Skocz do zawartości

i5 4670k wystarczy do SLI GTX 770?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

Witam

 

Pytanie jak w temacie, czy i5 4670k nie będzie ograniczał SLI GTX 770? Teraz nie mam kasy na drugą 770, ale za jakieś 2 lata chciałem zaopatrzyć się w drugą i zrobić OC CPU do jakiegoś 4.2Ghz przynajmniej. Czy i5 ogarnie 2 karty, czy potrzeba i7? Bo na dzień dzisiejszy różnica między i5 i i7 to jakieś 2-3 klatki a cenowo 400zł, których w dodatku nie mam :P 

 

Link to post
Share on other sites

Ok, mam jeszcze jedno pytanie, czy 770 2Gb czy 4Gb? Planuje grać na Full HD i słyszałem, że już BF4 zżera prawie całe 2Gb. Czytałem też, że pamięci w SLI się nie sumują i używana jest tylko jedna, mniejsza, więc czy za jakieś 2 lata SLI 770 2gb nie będzie miało za mało pamięci? 

Link to post
Share on other sites

Polemizowałbym na temat tego czy na dwóch monitorach Full HD te 2GB pamięci wystarczy. Już na jednym FULL HD gry potrafią zżerać po 1,5GB+. Ewentualnie może być naprawdę na styk.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Póki co karta 2 gb uważam, że wystarcza. Ja prywatnie w SLI bym się nie pchał. Prądożerne to raz. Za dwa lata to gtx 770 będzie kartą średniej klasy,bo nvidia i amd zdążą już wypuścić kilka produktów. Równo temu mój gtx 660 był jedną z lepszych kart na rynku. Dziś to takie minimum. Pod koniec roku albo za rok będą maxwelle być może na jeszcze szerszej szynie i w mniejszym procesie technologicznym :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na temat SLI z 770tek opinie są podzielone po równo 50/50. Ja polecam SLaj z takich grafik ,pewien YouTube-r ma 2xGTX 560 i spokojnie starczają mu te grafy do teraz ,a co dopiero 2x770. Od jakiegoś czasu nowe generacje i niższe procesy to robienie szumu wokół niczego. Sam mam SLI z 770tek i wszystkie gry jakie tylko są chodzą płynnie na Ultra w FHD, a przy i3 3240 takie SLI osiąga wydajność jednej ,nieograniczanej 770tki, więc może już być tylko lepiej.

Link to post
Share on other sites

Nie starczy 2GB. Tomb Raider zjada mi juz ponad 2GB, to co dopiero w przyszłości. To samo ludzie mówili ponad 3 lata temu kiedy kupowalem kompa - 1GB w zupełności wystarczy do 1080p, później odpalam hitmana i jest napisane "nie można zwiększyć ustawień graficznych, masz zamało pamięci na karcie". Dlatego ja teraz kupiłem karte z 4GB pamięci.

 

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...