Skocz do zawartości

Komputer do 5000zł [Grafika, gry]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stelek,

Recommended Posts

Witam. Chciałbym sobie złożyć jakiś porządny zestaw do 5000zł do grafiki/renderowania i gier.

 

 

Myślałem nad takim zestawem:

- I7 4770K  (1239zł)
- Asus GTX 770 OC  (1469zł)
- Corsair RM Series RM650 80+ GOLD  (449zł)
- G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 1866MHZ CL9  (345zł) lub Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1866MHz CL9 XMP  (375zł)
- Asus Maximus VI Hero Z87  (725zł) lub Asus Maxiumus VI GENE  (695zł)
- WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB  (209zł)
- Akasa Venom Medusa  (299zł)

 

Lub

 

- i7 4770K  (1239zł)
- Asus GTX 770 OC (1469zł) lub Radeon 7970
- BeQuiet L8 700W 80+ BRONZE  (409zł) lub Corsair CX Series CX700 V2 80+ BRONZE (279zł)
- G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 1866MHZ CL9  (345zł) lub Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1866MHz CL9 XMP  (375zł)
- Gigabyte GA-Z87-D3HP Z87  (409zł)
- WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB  (209zł)
- Corsair Hydro Series H100i  (419zł)

 

Czy to są dobre zestawy? Ktoś ma lepszy pomysł? Będzie OC które po części zapewni mocna płyta :))

 

A no i pierw będe kupywał komponenty ale bez karty graficznej ponieważ nie mam na razie wystarczająco pieniędzy, a bez grafiki też pójdzie nie? ;)

(Moja obudowa: Silentum PC Regnum l50)

Edytowane przez dudziaktv
Link to post
Share on other sites

Twoje propozycje szczerze mówiąc tyłka nie urywają, bardzo przepłacone komponenty w nich są :)

 

Propozycja ode mnie:

http://s3-eu-west-1.amazonaws.com/screenshooter-legacy/ew-urvxnxueqkaymegclvlu.jpg

CPU: Najmocniejsza i7 na LGA1150 z odblokowanym mnożnikiem.

MOBO: Stabilna płyta, dobra sekcja zasilania, 2 kości UEFI  ALTERNATYWA: Asrock Z87 Extreme 4

RAM: Sprawdzone i stabilne kości pracujące na napięciu 1.5V

GPU: Bardzo wydajny GTX 770 z dualbiosem.

Cooler: Najwydajniejszy cooler powietrzny na rynku.

HDD: Szybki dysk, świetnie nadaje się na magazyn danych.

SSD: Niezawodny i szybki SSD od Plextora, oparty o kontroler Marvell. ALTERNATYWA: Samsung 840 Pro

CASE: LianLi czyli najwyższa jakość. Obudowa wykonana w 100% z aluminium, dobrze ofiltrowana. ALTERNATYWA:FD Arc R2, FD Define R4  (AUTORZE TROCHĘ ZA PÓŹNO DOPISAŁEŚ ŻE MASZ OBUDOWĘ:P)

PSU: Bardzo dobre podzespoły, cichy, mocna linia 12V, długa gwarancja. ALTERNATYWA: CoolerMaster V700(oparty o platformę SeaSonic KM3 )

 

 

Do mojego zestawu jest jednak kilka alternatyw.

1. Rezygnując z dysku SSD można dopłacić do lepszej karty graficznej - Radeon R9 290

2. Rezygnując z dysku SSD można dokupić większą ilość pamięci RAM - ta alternatywa tylko i wyłącznie gry renderujesz duże pliki i bardzo często przeprowadzasz ten proces.

3. Jeśli renderowania jest bardzo mało, można oszczędzić na procesorze i wybrać i5 4670K(optymalny wybór do gier) i doinwestować do lepszej karty graficznej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czyli ten Maxiumus odpada? A odjąć tą obudowe za 457zł to by starczyło na płyte maximus gene co ty na to? 

