Skocz do zawartości

Mysz do fps 300zl (g400 czy DA 2013?)


Recommended Posts

Przymierzam sie do kupna myszki do fps do 300zl pod palm gripa.Uzywam mid sens,ale chce zmienic na low,lecz sprzet mi w tym przeszkadza (glownie mala podkladka).Zastanawiam sie nad DA 2013 i g400,jestem otwarty na wszystkie propozycje :)

Znalazlem tez zowie ec evo 1 z A3090,ktora zauwazalnie przewyzsza w/w

i jaka podkladka bedzie najlepsza?

Edytowane przez Reveq
Link to post
Share on other sites

To co wymieniłeś a do tego dodałbym SteelSeries Rival i Roccat Kone XTD Optical jak już wyjdzie. Co do podkładki nie powiedziałeś jaką masz obecnie :P Sam używam QcK Mass, poza tym fajnie wygląda jeszcze Roccat Taito w wydaniu największym a jako budżetową opcję zawsze można rozważyć A4techa 500MP. Ogólnie to przejrzyj ten poradnik: http://www.test-gear.pl/dobor-myszki-i-podkladki/ może sam coś więcej wymyślisz :)

Link to post
Share on other sites

Rival to niestety nieudany brat Senseia. Co do podkładki może coś od SteelSeries? Nawet najtańsze podkładki tej firmy są dobrze wykonane a i z dobraniem rozmiaru nie ma problemu. Qck+ jest cudowna :)

 

Jaki nieudany brat Sensei'a? Człowieku Sensei nie stoi nawet obok Rivala, dlaczego?

 

BO PORÓWNUJESZ myszkę OPTYCZNĄ do LASEROWEJ.

 

Pozatym, to Sensei jest myszką, która ma czasami dziwne zwiechy, laser ucieka, posiadam obie myszki od roku senseia a rivala od samej premiery, zawsze myszka optyczna będzie lepsza od laserowej pod względem precyzji i do gier FPS

 

Razer Deathadder 2013 ma akceleracje, jeśli nie za dużo testowałeś myszek, to zabardzo tego nie odczujesz, i da się przyzwyczaić, jedankowoż Rival też posiada, ale zdecydowanie mniejszą. w 100% akceleracji nigdy nie da się wyeliminować, mimo że producenci piszą co piszą.

 

Podkładka zależy od myszki, Steelseries robi takie myszki (zastosowanie takich ślizgaczy), że najepiej ślizgają się na nich podkładkach, QCK+ bardzo udana, chociaż brudzi się niemiłosiernie. B. dobre podkładki wychodzą pod banderą Zowie, bądź np. Razer Goliathus:)

 

Myszkę powinieneś wybrać pod względem tego, jaki chwyt myszki preferujesz, claw grip, fingertip, palm grip. Powiedz co oczekujesz, a postaram Ci się dobrać odpowiednią :)

 

Zowie myszki, wszystkie palety, praktycznie wykorzystują ADSN Avago 3090, czyli obecnie jeden z najlepszych sensorów optycznych, naprawdę te myszki są udane, nie mają żadnych dodatkowych oprogramowań które spowalnia prace komputera, są naprawdę dobre i precyzyjne. Obecnie wyszła nowa myszka od nich, z 3090, lecz bardzo mocno poprawiona stylistycznie i technicznie do trzymania w dłoni. Są to myszi z klasy EC eVo CL

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

W DA jest tak znikoma akceleracja,ze sie uwaza ze jej niema, tak samo zoska :)

 

Znikoma akceleracja? aha... W takim razie Rival nie posiada wcale.

 

Prawda jest taka, że DA ma większa akcelerację od Rivala

Nie wiem czy można tutaj reklamować fora anglojęzyczne, gdzie jest tam właśnie temat porównawczy dwóch myszek i około 200 stron z opiniami ludzi którzy również posiadają obie te myszki.

 

Testowałem obie te myszki DA i Rival i mam je do dzisiaj.

 

Akceleracji prawie brak, lub znikomy występuje tylko na sensorach od Zowie dokładnie Avago 3090.

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka że i tak te kosmetyki wnoszą tyle co nic do poziomu grania, jeśli kupujesz myszkę bo myślisz ze bedziesz lepszy to nie powinieneś jej kupować w ogóle, niektórzy zawodowcy grają na Trackballach i to świadczy najlepiej o tym ile wnosi myszka. Odnośnie mojego posta miałem na myśli wykonanie, a nie jakość działania w grach typu FPS.


Sam kiedyś grałem na myszce Modecom multimedialnej z Biedronki i nie narzekałem. Istnieje teraz przekonanie że musisz mieć lepszy sprzęt by lepiej grać, gó*no prawda. Z moim modecomem grałem tak samo w CS'a jak z myszkami po 200 zł.

Link to post
Share on other sites

Każdy sensor posiada jakąś tam akceleracje...

 

Niektórą dostrzegasz, niektórej nie. Ale zdecydowanie najmniej akceleracji, jiterringu doznasz na obecnie najlepszym i najbardziej precyzyjnym sensorze na rynku Avago ADSN 3090. :)

 

I radze trzymać się z dala od Pixartów, i wszystkich myszek "v-track" :)

Link to post
Share on other sites

Przypominam teraz że wszystkie sensory avago przeszły pod pixarta więc w nowych myszch będą Pixarty 3310 (został stworzony przez avago jeszcze) albo właśnie 3090.

