Skocz do zawartości

[DYSKUSJA!] Na temat jakości obrazu XBONE vs PS4 vs PC vs Reszta - wchodzisz na własne ryzyko !


Recommended Posts

Doszedłem do wniosku, że skoro temat i tak wraca jak bumerang - a tak jest od zawsze - to po co zaśmiecać inne wątki. W tym temacie DYSKUTUJEMY na temat jakości obrazu, poszczególnych tytułów na platformach nowej/starej generacji. Wszystkie chwyty dozwolone, oprócz wulgaryzmów i osobistych wycieczek w stronę personalną innego użytkownika, na miarę netykety.  :->  %-) 

 

effendi360

 

 

 

 

 

 



Na PS4 nie zobaczymy stałych 60fps ale nie ma spadków jak na Xbox, poniżej 30fps...


Problem nie polega jedynie na grach a płynności w ich działaniu, to coś co mogę przełknąć na X360 ale nie mogę się z tym pogodzić na "nowej generacji" Edytowane przez effendi360
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@Dodo

Niektóre gry na ps4 próbują dobijać do 60fps ale notoryczne spadki powodują, że podczas rozgrywki irytuje to bardziej niż stałe 30. Ja zrozumiałbym kilzona ale żeby takie Dont Starve przycinało ? SKANDAL !

Link to post
Share on other sites

Najgorsze są lock'i na 30 i 60 fps. Gdy nagle w jednej ns leci ci framerate o połowę. A nie ma wartości pośredniej ze względu na V-sync.

 

 

 

skończy się na Xbox 360

 

 

Weź PS3 więcej gier exc. Jeszcze kilka tyg temu bym doradzał X360, ale Sony ma w końcu dobry racer w postaci GT6. 

Link to post
Share on other sites

No to się zaczęło :)

Jakiś czas temu pożyczyłem od kolegi PS3+GTAV odpalam skacze jak cholera, co chwila spadki klatek dzwonie do kumpla pytam czy to tak ma być?. Stwierdził że u niego idealnie płynnie działa wina mojego TV no ok może TV do bani:( ale mam do niego PC podpiętego i wszystko jest ok.

Przyszedł właściciel konsoli odpaliłem GTAV i pokazuję mu że jest ogólnie trochę lipa z płynnością, a on że On nie widzi że coś tu skacze :)

 

Koledzy konsolowcy albo wy naprawdę tego nie widzicie albo nie chcecie tego widzieć.

Link to post
Share on other sites
Koledzy konsolowcy albo wy naprawdę tego nie widzicie albo nie chcecie tego widzieć.

 

Chryste - miej ich w swojej opiece.  Mam nadzieję, że poniektórzy zrozumieją ogrom tych 2 fotek. 

 

http://images.eurogamer.net/2012/articles//a/1/5/2/2/0/7/9/Doom1.png

 

http://images.eurogamer.net/2012/articles//a/1/5/2/2/0/7/9/Doom2.png

 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

:]  ech to wasze przycinanie  :D  kiedys 30~35 to było  całkowicie płynne , jak wyszedł oblivion to każda karta siadała  a panowie z cenegi powiedzieli mi że moja  6600 gt bez prblemu go obsłuzy...teraz to 60 only  :roll: bo inaczej to tnie...gdybyscie naprawde to stałe 60 mieli...


http://www.purepc.pl/karty_graficzne/jaki_sprzet_do_crysis_3_test_20_kart_graficznych_amd_i_nvidia?page=0%2C6...mocny pc ... 

Link to post
Share on other sites

Nie kolego, nie chodzi tu o 60 fps chodzi o spadki w gtaiv do 16kl/s na ps3

Kiedyś byłem przekonany że każda gra na konsoli musi miec te 60kl/s i moze tak było ale skoro sprzęt nie daje rady to po cholerę wciskać coś na siłe?

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

 

 

kiedys 30~35 to było  całkowicie płynne

 

Kiedyś to 4 mega v ramu było dużo. Teraz więcej keszu ma mój telefon. 

 

 

 

mi że moja  6600 gt bez prblemu go obsłuzy

 

Moja GF6600 (bez GT) całkiem ładnie sobie radziła. 

 

 

 

.gdybyscie naprawde to stałe 60 mieli

 

Ależ mamy. Przypominam, że 670GTX to średnio-wysoka karta. A na mojej starej HD6950 na średnich spokojnie tyle wyciągałem i wyglądało to 3 razy lepiej niż na X360 który stał obok. 

 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/2013/crysis3/wykresy2/crysis3h_evil_1920.png

 

Link to post
Share on other sites

mam na xbox 360 i spadki sa , do ilu ? nie wiem bo miernika nie ma , po za tym gram i nie zwracam na to uwagi .Na ps3 mam mass effect 3 i rzeczywiscie jest tragedia ale na ixsie jest dobrze .Rozumiem was ale nie przesadzajcie z tym framem , bylo normalne ze konsole beda w 30 a nie 60 , mi to nie przeszkadza , pewnie 60 lepiej ale mi sie gra dobrze . 

