Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc ;) Doradzcie mi co kupic do 1000zl :) Glownie chodzi mi o korzystanie z internetu (facebook, czasami cos poszukac w googlach). Aparat, zeby w miare mozliwosci robil dobre zdjecia i dosc dobra bateria :)

Wyglad cos takiego jak Xperia ( podobaja mi sie proste obudowe, nie takie jajka jak galaxy). Przyznam, ze interesuje sie Xperia SP

Link to post
Share on other sites

Po ostatnich obnizkach cen w Ornage - Lumia 920 jest najlepsza :) pokażcie mi inny topowy smartfon za taką cenę :)

 

Pomijam kwestię - WP8 vs Android - ale jeśli poptrzymy na stosunek Możliwosci do Ceny to nie ma lepszego sprzętu. To tak jakby Xperia Z1, LG G2 czy HTC ONE kosztowało 800 - 900 zł. :) 

 

Jeśli koniecznie Android - to Spróbuj poszukać uzywanego LG G2 - za 1000 zł można trafić, L9 też będzie niezłym wyborem. Xperie SP moim zdaniem jest za droga - za tą cenę ma zbyt słaby wyświetlacz i aparat.

Link to post
Share on other sites

nie trafi w tej cenie LG G2 nie ma opacji jedynie niech sie rozejrzy jeszcze za LG Optimus G 

 

co do LG L9 II moja znajoma ma i jest zadowolona , tel przy mniej intensywnym uzytkowaniu trzyma spoko 3 dni . wiecej info i wypowiedzi o nim dowiesz sie na --> http://forum.android.com.pl/f1016/

Link to post
Share on other sites

 

 

co do LG L9 II moja znajoma ma i jest zadowolona ,

 A jak ktoś ma mniej gotówki to L9 1-szej generacji jest równie dobry . Mam polecam ,tylko przy oglądaniu filmików i dosyć jasnym ekranie widać jaśniejszy lewy dolny róg ale wiadomo wyśietlacz

Link to post
Share on other sites

Duzo sie roznia zdjecia robione Galaxy S3 od Xperia SP?

LG L9II ile w nim bateria srednio trzyma? Bo jak patrze na porownanie tel to wyglada na slabiutka.

W lg trzyma zadziwiająco długo . jeśli użytkujesz tylko sms-y i dzwonienie to 5-6 dni to super eynik. Jakaś dobra otymalizacja tego smarta chyba. A tak normalnie to spokojnie 2 dni. Zero lagów mogę pobawiłem się nim. Do tego masz bardzo fajną i funkcjonalną nakładkę optimus UI. Naprawdę polecam.

Po ostatnich obnizkach cen w Ornage - Lumia 920 jest najlepsza :) pokażcie mi inny topowy smartfon za taką cenę :)

 

Pomijam kwestię - WP8 vs Android - ale jeśli poptrzymy na stosunek Możliwosci do Ceny to nie ma lepszego sprzętu. To tak jakby Xperia Z1, LG G2 czy HTC ONE kosztowało 800 - 900 zł. :)

 

Jeśli koniecznie Android - to Spróbuj poszukać uzywanego LG G2 - za 1000 zł można trafić, L9 też będzie niezłym wyborem. Xperie SP moim zdaniem jest za droga - za tą cenę ma zbyt słaby wyświetlacz i aparat.

Czemu w każdym swoim poście piszesz o windows phone dali ci w łapę czy co?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

FirankowyPotwór - a może przedstawił byś alternatywę dla Lumii 920 w cenie do 900 zł ? Pomijam preferencje Andrut vs WP8.

 

Telefon z legalnego źródła, z pełną gwarancją, kupiony w Polsce. Majacy lepszy lub porównywalny aparat, dźwięk, jakość wykonania, spasowania, szybkosć i płynność. Ekran. Oraz dodatkowe wyposażenie. Jakies pomysły?

 

Bo z Lumią 920 walczyć mogą : LG G2, Xperia Z1, HTC One - tle, że kosztują nie 800 - 900 zł ale o połowę więcej.

