Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Jakieś 2 tygodnie temu zakupiłem w morele.net karte gigabyte gtx780 GHz i mam pewien problem.

Jeden z wentylatorów na karcie czasem wpada chyba w jakieś mikroturbulencje i terkocze, tak jakby się coś ocierało. Czasem tzn. przy obrotach od 800-900 obr/min (ale zdarza się też sporadycznie przy większych)

 

Napisałem już do serwisu gigabyte, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi, dlatego pytam, bo może ktoś z Was miał już podobny problem i wie, jak sobie z tym najefektywniej poradzić. Wysłać kartę do morele, czy do serwisu gigabyte? 

Edytowane przez Regenerate
Link to post
Share on other sites

Gigabyte posypał się ostatnimi czasy ... jak nie cewki to wentylatory, jak nie wentylatory to źle złożona karta - tragedia.

 

Szkoda, że wcześniej tego nie zauważyłeś. Do 10 dni masz prawo na zwrot a tak będziesz musiał pewnie przejść całą procedurę gwarancyjną.

 

Tragedia, człowiek wydaje na kartę graficzna 2000 zł i same problemy.

 

Nie rób nic, tylko zgłoś sprawę do sklepu gdzie zakupiłeś towar ... no i musisz uzbroić się w cierpliwość. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie - 2 tysiące, to nie 200zł.


No cóż. Ostatnio mam pecha, bo kupiłem w tym samym czasie, tylko w innym sklepie zasilacz XFX PRO 650 i wentylator też głośno chodził. Tam akurat udało mi się dostać nowy praktycznie na drugi dzień.


 


Jeśli chodzi o kartę, to chyba jednak będę musiał wysłać do serwisu za pośrednictwem komputronika, bo na morele napisane jest, że karta ma gwarancje producenta, a nie "wewnętrzną".

Edytowane przez Regenerate
Link to post
Share on other sites

witam, też używam tej karty,  po przeczytaniu  testów grafiki GIGABYTE GTX780Ghz na stronie http://pclab.pl/art55463.html specjalnie zakupiłem taką grafikę, mam procesor i7 2700K 3.50ghz na płycie Gigabyte B75-D3V Socket 1155, grafike GTX 780Ghz,DDR3 8Gb 1333,zasilacz be quiet 850w,dysk samsung HD103UJ ATA, SYSTEM WINDOWS 7 ULTIMATE 64-bit,i mój problem polega na tym że w waszym teście w grach takich jak BATTLEFIELD 4 przy 1920*1080 przy max. ustawieniach jest 52 klatki na sekundę a u mnie 18-25 klatek chociaż mam podobny sprzęt, w ASSASSINIE BLACK FLAG czasami jest tylko 18 klatek na sekunde, tak słabo sobie radzi ta grafika z każdą lepszą grą. Czy to jest wina płyty głównej która nie obsługuje PCIE_Express 3.0, z tego co wyczytałem to płyta MSI użyta w testach tak jak i każda inna z procesorem SANDY BRIDGE też nie obsługuje PCIE 3.0 Proszę o pomoc kogoś kto się zna co jest przyczyną tak słabej wydajności grafiki dopiero co kupionej, a kosztującej więcej niż PLAYSTATION 4 . Na jakim sprzecie ty używasz tej karty i ile masz klatek w BATTLEFIELD 4 ??

Link to post
Share on other sites

Mam identyczną płytę główną i z tego co wiem, obsługuje PCIE 3.0. Mój procesor to core i5 3570. W battlefielda jeszcze nie grałem, ale w asasyna owszem. Mam przeważnie 60 fps, ale zdarzają się spadki. Gra jest baaaardzo słabo zoptymalizowana. Przy włączonym physx na max jest kompletnie dla mnie niegrywalna. Żeby zmaksować detale (mówię tu o wszystkich) trzeba mieć chyba gtx 780 TI w sli, chociaż gdzieś czytałem, że z włączonym physx nawet taka konfiguracja się dławi i nie zapewni rozgrywki w stałych 60 klatkach. W Crysis 3 też są miejsca, gdzie mam spadki do 30 klatek, głównie tam, gdzie jest obszar z dużą ilością trawy. 

 

Portale, które testują wydajność kart w grach rzadko DOKŁADNIE piszą jakie opcje graficzne są włączane i na jakim poziomie podczas testowania. Zazwyczaj jest napisane - detale maksymalne, co baaardzo mija się z prawdą, bo jak dotąd wszystkie testy, np. w ACIV przeprowadzane są bez włączonego PHYSX, a tego faktu jakoś nie zaznaczają. Albo czasem wybierają lokacje, w których pięknie wyciąga się 60 klatek, bo nie ma wodotrysków graficznych.

