Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do autora tematu

 

Jesli podoba Ci sie Xperia SP to ją w bierz bez wachania. Mozna ją kupić za niecałe 900zł. Z androidów w tej cenie bezkonkurencyjna. W mojej rodzinie ma ją 4 osoby(w tym ja) i każdy jest bardzo zadowolony. Żadnych lagów, nawet jak wiele apek w tle. 

 

NIe słuchaj tych fanboyów, którze nigdy nie widzieli na oczy tego telefonu tylko czytają co przeczytali wczesniej gdzies. Jedyne co jest dość przeciętne w SP to kontrast i średni aparat. Wszystko inne BOMBA jak w topowych telefonach.  Kąty widzenia są dobre(nie wiem czemu piszą, że złe, skoro ja pod kątem 170 widze dokładnie wszystko co jest napisane itd.) Pozatym jesli oglądasz filmy i zdjecia to Mobile bravia wykonuje swietną robotę. 

 

Co do Lumi 920 to nie kupuj jej jesli lubisz się bawic telefonem. Mi osobiście znudziła się po 30 minutach bawienia się w sklepie. Gora, dół i w bok do apek :o . Wydajnościowo jak na dzien dzisiejszy nie mozna powiedziec ze jest lepsza od SP, bo w SP nic, poprostu NIC Ci nie zamuli. Wsparcie napisali ze jest lepsze  w Lumi. haha. A dlczego w SP jest słabsze wspracie. SP zaraz dostanie 4.3 , pozniej 4.4 . Czego chciec więcej skoro android i tak nie wymaga już wiekszych zmian, bo jest systemem ukonczonym. Pozatym Xperia SP ma ogromne wsparcie developerów. Ravir skoro lumia ma wsparcie do 2016 to sie ciesz, bo w WP jest jeszcze duzo do roboty i aktualizacje sie sprzydadza.

 

Wykonanie, hymm dlaczego lepsze w nokii? Ok lumia bo bardzo dobre spasowanie elementów, dobre materiały itd itp, ale w SP tez nie mam zadnych zastrzezen co do wykonania.( szkło gorila, ramki z aluminium, dobrej jakość i miła w dotyku tylna klapka.)

 

pozderki

Link to post
Share on other sites

@up

Porównywałem Xperię Sp, Z i Z1 z innymi telefonami. Ich wyświetlacze są poziomu telefonów sprzed dwóch lat. Mdłe, wyblakłe, a czerń jest szara. Aparat, to chyba pomyłka - SGS2 robi lepsze zdjęcia. Do tego SP ma wolną pamięć.

Kupując tego typu telefony trzeba mieć świadomość, że mimo dobrej wydajności każdego dnia przyjdzie nam patrzeć na brzydki obraz. To tak jak by wybrać pomiędzy ładnym samochodem z dobrym silnikiem, a brzydkim samochodem z lepszym silnikiem.

Link to post
Share on other sites

@up

 

kolory jak mówisz takie przeciętne, no ale mozna sie szybko przyzwyczaić.

Jednak ten problem nie dotyka podczas oglądania filmów i oglądania zdjęć w albumie dzięki bravi.

 

Aparat mógłby byc lepszy no ale coż, gdyby wszystko było idealne (lepszy ekran, aparat, pamięć) to ten telefon nie kosztowałby 800-900 zł.

 

I wiem że zaraz napiszesz ze Lumia 920 w tej cenie jest idealna. OK, ale nie dla mnie. Mi WP nie podchodzi. 

Link to post
Share on other sites

Marcin3372 - Piszesz, ze ma wsparcie? Oficjalne? Bo tylko takie mnie interesuje - przez ostatnie 4 lata mojej przygody z Androidem przerobiłem dużo nieoficjalnych ROM'ów - i ZAWSZE - były w nich problemy - i zawsze wracałem do oficjalnych.

 

Jeśli argument Masz taki - kup nowy samochód marki X - bo wprawdzie NIE ma oficjalnego serwisu i producent ci nie pomoże - ale jest bardzo dużo amatorów, którzy ci go naprawią :) to sorry. :)

 

Marcin3372 - musisz być BARDZO, ale to bardzo bogaty - ja wydając 1000 zł oglądam każdą złotówkę bardzo dokałdnie - i nie wyobrażam sobie kupować produkt, który jest całkowicie OLANY przez producenta, nie dostaje uaktualnień i musze polegac na amatorach czy pasjonatach. Telefon kupiony dziś ma mieć wsparcie conajmniej 2 lata, czyli przez okres gwarancji - a nie - Kup Xperię SP - i MOZE, powtarzam MOŻE - jacyś fanatycy z XDA zrobią Ci nową wersję softu - nowy soft to zasr... obowiązek producenta, a nie amatorów. 

Link to post
Share on other sites

Up. Watpie, ze amatorzy modyfikuja/pisza te roomy. Z reguly sa one lepsze i stabilniejszs niz oryginalne(np viper). Co do wsparcia. Jesli kupujesz w dniu premiery smartphone'a to te 2 lata Cie beda wspierac. S3 bodajze ma dostac androida 4.4. Mnie tylko zastanawia co bedziecie mowic, gdy android bedzie chodzil stabilnie w fonach za 800 zl? Dalej bedziecie polecac lumie? W sumie to powoli fony za 900 zl sa juz bardzo plynne. Trzeba tylko poczekac az 4.4 bedzie w wiekszosci urzadzen. System chodzi duzo lepiej(lepsza optymalizacja). U znajomego w htc one 2 tys wiecej w antutu, a w grze plynnosc o jakies 15-20% wzrosla. Dla mnie to sporo. Gra wczesniej lagowala a teraz chodzi plynnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli tak by było jak mówisz, to wtedy sprawa nie byłaby oczywista i zależałaby od potrzeby danego użytkownika. Obecnie w tym przedziale cenowym Android nie oferuje płynności.