 

Prawda jest taka, że do 500 żł nie ma nic lepszego niż Lumia 520 a do 1000 zł nic lepszego niż Lumia 920 - po obniżkach w Orange :) nie ma nic lepszego. Jeśłi patrzymy na "czyste" parametry a nie na odczucie WP8 vs Android.

Link to post
Share on other sites

Bo z Lumią 920 walczyć mogą : LG G2, Xperia Z1, HTC One - tle, że kosztują nie 800 - 900 zł ale o połowę więcej.

 

 

Z tym się nie zgodzę, bo to całkowicie inna pułka. One i G2 mają większe, lepsze wyświetlacze, Android na nich chodzi płynnie, wszystko działa, G2 ma świetny aparat , a one świetnie gra. W sumie to jedynie w czym one jest gorszy od lumi to aparat. A g2 jakość obudowy. We wszystkim innym są lepsze, dlatego bezsensu porównanie.

 

A co do autora tematu. Lumia 920 będzie dobrym wyborem, mógłbym polecić jeszcze nexusa 4(świetny smartphone), wszystko na nim działa, ale ma przeciętny aparat. Chyba, że autor to przeboleje. Ten smartphone niszczy Xperie SP. Coś pomiędzy s3 lte a HTC One/S4. 

Link to post
Share on other sites

Nie ma lepszego wyświetlacza - WIĘKSZY - zgoda, ale nie lepszy. L920 ma znakomity wyświetlacz. HTC One - NIE gra świetnie, gra bardzo średnio - BA to ordynarne podbicie dołu - to samo zrealizuję na korektorze. Do tego One jest nierozbieralny, po awarii telefon nie naprawimy - znajomy to przerabiał.

 

I MOCNO bym polemizował, że wiekszy wyświetlacz oznacza lepszy :) MOCNO - czy mój tablet Venue 11 Pro jest lepszy od G2 bo ma 10.1 cala wyświetalcz ? :) A o moim 55 calowy TV nawet nie wspominam :) :)

 

Wiele osób, w tym ja - uważa, ze wyświetlacze powyżej 5 cali sa nie wygodne - i jest to bardzo uzasadnione twierdzenie - ja L920 obsłużę jedną reką, samym kciukiem - powodzenia z G2 :)

 

Lumia 920 to dokładnie ta sama półka - czyli topowe, telefony. L920 i L925 - dokładnie - bo L1020, L1520 czy L1320 to nie są "zwykłe" telefony :) A że cena jest niższa? Nokia musi "odrabiać" starty na rynku, Microsoft stać na dotowanie - no i Orange swoje dożucił

Link to post
Share on other sites

Dla mnie wyższa rozdzielczość i lepsza czerń to wystarczający argument by stwierdzić, że wyświetlacz jest lepszy. Nie mówię o wielkości bo to kwestia indywidualna, ale w dzisiejszej modzie większość osób patrzy za 5' lub powyżej tej wielkości.

A co do grania HTC One to nie bez powodu jest najlepiej grającym smartphonem? I nie mówię tu o beats audio.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hah, przeglądam sobie z ciekawości tematy o wyborze smartfona i w 98% wątków 2-3 użytkowników (tych samych) poleca różne "odmiany" Lumii. Nie ważne czy temat o smartfonie z Androidem czy z arkanoidem, nic tylko Lumia, Lumia, LUMIAAA...

 

Ja rozumiem, że Lumia naprawdę się Nokii udała ale nie rozumiem swoistej krucjaty którą niektórzy tu prowadzą. Mnie osobiście nie chciałoby się pisać tego samego w każdym temacie a'propos telefonu.

Link to post
Share on other sites

40rozbojnik - zrób taki eksperyment : zamknij oczy i porównaj sobie Lumię 920 z Xperią Z, LG G2, czy HTC One. Pomiń calkowicie system, preferencje i całą resztę.

 

Porównajmy stosunek Cena / Jakość : L920 ma jeden z najlepszych aparatów, świetny wyświetlacz, jest szybka, płynna, ma wsparcie, jakość wykonania i spasowania.