 

 

Niestety prawda jest taka, że większość twórcow gier ma gdzieś optymalizację na PC, bo tak jak to było w przypadku AC, któryś z przedstawicieli ubisoftu wypowiedział się, że jak na pececie jest słaba wydajność, to kupuje się nową kartę graficzną. Chociaż grafika jest ładna, to nie powala, a i tak do całkowitego zmaksowania detali potrzebuje konfiguracji topowych kart co najmniej w sli, chyba że ktoś zadowala się "płynną" rozgrywką w 30 fpsach.

 

Nie cytuj całych postów! Nowaj

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1920*1080 przy max. ustawieniach jest 52 klatki na sekundę a u mnie 18-25 klatek

 

jaka miałes wczesniej grafike ? i czy odinstalowałes sterowniki od starej grafy

 

pytam , bo specjalnie przeprowadziłem próbe na swojej - zostawiłem stery od starej grafy GTX... i wpakowałem 780 Ghz i pusciłem smarka - zamiast 14500 punktów wyszło tylko 8 tys , a i w grach BF4 notowałem mega spadki

 

przeinstaluj stery  

Edytowane przez szahi
Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/MSI_Z77A-GD55_i_Z77A-G43_-_test,_cena_i_opinie-4491.html   masz tu informację o tym że żadna płyta nawet na lepszym CIPSECIE takim jak Z77 nie bedzie obsługi PCIE 3.0 a to dlatego że to właśnie procesor SANDY BRIDGE nie obsługuje PCIE 3.0 , płyta jaką my używamy nie bardzo nadaje się do gier a już na pewno nie nadaję się do podkręcania.  http://pclab.pl/art55934-3.html masz tu test różnych procesorów na tej samej płycie z naszą grafą, widać tu co daje dobry procesor. Wcześniej miałem HD6970 i wgrywałem system od nowa, musiałem też zrobić aktualizację biosu bo na poprzednim grafika odpalała dopiero po kilkunastu sekundach

Link to post
Share on other sites

 

 

płyta jaką my używamy nie bardzo nadaje się do gier

 

a co ma płyta główna do wydajności w grach? Chyba nic. Owszem, procesory mają znaczenie, a na tym teście jest jedna płyta z podkręconym procesorem i niepodkręconym... 

Link to post
Share on other sites

pół roku temu kupiłem procesor i7 3.50 SANDY BRIDGE, płyte i zasilacz za 2500 zł teraz kupiłem grafikę za 2000 zł no i oczywiście do niej nowy zasilacz za 650 zł, nadal nie mam PCIE 3.0 , teraz żeby mieć PCIE.3.0 muszę znowu kupić nowy procesor IVY BRIDGE lub HASWELL i płytę razem 2000zł pewnie jeszcze dysk SSD, ludzie to jest chore, ładujesz co chwile na sprzęt a i tak gry gówniano chodzą, mam kompa za 6 tys. a w BATTLEFIELD na ULTRA mam czasami 19 klatek na sekundę, pytam was czy nie lepiej kupić konsolę?????


może to właśnie że ta grafika na naszej płycie działa na PCIE 2.0 a nie PCIE 3.0


a co ma płyta główna do wydajności w grach? Chyba nic. Owszem, procesory mają znaczenie, a na tym teście jest jedna płyta z podkręconym procesorem i niepodkręconym... 

może to właśnie że ta grafika na naszej płycie działa na PCIE 2.0 a nie PCIE 3.0

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam i5 4670k oraz 780 GHz ed i przy takich ustawieniach gram w BF4:

Zamkniecie Środowiska - HBAO

Wygładzanie krawędzi - opóźnienie 4xMSAA

wygładzanie krawędzi - post Wysokie

Tryb wyświetlania - pełny obraz

jakość efektów ultra wysokie

Jakość grafiki dostosowana

jakość oświetlenia ultra

jakość siatki ultra

jakość przetwarzania końcowego ultra

rozdzielczość 1920x1080

skala rozdzielczości 100

dekoracja terenu ultra

jakość terenu bardzo wysoka

filtrowanie tekstur ultra

jakość tekstur bardzo wysoka 

 

To są ustawienia które zostały przystosowane przez geforce Exerience, nic nie zmieniałem gdyż po prostu nie mam po co, przy takich ustawieniach cały czas oscyluje w granicach 100- 120 klatek. Jak chcecie bym coś zmienił i napisał ile wtedy mam to pisać to mogę sprawdzić. 

Edytowane przez Bonesso
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...