z czego im mniej tym lepiej(wiadome)

 

Ale 24 cali czy 27? 

 

 

Jak 24 calowe to:

 

Dell P2414H(brak HDMI i Flicker-free ) albo BenQ BL2411PT(proporcje 16:10 i Flicker-free i brak HDMI )

 

Jak 27 cali to:

 

Dell P2714H(brak  HDMI i Flicker-free  albo AOC i2757Fm(2 x HDMI) albo IIYAMA ProLite XB2783HSU albo BenQ GW2760HM/HS

 

Z klawiatur to:

 

http://pclab.pl/art52777-25.html

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wezmę raczej ten sprzęcik - kosztuje 9 stówek a prezentuje się super i brzmi jeszcze lepiej(oczywiście jak na głośniki w monitorze)

http://www.morele.net/monitor-led-asus-mx239h-bang-olufsen-23-led-fhd-5ms-80mln-1-hdmi-dvi-d-sub-ah-ips-539875/

 

A klawiatura jeszcze nie wybrana ale do niedzieli będzie złożone zamówienie także będzie OK :)

 

Co mnie zaciekawiło to cena chłodzenia Thermalright HR-02 - Macho - Black White o 23zł do góry poszła .Za dużo polecane na forum pewnie eehh :D


A właśnie jeszcze jedna rzecz - mam kręcić tego 4670K czy zostawić póki co w oryginale?Nigdy tego nie robiłem - BA nigdy kompa nie składałem a co dopiero kręcić.Trudne to jest?Byleby tylko póki co BF4 chodził w ultra na 60kl. a będzie gitara :)


EDIT: Wywalę chyba SSD na rzecz systemu...wezmę pewnie na morelach windowsa 8.1 wszystko będzie cacy:)?Gdyby to było 180GB to dołożyłbym stówkę i wywalił HDD no ale ponoć wielkiej różnicy nie będzie na SSD oprócz szybszego uruchamiania systemu.W BF4 mapa o ile by się szybciej na multi wczytała z minuty powiedzmy spadłoby o połowę?


Troszkę się zmieniło.

Zrezygnowałem póki co z dodatkowego chłodzenia + dysku SSD - dołożyłem Win 8.1.

Zastanawiam sietakże nad moi mrealnym zapotrzebowaniem nad GTX 780 i zmienięgo chyba na 770.Lepiej zmienić kartę za 2 lata znów na coś pdoobnego i odpuścić parę detali an ultra w BF4 zachowując 600zł.

 

______________________________________________________________________

Sprzęt już dotarł i jest złożony - pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.Dzięki wszystkim za pomoc.Pozdrawiam :)

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...