 

Aby miec te wszystkie parametry musimy kupic CO? Nexus 5, LG G2, HTC One, Xperię Z1 - bo za 900 zł to kupimy jedynie Xperię SP, L9 - które sa znacznie gorsze od Lumii 920 - znacznie gorsze ekrany, aparaty, wsparcie, wykonanie.

 

Jak pisałem - obiektywnie za 500 zł nie kupimy nic lepszego niż L520 - i podobnie za 900 zł tez nie kupimy nic lepszego niż L920. Bo Sp czy L9 nie ma najmniejszych szans, a "Chińskie" wynalazki nie mają wsparcia, serwisu i gwarancji w Polsce.

 

Więc nie dziw się, ze tak polecamy. Bo patrząc obiektywnie to najlepszy telefon w tej cenie. 

 

Jak by Audi sprzedawało nową A4 za cenę Fiata Pandy - to też by go wszędzie polecano.  :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites
Nie ma lepszego wyświetlacza - WIĘKSZY - zgoda, ale nie lepszy. L920 ma znakomity wyświetlacz. HTC One - NIE gra świetnie, gra bardzo średnio - BA to ordynarne podbicie dołu - to samo zrealizuję na korektorze. Do tego One jest nierozbieralny, po awarii telefon nie naprawimy - znajomy to przerabiał.  

 

 

Oczywiście że ma lepszy wyświetlacz, na głośnikach jest bezkonkurencyjny, podzespoły miażdżą wspomnianą nokie,dłużej trzyma na baterii, posiada lepszą przednią kamerę, przesył ac, czujnik podczerwieni, mimo większego ekraniu jest bardziej poręczny, nagrywa również bardzo dobre filmy a w słabym oświetleniu aparat potrafi robic równie dobre zdjęcia jak wspomniana Nokia. Akurat w  HTC ONE BA zastosowało dedykowany  wzmacniacz i smartfon charakteryzuje się całkiem sporą mocą na wyjściu więc marketning w tym przypadku to nie czysta papka co nie zmienia faktu że nokia akurat na słuchawkach jest lepsza. One jest rozbieralny i nie powielaj tych głupot bo smartfony normalnie są naprawiane. Generalnie nokia 920 poza aparatem nie ma startu do ONE. Smartfon dostał już trzeciego? androida 4.4 i na każdym chodzi jak burza, ma przyjemna  nie nużącą jak WP nakładkę oraz  obłędną obudowę. 

 

 

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Co jak co ale rozbojnik ma troche racji. Ja nie mówię że Lumie są złe ale nie są też najlepsze. Nie mówie że android jest, Chwalicie jakie tą sa aktualizacje itp a androidzie słabej jest z tymi aktualizacjami zgodzę się tu ale pod jednym względem. To co W WP8 wprowadzają jest już dawno na androidzie dostępne. Dalej nie podoba mi się w Lumiach to że nie ma możliwości odczytywania danych z karty pamięci bezpośrednio na telefonie. Fakt Lumia 920 jest bardzo dobra aparat piękne zdjęcia zgoda Jakość wykonania w porównaniu do np Xperi nie wygląda już tak kolorowo. Szybka i płynna jest ale który android za 900 zł nie jest płynny ?. Po za tym Android ma dużo więcej możliwości jeżeli chodzi o kombinowanie w systemie. Ciągle Hejtujecie Xperie/HTC/LG na rzecz Lumi. Nie możecie polecać Lumi każdemu bo np Jak komuś się nie podoba WP8 to i tak dalej wciskacie Mu Lumie.

Edytowane przez Sezam
Link to post
Share on other sites

Za 1000 zl jest nexus 4. Dla mnie to bezposredni konkurent lumi 920. Ma slabszy aparat i mniej pamieci, ale za to mamy s4 pro przy 720p co zapewnia wydajnosc mozna powiedziec praktycznie ta sama co g2/n5. I mamy androida ktory chodzi bez zajakniecia, czyli plus za system. Oczywiscie to kto co woli to zalezy od potrzeb. Ale G2, One czy inne to polka lumi 1020/1520. I z nimi je nalezy je porownywac.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...