 

Co do wydawania kasy na myszkę, dużo osób które nie wydają więcej hajsu na dobry sprzęt wychodzi z założenia że ludzie kupujący drogi sprżet robią to bo liczą ze będą lepsi. Wiele osób tak naprawdę wydaje taki hajs bo może i chce mieć taką jaką chcesz mysz bądź klawiaturę i tyle. W przypadku myszek dochodzi jeszcze kwestia ergonomii jak ktoś lubi myszki profilowane (np ja), a jak już wydaję konkretny hajs na myszkę to liczę też na staranne wykonanie i odpowiednie parametry. As simple as that.

 

Poza tym steel116 napisał wystarczająco dużo i w większości się z nim zgadzam. Osobiście jednak wolę Rivala od DA pod względem kształtu. DA2013 nie używałem, jak dotąd we znaki dał mi się tylko Sensei MLG i Kana przy 3200/1600 DPI więc też do największych marud najwyraźniej nie należę. ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jesli uzywasz 1600dpi to jestes mid-sensem,3200dpi to high-sens, wiec nie dziwie sie ze nie jestes wybredny

DPI nie klasyfikuje do końca, przecież chodzi o to ile cm/360* potrzebujesz. Ktoś może grać na 3000DPI, ale ustawić niską czułość w grze. 


 

 

Razer Deathadder 2013 ma akceleracje

DA 3G oraz 3.5G były świetne, zero akceleracji.

W 2013 siedzi zmodyfikowany, podczerwony 3090 także nie wiem jakim cudem jest tam akceleracja.

 

 

polecam forum overclock net:)
 

Właśnie na overclock.net wyraźnie twierdzą, że nie ma, być może masz wadliwy egzemplarz?

 

 

QCK+ bardzo udana

A4Tech 500MP jest równie dobry i tańszy.

 

 

Zowie myszki, wszystkie palety, praktycznie wykorzystują ADSN Avago 3090

Zowie Mico raczej nie :rotfl: 

 

Gloryfikujesz Zowie, ani słowa o scrollu w FK, czasami też lubi się zgubić na kolorowych szmaciakach.


Reveq, na twoim miejscu wziąłbym Rivala.


 

 

Istnieje teraz przekonanie że musisz mieć lepszy sprzęt by lepiej grać, gó*no prawda

W takim razie osiągnąłeś maximum swoich możliwości na tamtym sprzęcie. Ja po przesiadce mogę napisać, że poziom umiejętności znacznie wzrósł. 

Link to post
Share on other sites

DPI nie klasyfikuje do końca, przecież chodzi o to ile cm/360* potrzebujesz. Ktoś może grać na 3000DPI, ale ustawić niską czułość w grze. 

 

DA 3G oraz 3.5G były świetne, zero akceleracji.

W 2013 siedzi zmodyfikowany, podczerwony 3090 także nie wiem jakim cudem jest tam akceleracja.

 

Właśnie na overclock.net wyraźnie twierdzą, że nie ma, być może masz wadliwy egzemplarz?

 

A4Tech 500MP jest równie dobry i tańszy.

 

Zowie Mico raczej nie :rotfl: 

 

Gloryfikujesz Zowie, ani słowa o scrollu w FK, czasami też lubi się zgubić na kolorowych szmaciakach.Reveq, na twoim miejscu wziąłbym Rivala.

 

W takim razie osiągnąłeś maximum swoich możliwości na tamtym sprzęcie. Ja po przesiadce mogę napisać, że poziom umiejętności znacznie wzrósł.

 

Ale i tak zowie bedzie lepsze, czyz nie? ;)
Link to post
Share on other sites

NIedawno przesiadlem sie z Razer DA 3G ( po 5 latach ) na zowie evo ec2 i jak narazie jest to najlepsza myszka jesli chodzi o precyzje jaka mialem w reku. Zero akceleracji, predykcji, interpolacji. Duze slizgacze dzieki czemu po kazdej podkladce sunie bez odczuwalnego oporu.

Dodatkowym plusem jest brak sterownikow - mysz typowo turniejowa.

 

Co do Rivala to sie nad nim zastnawialem ale minimalna predyckja, ktora posiada oraz jego waga ( dosc ciezki w porownaniu do Zowie ) zdecydowaly ze wolalem doplacic te 30zl wiecej do zowie i nie zaluje :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

NIedawno przesiadlem sie z Razer DA 3G ( po 5 latach ) na zowie evo ec2 i jak narazie jest to najlepsza myszka jesli chodzi o precyzje jaka mialem w reku. Zero akceleracji, predykcji, interpolacji. Duze slizgacze dzieki czemu po kazdej podkladce sunie bez odczuwalnego oporu.

Dodatkowym plusem jest brak sterownikow - mysz typowo turniejowa.

 

Co do Rivala to sie nad nim zastnawialem ale minimalna predyckja, ktora posiada oraz jego waga ( dosc ciezki w porownaniu do Zowie ) zdecydowaly ze wolalem doplacic te 30zl wiecej do zowie i nie zaluje :)

 

rival - predykcje, jitter, i wszystkie inne scirwa masz tylko na dpi powyzej 2k....

 

I nie dziwne, że evo ec2 wydaje Ci sie swietna w precyzji skoro siedzi w srodku avago 3090.

Link to post
Share on other sites

rival - predykcje, jitter, i wszystkie inne scirwa masz tylko na dpi powyzej 2k....

 

I nie dziwne, że evo ec2 wydaje Ci sie swietna w precyzji skoro siedzi w srodku avago 3090.

 

Wiem co siedzi w zowie :) jestem z tych co kupuja swiadomie ;-)

 

Co do rivala to roznie to wyglada tutaj test z pclabu gdzie na 800dpi widac predykcje:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/yorobo/2014/steelseries_rival/rival%20predykcja.png

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...