 

Tak drogie płyty odpadają, nie wykorzystasz ich;)  Ten ASRock ma bardzo dobrą sekcję zasilania, przy podkręcaniu wcale Cię nie ograniczy. Ograniczać Cię będą temperatury i sam procesor(chodzi o to, że każda sztuka procesora kręci się inaczej)

 

 

 

 

 

I jeszcze tylko jedna sprawa: czemu taki zasilacz? Tzn czemu nie Corsair RM650?

 

I zasilacz podany przeze mnie i Corsair RM 650 to bardzo dobre konstrukcje. Elektrycznie troszkę lepszy jest Seasonic, a jeśli chodzi o ciszę... lepiej wypada Corsair.   Natomiast ten Coolermaster, który padł w alternatywach to jeszcze wyższa półka zasilaczy, oparty jest o tą samą platformę co seria X od SeaSonic'a.

 

 

@effendi - ująłem to w alternatywach:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym zrezygnował z i7 jak nie zajmujesz się renderowaniem zawodowo, przyciął trochę na chłodzeniu CPU i poszukał jakiegoś 780 zamiast 770.

Tzn jeśli chodzi o gry to nie musze mieć aż tak wydajnej grafiki, mam też ps3 więc jak narazie na nim gram. A na komputerze no może jakieś gry będą i tak bym mógł nagrywać filmy z gier bez większych lagów.

Link to post
Share on other sites

 

Z tego co mi wiadomo, są modele, które umożliwiają nagrywanie z PC i konsol.

 

To jeśli bym miał taką nagrywarke kupić to ile kosztuje i jaką? Zastanawiałem się nad nagrywarką ps3 Elgato game capture ale jeszcze nic nie wiem.

 

Ja bym zrezygnował z i7 jak nie zajmujesz się renderowaniem zawodowo, przyciął trochę na chłodzeniu CPU i poszukał jakiegoś 780 zamiast 770.

Jeśli chodzi o to renderowanie zawodowo to znaczy? Bardziej określ o co np chodzi mniej więcej. Ja będe robił (Na razie się uczył) Cinema 4d, photoshop, adobe after effect, renderowanie filmów z sportowej kamery w hd itp.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli chodzi o to renderowanie zawodowo to znaczy? Bardziej określ o co np chodzi mniej więcej. Ja będe robił (Na razie się uczył) Cinema 4d, photoshop, adobe after effect, renderowanie filmów z sportowej kamery w hd itp.
 

Chodziło raczej o to, czy zajmujesz się renderem w celach zarobkowych. Czy przy renderowaniu bardzo zależy Ci na czasie. Jeśli traktujesz to hobbystycznie nie ma sensu dopłacać do i7 a lepiej wziąć mocniejszą kartę graficzną. - taka jest moja opinia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jeśli jeszcze chodzi o zasilacz to co myślicie o

Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD

 

Chodziło raczej o to, czy zajmujesz się renderem w celach zarobkowych. Czy przy renderowaniu bardzo zależy Ci na czasie. Jeśli traktujesz to hobbystycznie nie ma sensu dopłacać do i7 a lepiej wziąć mocniejszą kartę graficzną. - taka jest moja opinia.

 

 

A jaki jest przedział czy coś takiego między czasem np. Renderowania na i7 i i5 tego samego?

Link to post
Share on other sites

 

 

Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD

Gorszy od podanych wcześniej konstrukcji.

 

Najtańszym sensownym zasilaczem z certyfikatem 80+GOLD jest Seasonic S12G 550W - bazuje niemal w 100% na Seasonicu G-550 tylko jest w pełni niemodularny.

Link to post
Share on other sites

A jednak popełniłem błąd. Przepraszam.

Regnum L50 mieści coolery o wysokości do 178 mm , Phanteks PH-TC14PE ma 171mm.

Razem z troche wystającymi wentylatorami? Bo coś czytałem i oglądałęm o tym chłodzeniu i wentylatory wystają wyżej niż radiatory.

Link to post
Share on other sites

A jeśli jeszcze chodzi o zasilacz to co myślicie o

Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD

 

A jaki jest przedział czy coś takiego między czasem np. Renderowania na i7 i i5 tego samego?

A włąsnie jeszcze to 2 pytanie o przedział między procesorami ten co wyżej

 

[PS. Mrozinho jeszcze 1 odp i 1000 ptk reputacji :D]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...