Skocz do zawartości

Jak zaktualizować BIOS - krótki poradnik


Recommended Posts

A w przypadku plyt AsRock jest program Afuwin.ze strony producenta sciagamy odpowiednia dla swojej plyty wersje BIOS,zapisujemy zgodnie z instrukcja na partycji c: , zamykamy wszystkie programy.Po wlaczeniu aplikacji Afuwin(jesli w folderze z nia znajduje sie plik BIOSu) automatycznie gra sie nowy BIOS.jesli plik z wsadem jest w innym miejscu,jedyne co musimy zrobic,to wskazac jego lokalizacje.Po zakonczonej procedurze,restartujemy komputer a nastepnie wprowadzamy wlasne ustawienia BIOSu.

Aplikacja byla przeze mnie wielokrotnie uzywana i jak do tej pory nigdy nie sprawiala problemow,cala operacja przebiegala sprawnei,szybko i dokladnie.

 

http://img69.imageshack.us/img69/96/schowek01cw.jpg

 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

O kurde, a o tym narzędziu nie słyszałem. Jakby tego było mało - działa on nie tylko na Asrockach, ale na wszystkich płytach z BIOS-em American Megatrends, czyli np. na mojej też :D Nie pogniewasz się, jeśli go wrzucę do 1. postu? :)

Link to post
Share on other sites

jesli tylko bedzie dopisek ze wspanialy DoberMan to znalazl,to prosze Cie bardzo!

 

:):D

 

edit:mialo byc ze "wspanialy",torture...buuhahahh!

 

BTW jestem ciekaw,jak to sie spisze na Twojej plycie..niemniej faktycznie jest to aplikacja ogolnie do BIOSow AMI,wiec nie sadze,zeby jakies problemy byly..

Link to post
Share on other sites

A ja zadam inne pytanie, bo płyta główna to "Pan Pikuś" :D

 

Czy jest możliwość programowego zaktualizowania BIOS'u w grafice? Gdzie ew taki BIOS możn apobrać? Jak to zrobić? :wariat: Poprzez dyskietke systemową wiem co i jak, a w samym systemie nie bardzo ;) Jakby ktoś mógł powiedzieć jak to się robi bym był bardzo wdzięczny :)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

@Torture:

Fajny pomysł z zebraniem wszystkiego w całość. Będzie mniej pisania dla przyszłych ludzików.

 

 

A ja zadam inne pytanie, bo płyta główna to "Pan Pikuś" :D

 

Czy jest możliwość programowego zaktualizowania BIOS'u w grafice? Gdzie ew taki BIOS możn apobrać? Jak to zrobić? :wariat: Poprzez dyskietke systemową wiem co i jak, a w samym systemie nie bardzo ;) Jakby ktoś mógł powiedzieć jak to się robi bym był bardzo wdzięczny :)

 

Co dokładnie chcesz wiedzieć? Pytaj i podaj więcej szczegółów (jaki producent, jaki chip, w końcu jaki model karty ... itd)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mały update:

 

FOX LiveUpdate

http://redakcja.pccentre.pl/siwyak/publikacje/17428/flu.png

Dla produktów Foxconn, do pobrania tutaj

 

 

BIOSTAR Flash

http://www.biostar.com.tw/app/en/event/biosupdate/image/BiosPagefinal_5.jpg

Dla produktów Biostar, do pobrania tutaj

Instrukcja: http://www.biostar.com.tw/app/en/event/ ... spage.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich :wariat:

 

Temat jest bardzo dobry – świetny pomysł na zebranie tego wszystkiego w jednym miejscu.

 

Jednak mam problem – wasza lista nie zawiera sposobu na zaktualizowanie biosu na płytach FUJITSU SIEMENS.

 

Chodzi mi konkretnie o model FUJITSU SIEMENS D2164-A1 – nigdzie nie mogę znaleźć sposobu jak zaktualizować ten Bios.

Może znacie jakiś program do aktualizacji ? :wariat:

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ale to są bios-y do notebooków a tu są tylko płyty znanych producentów na PC

To jest zwykły komputer stacjonarny nie laptop :wariat:

(komputer ma maksymalnie 2 lata)

 

 

Może podam szczegółowe dane tej płyty:

 

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej

Nazwa płyty głównej FUJITSU SIEMENS D2164-A1

 

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel GTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 4266 MB/sek

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR2 SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

DRAM:FSB Ratio 8:4

Rzeczywista częstotliwość taktowania 267 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 4266 MB/sek

 

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali Intel Direct Media Interface

Link to post
Share on other sites

@sanok tak to jest niestety z płytami od kompów z marketu, ciężko cokolwiek znaleźć.

Choć dla chcącego nic trudnego....

 

http://img156.imageshack.us/img156/7075/beztytuuwek.th.png

Bardzo dziękuje za pomoc – szukał na tej stronie ale jakoś nie trafiłem na te pliki :wariat:

Mam już wszystko na dysku.

 

Jednak mam jeszcze jeden problem – jak wgrać ten plik z nowym biosem ? :wariat: przepraszam ze tak truje ale nie widzę tam żadnego programu do wgrywania.

 

Masz u mnie piwo :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...