Link to post
Share on other sites

wyglądało to 3 razy lepiej niż na X360 który stał obok...na pewno...co wyglada 4x lepiej ?


czepianie sie na siłe , wy gracie czy tylko fraps i ogladanie licznika ? dziekuje temu serwisowi za niepotrzebne wzniecanie zamieszek na lini komp  konsola...dlaczego jest hejt że ktos gra na konsoli ? ok mam to 30 fps , czasami spada do 26 i co ? mi to nie przeszkadza przeszedłem 45 gier na ixa , niewiem ile na pc...teraz ogrywam ps3 i ps4...owszem w mass effect na ps3 nie da sie grac ale kup[iłem ja dla exów...wię po co sie tak czepiacie ?  ;)


Nie każdy chce wydac gruby hajs na pc , za 1800 można wysmienicie pograc  :rotfl: gta 5 na xbox gra sie super mam i wiem a że czasami spadnie troch ...to cóz na pc miałem to przez wiele lat...Spellforce ...spadki były do 9 fps ...ale gra miodna...

Link to post
Share on other sites
.wię po co sie tak czepiacie ?

 

dziekuje temu serwisowi za niepotrzebne wzniecanie zamieszek na lini komp  konsola...dlaczego jest hejt że ktos gra na konsoli ?

 

 

Nadinterpretujesz. Nikt nie mówi "nie graj na konsoli", "jesteś konsolowym lamusem". Obrazujemy tylko sytuację gameingu na konsolach i jej komfort. Nic więcej, nic mniej. A jeżeli prawdę uznajesz za czepianie się . . . 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Tylko że niestety przy okazji gimbaza się znajduje i robi taka wiochę ze brak słów...jeszcze w gacie walą ale znawcy co to zęby na sprzęcie zjedli...kiedyś benchmark był naprawdę dobrym  portalem...nie mam nic przeciwko rzetelnym argumentom ale nie durnym docinkom i hejtowaniu...a na pewno faworyzowaniu którejś platformy.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem kilka stron tematu... Prawie wszystkie posty czepiają się tego, że wszystko się tnie na PS4, że nie warto kupować, strata kasy, lepiej kupić PC. 3/4 osób nie miało styczności z PS4 a krzyczą najgłośniej(może dlatego że ich nie stać i skacze im żyłka że ktoś ma ? ) Kupiłem konsolę 12 grudnia 2013 roku i gram w Fifa 14, COD Ghosts, Killzone, Dont Starve i nie doświadczam żadnych spadków FPS. Najśmieszniejsze jest to że ktoś powiedział że są spadki w Dont Starve - świetny kawał! Nie rozumiem też ludzi którzy mówią że PC jest, był i będzie najlepszy i konsole go największe g*wno - taaa, fajnie to usłyszeć od osób które nie miały styczności z konsolami... Naprawdę ludzie, to ma być dyskusja a nie kłótnia, wyzwiska, jeżdżenie po konsolach oraz po osobach które te konsole kupiły. To był ich wybór i nic wam do tego.

Link to post
Share on other sites

@przemek2503pl

 

Powiedz mi, co chciałeś tu osiągnąć? Przychodzisz, rzucasz tezy my je obalamy. Popierając solidnymi argumentami oczywiście. I nagle poczułeś się obrażony: benchmark to, benchmark tamto, gimbaza i taka sytuacja, że hejt. 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

Najśmieszniejsze jest to że ktoś powiedział że są spadki w Dont Starve - świetny kawał!

 

Ja to powiedziałem i owszem - przycina. Nie są to jakieś masakryczne dropy trwające nie wiadomo ile, ale występują delikatne zacięcia - które w takim tytule nie powinny mieć miejsca. Na PC mi to chodzi w STAŁYCH 60 KLATKACH rozumiesz ? STAŁYCH ! To znaczy, że potrafię grać w to nawet 5 godzin i gra ani razu się nie zatnie choćby na ułamek sekundy.

Link to post
Share on other sites

@przemek2503pl

 

Powiedz mi, co chciałeś tu osiągnąć? Przychodzisz, rzucasz tezy my je obalamy. Popierając solidnymi argumentami oczywiście. I nagle poczułeś się obrażony: benchmark to, benchmark tamto, gimbaza i taka sytuacja, że hejt. 

Przychodzisz, rzucasz tezy my je obalamy...jak obalamy ? i znowu my to mamy tylko racje ...co obaliłes ? filmiki mi z neta dajesz ? ja ci że mi sie gra wygodnie a ty co ? próbujesz nadal mi wmówic że tylko 60 fps...mam gdzies 60 fps...Obrażony ? mam to gdzieś  :Dty swoje a ja swoje ...tylko oczywiście tylko ty masz racje...co ?

Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=HawhjjF5qFc...wiesz mik86 przypominasz mi takiego typowego pc only...tylko pc...raczej sie nie dogadamy ...próbujesz narzucic komus swoje poglądy...twierdzisz że obalasz czyjes teorie...nic nie obaliłes ...udowodniłes tylko że pc to dla ciebie sie liczy...dla ciebie nie mnie.


Bo mam rację, że mi się gra lepiej w 60fps na pc niż poniżej 30 na konsoli. 

a mi w 30 fps ...więc jaki masz problem ? dlaczego mierzysz kogos swoja miara ? czepiam sie że masz 60 fps / mam to gdzies ale ciebie boli że na konsoli 30...


http://www.youtube.com/watch?v=6sS6U7pTrvs...nie ma fullhd i 60 fps ...bieda...nie mozna grac...miliony graczy pokochały ...ale ...bieda nie ...


http://www.youtube.com/watch?v=lQRpFkEWUSM...tu tez lipa...no nie ma 60 fps...a durni gracze konsoilowi pokochali...ale przeciez to gó**o bo fullhd nie ma...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...