Jakiś czas temu była ogólna nagonka medialna, że Android 4.4 będzie mógł pracować na urządzeniach z 512MB RAM i ma to zrewolucjonizować rynek mobilny. Jest już luty i topowe modele jeszcze nie doczekały się wersji 4.4, a co dopiero mowa o reszcie...

 

Dwuletnie wsparcie jest trochę naciągane - w regulaminie mają 17-18 miesięcy. Wiele telefonów nie otrzymało nowszej wersji Androida,  a jedynie coś w rodzaju patcha, w celu wywiązania się z regulaminu.

Link to post
Share on other sites

Up. Co do telefonów z 512 mb ramu. Wątpię by to dobrze działało bo 1 gb ramu to minimum by odpalić internet(powiedzmy chroma) i gg. Może 4.4 wiele zmieni, ale nie na fonach z przed 4 lat. Przynajmniej ja tak uważam jako posiadacz. Zobaczymy i poczekamy :)

Link to post
Share on other sites
Jest już luty i topowe modele jeszcze nie doczekały się wersji 4.4

 

Galaxy Note3, HTC One, Nexus5, Nexus 4, Moto G są już na 4.4 w trakcie aktualizacji jest już  LG G2 lada moment będzie S4 i Z1.

Nastepnie S3, Note 2 i inne (ok marca)

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

 

 

I co ten link ma pokazać? Napisali, że 4.3 w styczniu (przekładane od grudnia) a mamy luty i nadal nie ma aktualki

 

ravir pytał czy oficjalna aktualka, więc mu zadałem linka zeby nie miał już wątpliwości. A o developerach wspomniałem jako dodatek.

Co z tego, że przekładają. Wkoncu wyjdzie i bedzie git, potem jeszcze kit-kat i masz zaaktualizowany system na minimum najbliższy rok. W dalszej przyszłosci jesli ci sie znudzi czy coś to dzięki wspraciu developerów napweno znajdziesz nowe wersje andka(jesli beda). System jest ukonczony wiec po co gnać,  lepiej niech zrobią to porządnie.

Link to post
Share on other sites

Marcin3372 - i NADAL NIE MA wersji 4.3 - Twój link pokazuje, że MOŻE dostaniemy.

 

Tymczasem Lumie obecnie mają rozsyłane GDR3/Black - taka najtańsza L520 już go dostaje - w ciągu 2 miesiący każda Lumia dostanie - i to jest PEWNE - w przeciwieństwie do Twojego linka.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

@Ravir - powiem ci, że jesteś takim wstrętnym śmierdzącym fanboy'em, że robi się nie dobrze. Od razu Lumia 920 najlepsza na rynku... lepiej gra od One, lepiej wykonana od xperii Z czy Z1, od samsunga to już w ogóle lepsza na każdej płaszczyźnie. Lepsza od telefonów dwa razy droższych nie bądź śmieszny. Ciekawe na jakiej płaszczyźnie? zreszta wydaje mi się, ze nie ma z tobą co dyskutować na ten temat, bo takie farmazony jakie tutaj sadzisz... to chyba nikt nie jest w stanie przekonać cię, że jesteś w błędzie. 

 

Do 1000zł to Lumia 920 jest bez wątpienia najlepszym zakupem i sam biorę teraz taką dla ojca na urodziny. Dla osoby, która grzebać w sofcie nie będzie, nie ma potrzeby jakiejś specjalnej "zabawy" telefonem + chce zrobić trochę zdjęć i przeglądać neta wygodnie to idealny zakup i nawet się nie zastanawiam nad jakąś xperia sp czy lg l9, bo to smartfony z niższej półki, które pod koniec roku nowe będą kosztować 500zł.

 

Ale nie ma co porównywać Lumii do One, Z, G2 czy S4, bo to są smartfony z najwyższej półki, które mają swoje specjalne patenty i cechy...  każdy wybierając któryś z nich bierze sprzęt pod swoje indywidualne preferencje. Dla mnie Xperia Z1 jest najlepsza, nie rozumiem w którym miejscu jest to telefon gorzej wykonany od One albo najdroższej Lumii? Zdjęcia robi fenomenalne po ostatniej aktualizacji (po prostu więcej wymagać nie mogę), wyświetlacz niczym nie odstaje od superamoledów, poza tym w codziennym użytkowaniu w ogóle się tego nie odczuwa, upadek nie jest mu grozny, zalać się go nie da, wszystko działa w mgnieniu ok bez żadnych zająknięć, nakładka pierwszy raz bardziej podoba mi się w z czy z1 niż w htc... to co zaprezentowali w One to jak dla mnie jeden wielki śmietnik. Design to kwestia gustu, ale na pewno wolę Z od One, a już na pewno bardziej od plastikowych samsungów czy lg. Melomanem co do muzyki nie jest, dla mnie wystarcza ale taki One gra o niebo lepiej od Z. Poza tym łączność z telewizorami bravia czy konsolą ps4 to świetna rzecz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...